E cigi, mint "gyógyászati segédeszköz"

Üdv mindenkinek.
Az jutott eszembe, hogy az e-cigi (természetesen nikotinmentes lötyivel) használható lenne, mint a pl. az asztmásoknak a pipa légzéskönnyítésre? Az el adott. Párát képez amit belélegez az ember. Így akár több légzőszervi megbetegedés esetében (asztma, tüdőgyulladás, hurutos köhögés, ilyesmik ) lehetne a párát vivőanyagként használni hogy a hatóanyagot a tüdőbe juttassuk. Nem gondolom, hogy egy pg/vg alapnak több melléhatása lenne mint bármely más esetben a gyógyszereknél. Pl eltudnám képzelni hasonlóképpen mint a mostani slágertéma az Elf Bar. Kompakt kivitel. Leszabályozva a hevítési időt és hőfokot az adagolt mennyiség (hatóanyag) bevitel egy egy slukknál ugyan annyi lehetne. Van bármilyen hasonló kezdeményezés? Vagy ez nagyon elvetemült gondolat? Végülis egy szimpla mentes lötyi, mentollal, máris egy hörgő tágító hatású dolog. Vélemény?

A dohányzásról leszoktató eszköznek tökéletes.
Elvileg ez lenne a funkciója eredetileg.
Vagyis az analóg helyettesítése.
Asztma pipa alternativa szerintem nem működne mert az asztma pipa ugy nevezett puff-jában (befújás) pontosan adagolt mennyiségű gyógyszer hatóanyag van. Tehát max 1-2 puffban kontrolált hatóanyag van jelen.
A vaporátornál( e cigi) nem lehetne pontosan adagolni a gyogyszert a tüdőbe illetve ha pleldául 1ml liquid ben lenbe oldva a gyogyer hatóanyag ami szukséges egy asztmás fulladásánál azt nem tudná olyan gyorsan a tüdöbe juttatni mint az asztma spré. Vagyis az asztma spré két nyomás kb 1-2 másodperc addig 1ml liquid eszivása 3-5 perc ami tulságosan sok idő az asztmás fulladás megszüntetéséhez.
Hurutos betegségeknél pl: lerakódott váladék oldása, arra talán lehetne opció.
Na de nem vagyok pulmonológus. Nem tudom :grin:
És hát hol marad az élvezet.
Ha csak betegségek kezelésére használhatnánk akkor mi lenne az eredeti funkciójával amire meg alkották?
Kiváltani egy káros szenvedélyt,egy függőséget.
Erre lehetne használni hivatalosan ha gyógyászati célra gondolunk.
Addiktológus irna egy szakvéleményt a cigaretta függőségről ami már tünetekjel jár.
Pl: Koncentrációs zavar ha nem gyújtunk rá vagy indulat kezelési probléma, álmatlanság a cigaretta hiány miatt stb…
És fel irná a szakorvos receptre a vaporátort és már hivatalisan is szivhatjuk az e cigit mert szukségünk van rá. Talán igy lehetne gyógyászati célra használni. :wink:

2 kedvelés

A gyogyszerek lehet hogy pg-vg vel nem kompatibilisek illetve magasabb hőfokon vagy megsemmisülnek vagy változik a szerkezetük és gyengül a hatásuk vagy ne adja isten ártalmasak lehetnek.
Nem biztos hogy igy van ez csak bennem egy gondolat. Ha gyógyszerész lennék akkor biztos jobban tudnám.
Én is gondolkodtam már ezeken a dolgokon de szerintem nem működne.
Sima mentol nem biztos hogy használ hörgötágítónak vagy légzés javítónak a tüdőn belül.
Vagy nagyon minimálisan egy nem krónikus léguti betegségben lévő embernek.
Az orrot viszont tiszticcsa. :laughing:

Logikus! Csak úgy gondolkoztam, de legalább nem csak nekem jut eszembe ilyesmi. Arra viszont a nyakamat tenném, hogy nem csak marihuanna ízben van liquid, de tuti van olyan is amiben THC is van. Tudom eléggé feketebárány az e cigi így is , de azért egy olyan liquid is megérne egy misét :joy: :joy: :joy: :joy:
Azt az ízesítést még nem próbáltam, de attól tartok csalódás lenne, bár úgy láttam, hogy elég sok pozitív értékelést kap.

A THC- s témában ezt olvastam (google fordítóval fordítva)
Feladás dátuma: 2020.08.18, 16:57

Sziasztok! Szeretném elmondani tapasztalataimat a THC-t tartalmazó elektronikus cigaretta folyadékkal kapcsolatban, amely kis adagokban is rendkívül veszélyes.

Másfél éve kezdtem el használni az elektronikus cigarettát. Segített leszokni a dohányzásról és az ízületekről. Minden hétvégén elszívtam egy tucat ízületet. Egy-két hónap telt el azóta, hogy 3 év dohányzás után leszoktam.
Egyik reggel egy srác az iskolámban, aki elszívta az elektronikus cigarettát, akivel megosztottam a folyadék ízét, mesélt nekem egy “varázsfolyadékról”. Kíváncsi voltam, és ki akartam próbálni, hogy vajon ugyanazt csinálja-e, mint egy kevésbé égő és ízesebb ízű.

Egyik délután ez a srác az iskolámból felajánlotta, hogy tesztel. Két barátommal voltam, és az egyikük velem akart tesztelni. Ez a barát csak alkalmanként dohányzott bulikon.

Ez a fickó azt mondta nekem, hogy ennek a varázsfolyadéknak a származása kétséges, de a hatás nagyszerű. Ő maga egyszer a felére hígította a folyadékot, és elmondta, hogy a folyadékot már a felére hígította a forgalmazója. Azt tanácsolta, hogy csak két ütést vegyek be, mivel már egy ideje dohányzom.

Elég hamar éreztem a hatást, először olyan érzés volt, mintha két ütés alatt elszívtam volna egy ízületet, majd 5 percenként erősödött a hatás.

Az első 15 percben ok nélkül őrülten nevettünk, majd 20 perc múlva a barátom transzban volt. Ezek a szemek kilógtak a üregükből, ő kinyújtotta a nyelvét, és nem tudott beszélni. Amikor a keresztnevén szólították, volt időm reagálni, és nem válaszoltam. Nehezen járt. Segítettünk neki leülni, de még egyedül sem tudott felülni, meg kellett tartanunk.

Közben nálam is felerősödtek a hatások, minden érzékszervem hallucinált. A telefonom mintha rezegne a zsebemben, ahogy mellettem feküdt. Minden hang, amit egyszer hallottam, megfordult a fejemben. Minden egyenes torz volt, és képtelen voltam 5 percnél tovább gondolkodni. A drog biciklizés, rohanás, önkontroll elvesztése, gondolkodásképtelenség, egyre hangosabb robbanások hangja, ahogy a hatás erősödött, és egyre kevésbé hangos a hatás gyengülésével, majd eszméletvesztés és ez egy hurokban 5 percenként 1-2 órák.

A barátomat egy órát kellett aludnunk egy autóban, mivel nehezen beszélt, nem tudott egyedül járni vagy ülni. Délután tanóráink voltak és szerettük volna elkerülni a problémákat, ezért nem hívtunk senkit, hogy segítsen. Tudtam, hogy az egyetlen dolog, ami segít neki, a pihenés.

Egy órás szunyókálás után a barátom arra ébredt, hogy muszáj bevennie egy taffit, mert mivel dohányzik, látja, hogy az élete fenekestül felfordult, és egy taffóval újra életre keltheti. Rossz úton volt. Majdnem meg kellett küzdenem vele, nehogy más munkát vállaljon. Még két órát aludt, amikor felébredt, még kövebben volt, de eszméleténél volt, a leszállás nagyon finom volt.

Még szerencse, hogy megtehettem, mert biztosan ugyanabba az állapotba kerültem volna, mint ő. Két óra hatás után a leereszkedés hasonló, mint egy ízületnél, és sima volt.

Két hónappal később tudtam meg, hogy az egyesült államokbeli fiatalok azért szedték be, mert az elektronikus cigaretta folyadékában lévő kannabiszolaj megszilárdult a tüdejükben. Ellentétben a hagyományos folyadékokkal, amelyek gőzként lépnek be és távoznak a tüdőbe, a thc-t tartalmazó folyadék a tüdőben megszilárdul, és halálos tüdőgyulladást okoz.

Ne próbáld magad elkészíteni, mert még négyszer hígítva is nagyon erős (két taf kiütöttem) és nagyon hamar megölhet

Nem hangzik túl jól…

Nem hinném, hogy itt bárki thc bevitelre használná az elektromos cigit
:thinking::roll_eyes:

4 kedvelés

Szerintem sem.
Ezért kellenne az ész szerü szabályozás amiről itt mindenki beszél.

5 kedvelés

Ezek kezelésére a melegebb, forró gőz jó szerintem pl.: szauna stb… szóval erre biztos nem alkalmas az e-cigi szerintem, persze ártani sem árt annyit mint a cigi, de a legjobb az ha addig nem szív semmit… így is lehet nikotint csökkenteni. :slightly_smiling_face:

A másik témát (THC) szerintem ne nagyon feszegessük mert nem csak illegális de elég sok baj is volt amcsiknál a házilag összekókányolt cuccokból…és sajnos vannak nagyon szomorú esetek. Nem szabad! Nem erre való! Mint a legtöbb korlátozást stb… azt is Amerikának köszönhetjük, hogy az e-cigit jobban elítélik, mint a hagyományos cigarettát, csak azért mert néhányan nem rendeltetésszerűen használják… Egyébként biztos vagyok benne, hogy azokban az államokban illetve helyeken ahol legális a Marihuána ott vannak is gyártók akik ellenőrzött körülmények és megfelelő hozzáértéssel készítenek THC-s liquidet.


Igaz nem bódító, de legalább jótékony hatású, a CBD!

CBD -s liquidet lehet kapni és rengeteg jótékony hatása van. Csakúgy, mint csepp vagy kapszula stb… formában fogyasztanánk. Bár én nem látom túl sok értelmét liquidben, mert a csepp azért jóval koncentráltabb és egyébként is sokkal jobbakat is lehet gőzölni annál…mármint ízben. Meg azért sokkal kézenfekvőbb, kényelmesebb naponta párszor csepegtetni nyelv alá, de legalább van vapelhető opció is ami mindenképpen jó lehet, ha más nem kipróbálni. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szerintem széleskörű lehetőség adódhat az e cigi gyógyászati segédeszközként való felhasználásának. Gondoljatok csak bele, nem feltétlenül PG/VG hordozóban kell gondolkodni, lehet az vízgőztől kezdve bármi más, a hevítés és légáram szabályozható. Nem tudom, ma létezik-e, de néhány évtizede még használatban volt az asztmások részére az atropinos cigaretta a fulladásos rohamokra. Elvileg az e cigiből kihozható pl. mindaz, ami a gőzöléses inhalációból kihozható. Mindez a megfelelő beállítások és hordozók kérdése. Nyilvánvaló, hogy ehhez komoly kutatásokra van szükség. Az azonban egyértelműen látható, hogy komoly vegyületek képesek átmenni a gőzbe, mint az aromák esetében is. Ezek egy része egyébként alapból gyógyhatású lehet. Pl. a vanília és származékai kifejezetten fertőtlenítő hatásúak.

3 kedvelés

Én úgy tudom hogy ezt az egész ecigi dolgot pont egy kínai orvos találta fel a 90-es években. A gyógyszerek hatékonyabb bevitelére. Valamint pont a légúti betegségek kezelésére, is. A youtube-on láttam az orvosról és a készülékről készült videót. De meg nem mondom már hogy mi volt a dokfilm címe.
Mondjuk elég hihető volt annak alapján, ha bele gondolunk, hogy a kínai orvoslás micsoda múltra tekint vissza.

Ez a hajó már elment azzal, hogy ebből jöhet nikotin is. Az antinikotinista vallás nem ismer kegyelmet és toleranciát. Ennek tudatában ez már megy a süllyesztőbe, mert a többi az csak részletkérdés.

1 kedvelés