Elolvadt csavar

Sziasztok!

Adott egy (dvarw) kazán, amiben már jó ideje a pozitív oszlop csavarja valamilyen oknál fogva korrodál, vagy elolvad. Sok helyütt kérdeztem már, senki nem tudja az okát.

Váltottam kazánt. A kérdésem csupán annyi volna, hogy véleményetek szerint van rá esély, hogy a gőzbe keveredett fémgőz, vagy az olvadó fém gőze, és ez hosszú távon betegséget okoz nekem?

Köszi előre is.

5 kedvelés

Igen a fémek belégzése 100% hogy káros .

Arnold Schwarzenegger Reaction GIF
Ha olvad

6 kedvelés

Szia olvastam a posztodat “OTT”
Valami nem volt rendben a kazánnal mert pár éve használom a címben szereplőt,de még ilyenem nem volt soha.
Fémgőz :thinking:azt nem tudom,de a huzalokat is hasonló amyagból gyártják,igaz az K eep H er W et :grin:

3 kedvelés

Akkor az egy klón a kínai vas lehet szar is valószínű elrohadt…a vas olvadás pontja 1538 c-fok ezt nem udod előálítani egy rta-ban.

5 kedvelés

Eddig eljutottam. A kérdés az, hogy nedves vatta mellett, lehetséges-e hogy fémgőz is jött a cuccal, felhevült-e annyira…

2 kedvelés

Nem klón, és eredeti pótalkatrésszel pótoltam a csavart, az oszlopot és a tömítést is.
Viszont én is úgy gondolom, hogy lehet, hogy inkább korrodál.
De a kérdésem lényege nem ez, nem tudunk rájönni, hogy mitől történt ez.
A kérdés az, hogy juthatott -e a szervezetembe a fémből…

2 kedvelés

Kiváncsi volnék miből lehet ha olvad . Mert feljebb szerepel a pontos hő fok a vas hoz

5 kedvelés

Nem derül ki, hogy olvad-e vagy korrodál, vagy mi. De sok ismerősöm szívja ugyanezen tankban ugyanezt a likvidet, és nálunk nincs probléma

3 kedvelés

Korodáció az már más tészta acél futtatva valami más anyaggal . :thinking:

2 kedvelés

Te vagy az egyetlen ilyen kazánnal rendelkező olvasataimban :flushed:

4 kedvelés

a csavar lehet kínai szar…én is hasonlót tapasztaltam az eredeti dvarwomban a csavar elszínezte a levest azaz elkezdet rohadni kicseréltem másikra és azóta jó…

4 kedvelés

Igen, a likva, vagy az aroma + hő egyben. De kérdés, hogy úgy jön-e olyan gőz, ami káros rám.

2 kedvelés

Hoppá. Első, aki hasonlót ír. Igen, a levest is elszínezi. De az eredeti oldalról rendelt csavarok is szarok?
És gondolod ilyen esetben, ha szívtam, okozhatott egészségkárosodást?

SS huzalt használsz ?
Káros az kérdéses függ a futtató anyagtól.
Egyik fém olvadási pontját nem éri el a kazanban keletkező hő.

3 kedvelés

Nem tudom én a szerszám boltos csavart raktam bele azóta nincs ilyen

4 kedvelés

Nem, vagy canthal, de leginkább Nikróm

2 kedvelés

Hát akkor ennyi erővel a coil is vagyis a tekerés is belélegezhető lehetne.
Nem tudom hogy hogy néz ki a csavar ami benne volt.
De szerintem nem.

4 kedvelés

Na, köszönöm, ez már segítség. Végre másvalakinél is hasonló a szitu

2 kedvelés

Igen, erre is gondoltam. Ha mondjuk nagyon kokszos, korrodált a coil, akkor azt is belélegezhetnénk ennyi erővel

3 kedvelés

Szerintem nem, illetve ha valami kimutathatatlan mennyiség mégis, az sem hiszem hogy bármit számít. De olyan kicsi annak is az esélye, mint a lottó ötösömnek.
(Nem szoktam venni szelvényt…)

(Vigasztaljon az is, hogy ezt a bóvli anyagot más módon meg kb. lehetetlen a szervezetbe bevinni :grin:illetve táplálék-kiegészítőként meg sokba kerül :roll_eyes:)

4 kedvelés