Elgondolkodás

Sziasztok. Mivel itthon vagyok dögrováson,elég sok cikket elolvastam az oldalon. Elgondolkoztam ezen az egész vapelésen „gasztronómiai” szempontból. Lehet velem van a gond, de sok dolog van, aminek számomra közel sincsen akkora jelentősége, mint mások számára. Sokszor esik szó, a megfelelő, „tökéletes” vattáról. A „tökéletes” drótról, a tekerések számáról, magméretről vatta szorosságáról a tekerésben……stb. Sőt idesorolnám részemről a tankokat is! Megkérdőjelezhetetlen számomra, hogy mindenki azt ajánlja ami neki a legjobban bevált. Azonban elgondolkoztató számomra, hogy ennek mekkora része pszichés. Kifejtem mire gondolok. Próbáltam sok vattát pl. Volt ami borzasztó volt ízre, mert olyan mellékíze volt,hogy a gyomrom forgott tőle. Ez inkább gyártási hibás volt, mert az oldalon vannak akik esküsznek rá, hogy az egyik legjobb. Nincs okom megkérdőjelezni a véleményüket. Számomra vatta és vatta között a leglényegesebb különbség, az a lé szállító képessége, vagy a hő tűrő képessége, vagy megemlíteném a kezelhetőségét. Ízben bevallom a fent említettem kívül nem találtam nagy eltéréseket. Többen esküsznek bizonyos drótokra, sőt, tekerés számokra mint hirdetett igékre. Ezzel sem feltétlenül értek egyet. De természetesen ez az én véleményem. Nem találtam szignifikáns különbséget huzal és huzal között. Nem állítom, hogy nincsenek minimális eltérések, de egyik vallás táborát sem merném tiszta lelkiismerettel támogatni. ( Nincsen allergiám semmire). Ott vannak utána a tankok. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy vannak alsó – középső - felső polcos tankok,amik között valóban hatalmas eltérések lehetnek akár ízben, akár gőzben. Bár, mondjuk egy borzasztó aromával le lehet padlóztatni egy csúcs tankot is. És a fordítottja is igaz. Azonban szerintem a felső polcos tankok között sincsen hatalmas eltérés. Én is érzem az előző mondatom eretnekségét, de vállalom. Mielőtt bárki felháborodna a véleményemen, gondolkozzon el azon, ha teljesen vakon kéne belekóstolnia a tankjaiba amik természetesen ugyanarról a polcról vannak, megtudná-e minden kétséget kizáróan mondani, hogy melyik vatta, melyik drót, hányas mag, hány tekerés ,és melyik tank. Mondjuk a drip tip legyen mindnél ugyanaz. Meg a levegőzés is. Szerintem sokan mondanának helytelen választ. Csak az ízre hagyatkozzon. Ne legyen mondjuk hang, vagy tapintás. Csak arra ami a vapelés lényege az íz! Természetesen itt most jól megtekert tankokra gondolok finom aromákkal. Direkt nem emeltem,ki márkákat, sem tankok, sem vatták, sem huzalok terén. Nem célom megbántani senkit! Csak elgondolkoztatnék. Tisztában vagyok vele, esélyem van, ellentmondó kommentek olvasására a poszt alatt,és ez így van jól. Nem vagyunk egyformák. Ettől szép a világ.

13 kedvelés

Kapásból 10-20 kritériumot feltudnék sorolni ami a vape-el kapcsolatban az elmúlt 12évben fontos lett. Kis különbségeknek gondolt dolgok okoznak huzamos használat során eltérő élményt. Tapasztalatom szerint nem lehet határozottan kijelenteni, hogy ami ma a legjobb az 1év múlva is az lesz. Arról nem is beszélve, hogy ha két azonos anyagokból épített, mindenben totál egyező tankot kóstolsz akkor is találsz annyi különbséget, hogy a jobbnak véltet többet használod. Szóval a mindenkori alternatívákhoz képest törekszünk megtalálni a lehető legjobbat / bár én most nem mert megtaláltam :slight_smile: A lényeg az ha ilyen igényünk van akkor muszáj tesztelni…mert sokváltozós képlet adja ki a számunkra tökéletest. Persze lehet egy elfogadhatónál is maradni…a nic bemegy, íze és gőze is van, aztán jól van az úgy.

3 kedvelés

Nekem is hasonló volt a véleményem az 5-6év vape után de azóta eltelt még 7 év és tök más a véleményem…majd egyszer egy találkozón tesztelünk…

3 kedvelés

Ami nekem gazdaságosabbá tette a kutatást az az, hogy amint jobbat találok eladom azt amit kivált…2-3 szetten felül nem gyűjtögetek.

1 kedvelés

Ja és még valami ezek az érzések akkor elő jönnek ha veszek egy rta-át de csalódás…

Nálam szerencsére erről szó sincsen. :joy::joy::joy: Egyszerűen csak annyi, hogy mint említettem is, nincsenek szignifikáns különbségek. Minden tankom finom, de mindegyik kicsit másképp finom. De nem vagyok benne biztos, hogy vakon megtudnám mondani, melyik melyik. 5-ből 5-öt tuti nem találnék el.Az, hogy melyikben milyen vatta, vagy tekerés van, az közel esélytelen lenne. Természetesen a szélsőségeket kivéve.

3 kedvelés

Boldog névnapot :smiling_face:

1 kedvelés

Köszönöm szépen! :hugs:

Boldog névnapot!

Nekem, aki naponta általában 2x vattázza újra a tankjait, az íz egy nagyon fontos paraméter! :grin:

Viccet félretéve, ez egy nagyon szubjektív dolog, sok paraméteres egyenlet, aminek az egyik végén áll jelen esetben Bishop, a másik végén meg mindegy mi, akkor is jó neki. :rofl:

Ez szép lett :slightly_smiling_face::joy:

2 kedvelés

Jobbulást!

Most, hogy itthon voltam pár napot, 4 szettem van az asztalon, ugyanazzal a lötyivel. Teljesen mindegy melyikbe szívok bele, közel ugyanazt az élményt hozza. Olyan minimálisak az eltérések, hogy szinte el is vesznek majdhogynem.

1 kedvelés

Köszönöm, igyekszem

Köszi szépen!

1 kedvelés

Mindegyikben ugyanaz a liquid van?

1 kedvelés

Nos, ez elég perverz, idáig még nem merészkedtem. :grin:

Igen! De én ilyen vagyok. Kipróbáltam eretnek módon, képes vagyok 2 hónapig rántott karajt enni mindennap. Sokan mondják, azt nem lehet. Dehogynem! :joy::joy:

Sokféle kazánjaimból más-más ízt hoz elő egy aromából,de mindegyis,
Boldog névnapot jöttem köszönteni János :smiling_face: