Színes liquid, subohm kazanban

Sziasztok!
Lehet már lerágott csont ez a téma, de én csak épített kazánhoz találtam posztot róla. Zeus Max tankomat M 0,2 triple coil-al használom. “70/30”-al lötyivel, amire rájöttem mostanában, hogy nem is 70/30-as mert 100 pg-s aromával van feltöltve es majd hogy nem 50-50 körüli értéket kapok. (Kezdők hibája, avagy a bekevert 1 literes alap c. könyvben megtalálható :joy: )
Na már most 1 porlasztót használok eddig kb 60 ml lötyi mehetett el eddig (Bombo Strawberry mojito 40/120ml)
Így 60 ml után észre lehet venni, hogy bebarnul picit a lötyi, sőt újratöltésnél amit kitörlök a drip tip-ből az is barnás, mellesleg nem finom már az íze se annyira.
Lehet hogy sub ohm kazánnál ez a porlasztó cseréjének esedékességét jelenti? A vicc hogy 0,2 ohm-ra ír 70-85 wattot (a porlasztó) de ha úgy szívnám akkor 10 ml után szétégetném a porlasztót…
Nyílván midenki úgy cseréli ahogy neki jo, csak nem vagyok biztos benne és várom a megerősítést :sweat_smile:


Cserélj porlasztót és meglátod az eredményt :grin:

4 kedvelés

Igen, ez koksz. Cserélj porit. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Kérdés akkor már csak a mitől? Mi az átlag idő/ml mire csere érett lesz? 60 ml felhígított “rossz” liquidről csinálhatja ezt?

2 kedvelés

Aroma,alaplé,szívási technika,levegőzés,hibás porlasztó,vagy csak simán ennyit bír :man_shrugging:
Nem rossz az bombobol 60 ml után…

3 kedvelés

Szerintem sem amugy. max levegő, max 2 mp, 68W

És ügyelek arra, hogy a befolyó nyílás mindíg maxon legyen. Magyarul, félnél már rátöltök…. :sweat_smile:

1 kedvelés

Ha neked max levegővel a jó,akkor úgy szívd :smiling_face:az a lényeg ne szívd szárazra,porlasztóból meg tárazz be :stuck_out_tongue_winking_eye:
És a porlasztón az ajánlott teljesítmény van,amikor a legjobban porlaszt,de ettől el lehet térni,csak ne lépd túl a maxot .
Tudom nem azon használod.

4 kedvelés

Igen, lehetne szívni kisebb Watton is de az lassu szívás lenne. Bár lehet hanyagolni kellene az egymás után 2-3-nál több szívást

2 kedvelés

Miért kellene? Ezen ne múljon a finom íz :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 kedvelés

Hali, magam is használok Geekvape subohm kazánt és a fenti problémát is szoktam tapasztalni.
A helyzet az, hogy a GV porlasztói az utóbbi időben kritikán aluliak lettek. 300-2000 slukk között tudom kihasználni. Sűrűn slukkolok, főleg gyümölcsös édes ízeket, 0.2-es porlasztó 55w-on teljes levegőzéssel. E felett hamarabb beégett a porlasztó.
Röviden, szerintem nem veled van a baj, hanem a technológiával sajnos.
Utóbbi 5 doboznyi vásárlásomból (5db / doboz), ami 0.2-es volt, kb dobozonként egyből tudtam kihozni 2-3 ezer slukk közötti használhatóságot. A többi max 1000 slukk…
Még talán a 0.4-es porlasztók voltak, amik tovább bírták…

6 kedvelés

Csak 0,4-est használtam régen de az tényleg sokáig bírta hozzáteszem gyümölcsössel :smiling_face:

5 kedvelés

Megpróbálom most úgy. Legelején én is ott kezdtem. Azért mentem feljebb mert úgy éreztem, mint ha nem úgy jönne a levegő/nem porlasztana rendesen mikor szívom. Meg kell találni az arany középutat. Mellesleg az se lenne baj ha a 30/70 30/70 lenne bekeverésnél… :sweat_smile:

2 kedvelés

Volt már mikor nekem is elment sztem 120 ml-nél többet. De az is csak egyszer. Ezért várom, hogy jöjjön az új kazán :clap:t2:

30vg / 70pg? Azt szerintem ne használd subohmban mert folyni fog…
Ehhez inkább valami MTL kazán illene :slight_smile:
Amúgy, amivel relatív elégedett vagyok, az a Hellvape Hellbeast subohm kazán. Ott is bele lehet persze nyúlni a hibás szériájú porlasztóba, de lényegesen kevesebbszer, mint a GV-nél

Neem. 30pg70vg csak mindenhol máshogy van kiirva :smiley:
Wotofo profile x-re várok :slight_smile:

Ja értem, okés. Az jó tank, remélem örömed leled majd benne :slight_smile:

Na lassana 120 ml flakon végén járok. Mikor volt szó a barna lötyiről cseréltem a porlasztót. Múlthét szombat/vasárnap.
53-55 watt között szívom most, persze hosszabb slukkokkal mivel lassabban hevít. Viszont így se tart sokáig szerintem. Az íz már nem frankó annyira, mint tiszta porlasztóval. Barnulni még nem barnul a lé külsőre, de belsőre igen. :confused: lehet kisebb slukkokat kell szívjak/hagyni hogy újból megszívja magát a pori. :slight_smile:

Hát, nem tudom, hogy szívod, a barnulás nekem is előfordul, de nem befolyásolja az ízt. Mennyi a slukkszám? Én kb folyamatosan szívom és ugyan ilyen tankban nem volt problémám. Persze a lötyitől is függhet… Pontosabban a porlasztók minőségével volt csak gondom, ahogyan azt írtam korábban.

Lötyi simán lehet. Mert 30/70 alaplevem van 6mg-al viszont, ha a 40/120-ba öntök az már nem 30/70, közelebb áll az 50-50-hez sajnos :frowning:
Szerintem a pg többlet öli meg, bár ahogy máshol olvastam a vg többlet a rossz?

2 kedvelés