Elolvadt pozitív oszlop

Sziasztok! Korábbi bejegyzésemet az elolvadt csavarról kiegészíteném.

Azóta váltottam kazánt, egy Skyline RTA-t szívok, amiben ugyan a csavar nem, de a pozitív oszlop ugyanazokat a tüneteket mutatja, mint korábban a dvarw csavarja. Olvadtnak, elszínezedettnek tűnik, a bevonat eltűnt róla. Alkohollal letakarítva vörös marad színű lé oldódik róla.
Megint ugyanaz a kérdés: mitől lehet ez? és egészségemre mennyire káros?
Köszi előre is

5 kedvelés

Nekem ez arra utal, hogy nem megfelelően felületkezelt vas jellegű az oszlop. Eü gondot nem okoz, de tisztogatni kell, illetve hát elég gáz… :confused: gyártó részről. “Elfogyni” soká fog.

Én a modra gyanakodnék ismét :thinking:

2 kedvelés

Szia! Milyen modot használsz?

3 kedvelés

Mod nem melegszik?
Akku nem merül gyorsan?

1 kedvelés

A mod továbbra sem lehet szerintem megoldás, mert a korábbi poszt problémái háromfajta moddal is jelentkeztek. Jelenleg egy szinte vadúj Voopoo drag x-et használok!

3 kedvelés

Nem, a mod és az akku nem mutat ilyesmiket. Ellenben a tank külseje mindig hamar melegszik!

2 kedvelés

De hát hogyan? Bontja a fémet? Ahhoz valami nagyon modulált káros áram kellene, meg jól vezető liquid.

Szerintem gyártási minőség (fém oszlop ebben IS silány), vagy a liquid alap vizes, vagy nem tom :thinking:

2 kedvelés

Továbbra is azt mondanám valami kontakthiba okozhatja​:thinking:
De tévedhetek :smiling_face:

2 kedvelés

Egyet is értekén, de 1. Három tankommal történt már meg ugyanez (jó kettőnél a csavar, ennél az oszlop), s 2. többen is szívjuk ismeretségi körben ezt a levest, s senkinél nincs , csak nálam a probléma.
Én vagyok a közös pont csak már :smiley:

2 kedvelés

Annak tartósan fenn kellene állnia, tartós átmeneti ellenállás, hevülés, stb.
De akkor nem működne mint ecigi, és égetne is​:thinking:

1 kedvelés

A vizesség okozhatja?

Akkor a pöttyös labdát dobja valaki aki tudja​:grin:

2 kedvelés

Nem tudom, ha nem érte a bekötőoszlopot vegyszer, vagy durva tisztítás behatás, akkor én a silány gyártást mondanám. (Pechedre nem egy tankodnál).
Hevülést, részleges menetzárlatot észreveszed 2 slukknál :slightly_smiling_face:

Bonus tipp: savas, vagy citrusos korrozívebb aroma, liquid.

Többen szívjátok és másnál nincs ilyen,akkor víz kizárva​:man_shrugging:

1 kedvelés

Akkor marad a tank gyári elégtelensége.
Többi vélhető okot felsoroltuk…

1 kedvelés

Hát, ez egy lehetőség. Bár eredeti tankokról van szó, és több ismerősöm is ugyanezeket szívja. Én persze jó sokat szívok, van nap, hogy 20 ml leves is elmegy.
Amit még észrevettem, hogy az ellenállás sokat váltakozik, 1,2 ohmról van, hogy 2,5 ohm, akkor ha lekapcsolom a modot és újra be, akkor újra 1,2 s ilyenek. De ezt a régebbi, csavarolvasztósnál, a Skyline-ban stagnál az ellenállás, mégis ilyen az oszlop. Fura, mert ez egy 5 éves tank, egy fél évig szívtam 5 éve, akkor semmi tünet, most hogy elővettem, pont az égés miatt, most meg 2 hónap alatt ezt tapasztalom.

S szerintetek egészségügyileg?

1 kedvelés

Ha ennyi idős, és hát nem “felsőpolcos”, elfáradhatott az anyag.

Szerintem eü szempontból semmi gond, ha mindig elmosod.

1 kedvelés

Voltam fémmel foglalkozó szaküzletben is. Ott azt mondták, hogy a csavar, fém, tuti nem olvad. De a bevonat az már más. S annak akár nagy eü. kockázata is lehet

2 kedvelés

Fel tudsz egy fotót tölteni róla? Sokat segítene szerintem…

1 kedvelés