Elolvadt pozitív oszlop

Picike dolgok, nem is svédacélok, néha gyári hiba, vagy x-akta…

2 kedvelés

Talán a szűkítésből is látszik, hogy mtl-re használom, így a fent jelzett Ohm-tartományban (1,2 – 2,0 kb.), maximum 10 watton, többször inkább 8 watton!

2 kedvelés

Ez is igaz, de ahogy fent írtam, elsőként egy alig egy éves, dvarw fl-en jelentkezett

2 kedvelés

Amennyit legyártanak havonta-évente simán lehet “selejtes”. :thinking: :face_with_peeking_eye:

2 kedvelés

Lehet, de akkor egy nagyon peches ember vagyok, hogy három tanknál is ugyanazt a hibát okozza a gyártási hiba :smiley:

2 kedvelés

Szia! Képeket elnézve, tekerés ill. pozicionálás okozta probléma lehet. Ha az FL peek chimneynél nincs torzulás akkor a leves problémát ki lehet zárni. Legerősebb tipp túl közel van a tekerés az oszlophoz ill. a levegőzőhöz. Míg ezt a problémát egy DNA vagy Dicod chip tudja kezelni sajna a Voopoo Gene chipje alkalmatlan erre a feladatra. Lehet mikor a tekerést bepozicionálod még jó de miután befűzöd a vattát elhúzod a tekerést. A másik probléma lehet még a tekerés lábait vagy visszahúzod és összezár vagy hosszan vágod le.

3 kedvelés

igazad van, visszaolvasva látom, hogy simán benéztem 0,12 és 0,25 Ohm-nak amit írtál…dunsztom sincs miért :thinking:
Többféle huzalból készült coil-nál is jelentkezik a probléma vagy csak ugyanabból a tekercsből készülteknél?..az összes közös pontot totál kikéne zárni mielőtt a szintén lehetséges user error-t is számításba vesszük. Nem egy kezdő vaper-ről van szó, több éves építős múlt van mögötted…kicsit érthetetlen lenne a user error 3 különböző tank esetében is

2 kedvelés

Hasonló hibára gondolok én is…

3 kedvelés

Még egy hibalehetőség átfutott az agyamon az pedig szintén a modra utal. Ugye elvileg a Gene chip legmagasabb tartománya 1.2 ohm amit kezelni tud.

3 kedvelés

Úgy tudom én is…akkor megvan.

2 kedvelés

Kérdés, hogy meg tud-e szaladni ennyire a setup, úgy, hogy a használója nem érzékelt rendellenességet amúgy :thinking:
(Dryhit, égett mellékíz, túl forró gőz, nem egyforma slukkok…)

1 kedvelés

DRAG X Mod Pod-VOOPOO VAPE Spark Your Life
Itt azt írják, hogy 3.0 Ohm-ig kezeli

3 kedvelés

Kezelni tudja csak a legmagasabb ellenállású porlasztó az 1,2 ès a chip ahhoz van hangolva. A 2-3 ohmos tekerésre is 1.2 kalibrált értékeket alkalmazza. Ha azóta lett más porlasztójuk akkor frissítéssel lehet okosítani de ennyi. Szerintem 1.2 ohmos teljesítményt ráküldeni a 1.8-2 ohmos tekerésre na az produkálhat hasonlókat.

2 kedvelés

oké, de nem ugyanez a chip van az Argus GT II-ben is?..az meg nagyobb teljesítményhez inkább való és el nem tudom képzelni, hogy csak ennyit tudjon :thinking:

Nos, jobban utánanézve a Drag X-ben első generációs Gene chip van…szóval akár igaz is lehet.

2 kedvelés

Az Argust nem ismerem. A Gene chip a PnP porszatókhoz lettek kalibrálva. Ezek a teljesítménynormák vannak az agyába. Hiába váltász R funkcióra az értékeket a kijelzőn tudod változtatni de a leadott teljesítményt nem. Ha építész 0.856 ohmos tekerést ő beállítja neked, hogy 0.8–0.9 attól függ milyen porlasztója van ha van 0.8 és 0.9 akkor amelyikhez közelebb van a tekerés értéke. Ugye 0.2-1.2 ohmos tekeréseknél nincs probléma legalább is eddig hasonlót nem is hallottam. Viszont esetünkben 2ohm környéki takarés van említve ott extrém lehet egy 1.2 porlasztó értékét ráküldeni. Teszem azt 12-16w ad a gyártó tartományt az sok lesz 2 ohmos tekerésnek. Ráadásul úgy, hogy nem tudod kontrolálni mert a kijelzőn te 9w-on vagy!

4 kedvelés

Igen, ez totál megmagyarázná az extrém túlhevülését a coilnak

1 kedvelés

De viszont azt éreznie is kellett :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

ez is igaz.
Ha valami így roncsol az vagy extrém hőhatással jár vagy más maró kémiai hatással…utóbbinál a huzal anyagában kell lennie a gondnak, ami lehet akár mérgező is. Ezért kérdeztem, hogy mindig ugyanabból a huzaltekercsből készült coilt használt-e.

2 kedvelés

Igen igen. Csak míg egy “értelmes” modnál állítasz a teljesítményen itt az nem játszik. Még pár próba és meg is van az eredménye ahogy látható.

2 kedvelés

Ami itt történt, meg kellett volna menet közben mutatkoznia rossz íz, túl forró gőz stb. formájában…
Mondjuk erről a topicgazdának kell nyilatkoznia.

1 kedvelés