Elgondolkodás

Már nem emlékszem milyen a ni-80,csak kanthalt használhatok egyéb okokból,de így is más mindegyikkel az élményem,nem tc-zek de van hozzá egész jó modom :rofl:

2 kedvelés

Nálam pedig az ss316l 28ga-ra igaz, hogy 0.6 Ohm-ra tekerve rdl gőzmennyiséget ad 15 Watton mtl-ként szívva. Dl-kén használva (bő levegővel) totál bőséges a gőz már 20-22 Watton. Próbáltan ugyanezt Ni80al és Kanthal-lal is…utóbbi jobb, de meg sem közelíti az ss-t.

A hurca miatt lehetőleg csak lékontrollos tankot veszek. Ez az én 9 hónapos vaperségem alaptétele lett. Hurcolni legalábbis azt.
Én is megfigyelek különbségeket huzalomk, vatták közt, de legalább ennyit számít a liquidek “öregedése”, vagy érése, ha úgy tetszik.
Tankok: bonyolultabb ízekkel marha nagy eltérések. Mezei dohányízeknél inkább ízerő és th.
A tavasz meglepetése az Ammit volt, ami egy remek kis mtl tank. Ha úgy setupolom be, leviszi a fejem a th.
A v9 maradt desszert, ő nem tud erősen odavágni. Ilyen.
Az SE viszont odavág tűrhetően.
A favoritom a kicsit nagyobb wattot kérő, de meglepően takarékos Expromizer v4 még mindig.
Immár 3 darabot használok belőle.
Ebből ízlenek a dohányok a legjobban.
Az Ammit (és némileg a By-ka SE) hajlamos analitikusan megmutatni az ízeket, azaz sok részlet, de az összhatás élesebb, néha zavaróbb.
Odáig eljutottam, hogy az 5-6 féle tankomba tudom, hogy mit szeretek tölteni, és kb. azt adják és úgy, amire én számítok, mikor beüzemelem.
A Dvarw is kakukktojás, nem ízlik belőle a dohánykivonat, viszont kiváló gyümölcsös cuccokhoz. Mivel nem lékontrollos, sosem választom “főkészüléknek”.
Egy leves van, amivel végigmentem az összes tankomon, és nagyon eltérő ízeket kaptam mindegyikből, jelentősen: az igen bonyolult receptúrájú Tabak Royal Gold.
(Az egyik összetevője pl. alma! ez vagy érzik, vagy nem).
Ennyi ez én Elmélkedésem, eddig… :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Sziasztok! Jobbulást Bishop! Utólag is boldogat a Jánoséknak :slight_smile: Én épp a közelmúltban gondolkodtam el így frisshúsként a témában, és azon kaptam magam hogy ízügyileg ott vagyok ahol lenni szeretnék. Az első rta-mban én ugyan azokat az ízeket érzem mint zennith 2-ben vagy a párom gtx one-jában. Kifejezetten féltem hogy az fog lejátszódni hogy ez vagy az fog dominálni egy egy lötyimben, mert itt ezt olvastam…elég sokszor. :sweat_smile: Megnyugtat hogy minden maradt a régiben a By-ka klónnal. Így tudok a praktikumra törekedni, részemről egy szett kell még mindenképp a desszerteknek, a desszertdohiknak, meg a dohis aromáknak. Osztan akkor én ezt nem is bonyolítanám tovább :joy: más huzallal, és vattával is csak akkor próbálkoznék ha nem lenne más opcióm. Ha valami működik én utanna már nem szívesen váltok csak ha rávisz a kényszer.

6 kedvelés

Én még sosem gondolkoztam el ezeken a dolgokon, mivel különbözőek vagyunk mindenkinek más-más a favorit, amióta vaper az ember kipróbál mindent amit lehet, nem gondolkozom csak élvezem! :wave: :joy:

3 kedvelés

Én ott tartok ahol 2-3éve…már majdnem vettem most is egy kürtöskalácsos aromát, de aztán lebeszéltem magam. Jóideje nem az általam használt tankokkal van/volt a baj hanem az aromákkal és velem :slight_smile: Vagy nem azt az ízt adják amíg el nem fogy…vagy ha azt adják hamar ráunok…vagy kapásból nem ízlik. Nem újkeletű story ez nálam…több éve is már ez volt a nyűgöm. Ezért aztán szívom az egyetlen tutit, amiben sosem csalódtam, amire sosem untam rá…mivel nincs mire :slight_smile: Th, gőzmennyiség, levegőáramlás, problémamentes használat :white_check_mark:

1 kedvelés

Egyébként az alaplének is van íze. A VG az édes, a PG keserű. Aki külön- külön nem vett, és nem nyalta meg, az nem tudja. A propilénglikol íze minden aroma alól is kiérzik. Nekem legalább ízlik az RY4, és ha a dohány bűze is kell, ott vannak a kivonatosak. A gyümölcsösök ízét túl erősnek érzem, de ha a dohány íz alatt egész halványan lenne ott, akkor talán, mint a Black Note Perique, azt még talán elbírom.

@Zsolt68 igen, ez a baj az ízekkel. Ökör nagy vehemenciával vetettem reája magam az elején. Mindenben frankót láttam. Bekevertem az annyaúristenit is…most meg lenyugodás van, túlságosan. 22 fajta bekevertből nyúlkálok mostanában a kedvenc 5-6 féléhez…

@Mefeca jól mondod nagyjából. Nekem a PG is édeskés, sajnos…ez a dohánykivonatoknak nem áll jól. A VG az meg durván édeskés. A Bitter Wizard adalék is csak egy szintig segít ezen…

1 kedvelés

Én 70vg/30pg-re keverve, tisztán szívva nem érzek negyed annyi édeset sem mint az aromáknál. Ez is az aromákkal a problémám…mind édes, amit nem bírok elviselni huzamosan, még ha nagyritkán az íz passzol is.

1 kedvelés

Ezért kapok be néha előtte egy Negrót. Azt már semmilyen aroma nem tudja überelni. Akkor kezdem el érezni, mi van ott, az édesen kívül.

1 kedvelés

Látod, nálam fordítva van…ha elszopok egy Nigrót, akkor az kinyírja minden íz-érzékelésemet egy jó időre. Utána max th van.

negróóót?:thinking:…kb olyan lehet mint mákos bejglire kólát inni…brrrrr

Ne utána, hanem előtte. De nem vagyunk egyformák. Én pipáztam is úgy. Imádtam.

1 kedvelés