Elgondolkodás

Én szeretem tudni, mit nem érzek. :grin:

Mondjuk én gond nélkül megeszem a mákos gubát tökfözelékkel, szóval nem csodálkozom semmin sem. Viszont ennek ellenére vannak olyan íz kombók, amik brrrr, nem és nem, nem vagyok én malac. :joy:

A legnagyobb festő legszebb képeinek kiállításán, hol emberek meghatódva nézik a csodát, kiválasztottnak érezve magukat, hogy ott lehetnek, simán letudom "ez szép színes! Mehetünk? " Mondattal. Nem kétlem, hogy velem van a baj.

Nézd a jó oldalát, nem dölsz a kardodba, ha nem érzed ki a tavaszi első napsugár által megvilágított lédús érett gyümölcs ízét, ahogy a hajnali dér picit megcsípi, jó lesz a keménycukorka is. :grin:

Ami a legdurvább, @Peva71 által kóstoltam a Don Cristo Pistachio-t, ami azóta is az egyik kedvencem. De ha nem mondja, hogy pisztáciás, magamtól rá nem jövök. Pisztáciát egész életemben sósat ettem, pirítva, zacsiból. Ez nem olyan. De nagyon finom. Anno egy emberke csillogó szemmel kínált egy aromával ami szerinte a legjobb. Kesudiós volt. Na azt sem mondtam volna meg. Mondjuk nem is ízlett. Pedig a kesudiót szeretem. Csak más íze van szerintem. De kóstoltam olyan pudingos levest,amiben annyira agresszív volt a puding, hogy hányni tudtam volna tőle. Úgyhogy valszeg erősen korlátolt az ízérzékelésem.

4 kedvelés

Én is kaptam Évitől, tovább is küldtem. :grin:

Én nem is szoktam értékelni aromákat: van a szívható, a többször is szívható, meg a soha többet nem szívható, ja, nagyjából így szoktam értékelni.

Ja meg van egy speciális kategória, a ha kokszosra szívtad már elszívható, de ez elég speciális.

Én is igen elgondolkodtam ilyesmin. Webáruházakban vannak érdekes hozzászólások. Ugyanarra a cuccra valaki azt írja, hogy íztelen, rossz, más meg, hogy isteni tökéletes… Volt olyan aroma amit nagyon lehúztak, de nekem iszonyat jó volt… egyszer… nem értettem, hogy miért húzzák le… megértettem… az első volt jó nekem is csak… Nem tudtam még egyszer reprodukálni. Én sokat cserélgettem a vattát, alaplevet. Most rajta vagyok, hogy veszek még egyszer olyan aromát és megveszem az összes fajta féle vattát alaplevet, amit eddig vettem és próbálom reprodukálni, hogy melyikkel volt olyan jó :slight_smile: Nem olyan nehéz mint hét bolygó együtt állás úgyhogy megcsinálom :slight_smile: Viszont sejtem, hogy az a kombináció csak ahhoz az aromához lesz tökéletes :slight_smile: Igen, elgondolkodtató, hogy egy-egy aroma csak kifejezetten egy összeállítással jó. Ezt is jegyzetelnem kell, hogy melyik aroma mivel jó :slight_smile:

3 kedvelés

Jó az elmélet föleg gasztro szempontból. Huzal, vatta használat szerintem 2-5% tényező. Tank, mod választásnál szerintem a gasztroélmény sokadik helyre esik vissza. Sokkal jobban befolyásol a megbízhatóság, építhetőség, tartozékok utóbeszerzése! És csak ezen szempontok megléte után érdekel, hogy ízben mit ad!

4 kedvelés

Lehet félre értem, a cikkek a blogban vannak. Ha témákra gondolsz akkor nem feltétlen érték egyet, de megértelek. :slightly_smiling_face: Ezért írok csupán iránymutatásokat, ami igazából nem tekinthető kőbe vésett ténynek, mert az egy dolog, hogy én milyen huzallal és vattával használom a tankjaimat, de lehet, hogy másnak más jön be ugyanabban. Vannak alapszabályok a vape-ben is amiket azért követünk, azért írtam le, mert nem lehet kikerülni. Mindenki megtapasztalja őket, csak az a nagy kérdés, hogy érti e, hogy épp mi az amit megtapasztal. Az pedig csak nehezíti a dolgot (a kívülállók véleményét is), hogy ez nem egy tudományos szakirány. Van szakács szak, autószerelo szak, de vape szak sosem lesz. Tanulhatsz favágónak vagy erdésznek, de RTA szakértőnek nem. Igazából magunkra vagyunk hagyva ezzel a hobbival. :sweat_smile: De azért a több éves tapasztalat és rengeteg, mai napig is tartó kísérletezés, meghozza a gyümölcsét. Mert jó eséllyel bele lehet úgy tanulni, hogy később bármit is vásárolunk abból akkor is ki tudjuk hozni a legjobbat, ha előtte a userek többsége már lehúzta az adott terméket. Pont ezért kell kísérletezni. A tankok kialakítása, megmunkálása sokat számít. Olyan dolgokat értek ez alatt ami nem szemmel látható. Rengeteg különbséget tud okozni 2 tankban pl. a levegőbeömlő belső furata és annak méretei, amit mi általában nem látunk, kivéve olyan tankoknál amiket szó szerint atomjaira lehet szedni.

El lehet érni ugyanazt az élményt mindegyik tankban, csak ahhoz lehet, hogy mindegyikbe más-más build fog kelleni. De nem mindegyikbe lesz jó ugyanaz a build. Érezni lehet használat közben az akku erejét, a vatta lészállítását és tömörségét, a liquid arányát. Amit nem lehet érezni, az a huzal anyaga. Ahhoz, hogy ezeket nagy eséllyel eltaláld, ahhoz előtte ki kell próbálni amit csak lehet. De nem árt, ha kicsit kifinomult az ember ízlésese. :slightly_smiling_face:

Szerintem mindenki az általa legjobbnak véltet ajánlja. Ezért is jó, hogy itt ennyien vagytok, mert ki tudjátok beszélni a dolgokat, amiből mindannyian tanulunk. :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Nálam az első a kinézet: ha ezen nem megy át kuka. :rofl: Ha viszont átmegy, akkor sokmindent megbocsájtok. Ezt hívják felszínesnek, azt hiszem. :grin:

1 kedvelés

Bishop…mármint az RTA.
Ma volt egy kis időm próbálkozni
Eddig 1ohm körülire tekertem,de most kíváncsi gyerek lévén,igen ANNYI,és így is jó ! (Kekszes dohány)

9 kedvelés

Ez mennyire jó :slight_smile: Nincs vape szak :slight_smile: Nem is lehet :slight_smile: Akármennyire lehet valaki fekete öves nagyon tapasztalt mégse lehet az “öreg tanító mester” mert ez annál szubjektívebb dolog :slight_smile: Azt hiszem, hogy ezért idegesít ha valaki ebben a témában megmondja a tutit. Kivéve ezen az oldalon, itt valahogy mindenki tudja hogy nincs tuti :slight_smile:

Pedig jó lenne egyszer valaki végre megmondaná…egy sapka pénzem megmaradna…

1 kedvelés

Én már azzal elkéstem, a sapka üres. :grin:

1 kedvelés

Pontosan! :blush: Nagyon elkaptad a mondandóm lényeget. Köszönöm. :hugs:

3 kedvelés

Sztem értem @Bishop mire utalt mondandójával. Pár gondolat részemről: Az sem elhanyagolható tényező miszerint nem vagyunk egyformán “setupolva” ízérzékelés terén. Gondolok itt arra, hogy vki egész kis különbségeket is érzékel ízben és van aki nem. Nem vagyunk egyformák, így is van jól! Személyes észrevétel, korábbi kedvelt aromáim már az elmegy kategóriába kerültek, úgy gondolom az ízlésünk is idővel változhat. Korábban a hűsítős aromákat túl soknak éreztem, de mostanság már max lefagy a torkom tőle, ízben nem gond. Jézuska hozott egy Kylin M Pro tankot, amibe ugyanaz a mesh méret, mint a Dead Rabbit M-ben. Kíváncsi voltam van-e különbség, megvattáztam őket egyformán, ugyanolyan mesh-el és ugyanazon a modon és watton cserélgetve kóstolgattam ugyanazt a likvidet. Ja és mind2 tank felső levegőzéses, elég hasonló felépítésű, a Kylin az valamivel magasabb kazántérrel rendelkezik, vese alakú levegőző nyílással, a Rabbitnek honeycombos. Szóval annyival tér el a kettő, hogy a Kylin kissé kevésbé hozza az ízt, de jobban hozza a hűsítést, addig a Rabbit ízesebb, de kevésbé hűs. Nem mondanám, hogy egyik rosszabb vagy jobb, csak más. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor pohárból iszunk üdítőt vagy ugyanabból a dobozost. Ugyanaz, de valahogy más! :blush:
Jánosoknak boldogot! :partying_face:

5 kedvelés

Szerintem az sem mindegy íz, gőz, th szempontjából, hogy honnan éri a levegő a tekerést…Én a kitűnő ízvisszaadásúnak tartott Ammit rta féle kialakítást vélem számomra a legjobbnak, ami felsőlevegőzést és totál a tekerés alján történő légbefúvást jelent. Ezért a mostani Intake single dl rta tankom is ilyen rendszerű és nem csalódtam.

2 kedvelés

Szia! Végigolvastalak, csak azért muszáj hozzászólnom, mert azt akartam leírni, minden egyes szavaddal egyetértek. Elcsodálkoztam, hogy itt egyetlen nap alatt annyi a komment, hogy úgy tűnt, sosem érek a végére. Amit Kinga szólt hozzá, azt is aláírom. Ja és @Janos_Groszeibl meg @Janchee boldog névnapot! Ha már itt említették. Még a nászuramat sem köszöntöttem meg. Az is János. (Csak hogy lássátok,mennyire elsők vagytok a sorban nálam.)

7 kedvelés

Sziasztok, nekem is megvan a véleményem erről. Sztem huzal és huzal között van különbség,ha az ízt nézzük egyértelműen a Ni80 javára. Ugyanazt megtekerem ugyanabba a tankba ugyanazzal a levessel ugyanúgy beállítva és a Ni80 alien clapton simán leveri pl a kanthalt. Talán az ss-t azért nem, mert abban is sok a Ni…de van kevésbé ismert huzalom is a Dicodes NiFe30-a. Ez világbajnok abban, hogy megtekered 0,6 ohm-ra és 15w-on oylan gőzt ad mtl-ben, mint egy jó dl tekerés. Vatta: egyértelműen muji. Talán mert keményebb mint az általam használ Cotton Bacon Prime, vagy Bravo Cotton Thread, vagy Slacker Cotton…ez utóbbi a saját tömege alatt kilapul.Tankoknál amit megtanultam-vagy nálam így alakult-RDTA zsebbe soha. Alsó levegőzésű ha megfolyik akkor rögtön kinyitni, vattát igazítani. Zsebbe felső levegőzésű való. Sosem találkoztam rettentően eltérő-durván többet adó tankkal. Itt van nálam pl a By-Ka V9…és semmi.Taifun GSL és Kaifun 5 elpitsázza. Persze csak klónok. Mod és mod között is van különbség, ugyanazon a teljesítményen is, nem is szólva a beállítási lehetőségekről,de itt már azért erősen szóba jönnek a funkcionalitás mellett esztétikai szempontok is sokaknál. Szoktam veszegetni én is ezt-azt és csak gyűlik. Nem tudom eladni, mert az a tapasztalatom, hogy a potenciális vevőjelöltek már pár tank használat után is sokallják a 80% árat és őszinte leszek-egyszerűen már kedvem sincs semmit meghirdetni, hogy napokig válaszolgassak lehetőleg azonnal a kérdésekre, hogy aztán legyen egy programom. Elvihetem feladni a szerencsésnek. Elállnak itt,van már erre egy külön kis szekrény :slight_smile: .Aromáknál pedig egyértelműen billen át a mérleg nyelve a drágábbak felé,bár nálam gyümölcsös ízeknél a BM favorit. ( Nem, nem a CINI…wazze miket gondoltok rólamm… :smiley: ).Szóval…mitől jobb egyik autó,mint a másik? Gyakran semmivel. Csak más és ez az újdonság győz meg arról, hogy jobb is.

4 kedvelés

Szerintem ízben kb a leggyengébb a sorban, de valamiért én mégis szeretem, talán a kialakítása zseni a többi több tucat tankhoz képest, amit próbáltam, nagyon kezes egy tank. Viszont a kazántere elég nagy, talán ezért a gyengébb íz, bár ízről az én számból hallani elég fura lehet. :rofl:

Egyébként én pont a zsebben hordás miatt veszek csak lékontrollos tankokat, mod kikapcsol, levegő elzár, leves elzár és abból semmi nem jön ki.

3 kedvelés