A CBD-s liquidről egy kis élménybeszámoló

Hirtelen felindulásból (fájdalomtól remegve) bementem az egyetlen olyan trafikba a városomban ahol árulnak CBD e-liquidet. Nem tudom, hogy csak nálunk ennyi vagy máshol is ilyen árban mozog, de 2300 forintot fizettem 10ml-ért. De úgy érzem minden forintot megért!

Engem ugyebár nem nagyon láttok, hallotok, olvastok panaszkodni. De az nem jelenti azt, hogy nem szoktam szenvedni. Az évek alatt, ahogy idősödöm (Direkt nem öregedést írtam. Én nem öregszem, csak a gyerekem növekszik.) a bajok csak gyarapodnak. Szoktam szenvedni fejfájástól, ízületi fájdalmaktól (főleg a térdeim és a vállaim), izomfájdalmaktól, izomgörcsöktől, néha csak úgy begörcsöl a hüvelykujj mozgató izmom. És ha még így is életvidám, vicces, cuki, aranyos, szép és szerény tudok maradni, akkor jön a dokim, bólogat : „Igen, itt érzek egy kis kitüremkedést. Ez lágyéksérv.” Ez felülírta minden eddig ismert (hétköznapi) fájdalmamat. Ahogy az a sérv tud fájni időnként… Nem akarok túlozni, de iszonyatos!

Na szóval, így ezekkel a panaszokkal már jóval a vásárlás előtt elhatároztam, hogy (mi bajom lehet alapon), veszek egy ilyen CBD liquidet.

Február 5 -én mielőtt megvettem minden összejött, reggel óta fejfájás gyötört, a térdeim is olyan nehezen mozogtak, meg zsibbadtak. A hüvelykujj mozgató izmom nem csak görcsölt, de fel is volt azon a tájékon püffedve, a sérvem iszonyatosan fájt, alig bírtam megmozdulni. Ráadásul előző nap cipelnem kellett a gyerekemet (22kg), így a derekam is fájt. Na és akkor betántorogtam a trafikba (Székesfehérvár Budai út 80, a KFC-vel szemben).

Megvettem, hazamentem. Szerencsére a Fresia üres volt. Megtekertem, bevattáztam és hadd szóljon! Olyan 16 óra magasságában már szívtam is. Első slukk nagyon fura volt kicsit kaparta a torkomat, pedig a szokásos „TH mentes” tekerésemet raktam a tankba. Meg ugye ebben nikotin sincs, nem tudom mi vagy miért okozta, de elég hamar elmúlt. Az íze megszokható és mikor már megszoktam (kb. 2 napba telt) egy nagyon kicsit éreztem rajta a vaníliát is, de inkább csak utóízként jelent meg. Egyébként „gyógyszer” ízű, de számomra nem is az íz volt a lényeg, hanem, hogy a fájdalmamat enyhítse. Arra viszont nagyon is jó volt!

Először a fejfájásom múlt el, kb. 45 perccel a használatba vétel után. Kezdtem felvidulni is, a közérzetem jobb lett. Majd estére már a térdeim sem zsibbadtak. Tökre örültem neki. Azt csak másnap reggel fedeztem fel, hogy a tenyerem azon részén ahol püffedt volt teljesen leapadt. Másnap is csak azt szívtam és a derékfájás is kezdett enyhülni, viszont a sérvem ugyanúgy fájt. Már azt gondoltam, hogy azért egy sérv túl nagy falat a CBD -nek. Olyan délután 14-15 óra tájékán már kezdett enyhülni a sérv fájdalmam is. Hát alig hittem el!

24 óra elteltével, azaz február 6 -án 16 óra magasságában minden fájdalmam megszűnt! A sérvem picit sajgott csak, de az teljes mértékben elviselhető volt. Nagyon jól éreztem magam! Késő este miután elaltattam a gyermeket megittam egy pohár vörösbort. (Ajánlották, mert vérszegény is vagyok.) A bor után még kicsit fenn maradtam, de megint elkezdett zsibbadni a térdem és fájni a fejem. Nem olyan durván, de azért éreztem. Így azt kell mondjam, hogy nálam az alkohol és a CBD nem jár együtt. Másnap, február 7 -én reggel ugyanúgy voltam mint előző este. Enyhén zsibbadtak a térdeim és kicsit fájt a fejem, de szerencsére kb. 1 óra elteltével ismét nagyon jól lettem. Délre kifogyott a tank. Az utolsó adag CBD-s liquidet töltöttem bele, de másra vágytam, így a nap további részében a szokásos liquideimet szívtam. Egészen elalvásig szívtam a szokásosat, továbbra is jól voltam.

Február 8 -án reggel, kelés után 10 perccel enyhe fejfájás, térdzsibbadás, sajog a sérvem. Teljesen elviselhető minden, a kávéhoz szívtam egy kis általam kevert liquidet, majd mikor mentem a dolgomra, arra az útra már a Fresia -val szerelt szettet vittem. Oda úton még semmi (kb. 30 perc), visszafele úton már elmúlt minden enyhe fájdalmam is. Aznap addig szívtam, míg ki nem fogyott a CBD. Olyan délután 14 óra környékén fogyott ki a tank. Majd elkezdtem szívni a sajátot. Egészen lefekvésig semmi bajom nem volt, teljesen fájdalommentes voltam. Másnap, vagyis február 9 -én, ébredés után szintén enyhe fájdalmaim voltak, nem volt számottevő. Mivel elfogyott a CBD-s liquid, innentől kezdve a sajátomat szívtam. Aznap enyhén fájt a fejem és enyhén zsibbadtak a térdeim, itt-ott a sérvem is beköszönt, de még mindig örültem neki, mert sokkal elviselhetőbb volt minden. Február 10 -én reggel, ugyanúgy kelés után 10 perccel enyhe fejfájás, enyhe térdzsibbadással, sérvvel bla bla bla…. Egészen olyan este 18:30-ig, amikor is kezdtek visszatérni a szokásos fájdalmak.

Innentől kezdve szépen lassan még 3 napba telt, hogy visszatérjen minden a szokásos kerékvágásba. A fejfájás és a térdzsibbadás után a sérvem is elkezdett fájni. Az izomfájdalom, izomgörcs utána következett. A hüvelykujj mozgató izmom csak akkor görcsölt be mikor CBD után első alkalommal kellett valami sűrűbb ételt főznöm. A sok kavargatástól is be szokott görcsölni korábban is, csak most tovább tartott görcsbe állnia és nem püffedt fel sem.

Érdekes módon nem éreztem nikotinéhséget mikor csak a CBD -set szívtam. Volt 3 napom mikor tényleg őszinte volt a mosolyom. Viszonylag lassan ment ki a hatása. Én személy szerint csak pozitív hatást tapasztaltam, de sokak szerint az emberfüggő, hogy kire, hogy hat. Van akinek ez az adag amit én használtam kevés lehet, van akinek több idő kell, hogy kifejtse a hatását. Én úgy gondolom, egy próbát mindenkinek megérhet.

FIGYELEM! A hatásfok és a hatás időtartama egyénenként változhat. Én hamar éreztem a pozitív változást, de lehet, hogy nálad másképp lesz!

24 kedvelés

Nem akarsz több ilyen liquidet venni?Nem tűnik túl drágának,csak hamar elfogyott,ahogy olvastam.
A másik cikkben láttam,hogy a liquidhall forgalmaz ilyet?Ha igen,utánanézek​:slightly_smiling_face:
Köszönöm,hogy megosztottad a tapasztalatod​:slightly_smiling_face:

Másvalaki esetleg szokta használni?

5 kedvelés

Itt hagynám a saját tapasztalásom.:
A Kumulusvape-en tettem szert az alábbi e-liquid folyadékra:

A Pioneer v. 1.0-s tankomat locsoltam meg vele, ami egy igazi ízkazán, 0 th-val, kis kazánmérettel Elaf Pico-val 10-12 Watt-al meghajtva 1.0 Ohm környékén.

Magában szívhatatlan számomra. Fű ízű (állítólag azt hallottam​:grin:), ill. citromfű ízű. Két slukk után kaparta a torkomat. Kénytelen voltam felönteni egy kis kész ry4-el, de így is csak tompított a kaparósságon. A ry4 ízét viszon teljesen elfedi, szinte nem is érezni, hogy benne van. Kb 10 slukk elég is belőle, így inkább hosszan slukkolok és benttartom egy ideig, pont ahogy “valószínüleg​:wink:” a filmeken lehet látni…

Egészségügyi káros elváltozásról nem tudok, mondjuk úgy, jók a leleteim, ezért jelentős jótékony hatásáról sem tudok beszámolni eme folyadéknak. Lefekvés elött szoktam használni, alszom is mint a bunda, mélyen és hosszan, de elötte is ez volt a gyakorlat. Mégís gondolok mögé egy kis nyugtató hatást, stressz csökkentést, ami napi rutinomra hat és remélem, nem csak egyfajta placebó hatás…

3 kedvelés

Ennek a márkának úgy van írva hogy használ booster ként és ne keverd nic-el és ez az ízesítettre is igaz én szerintem. Ebből van nekem vagy inkább volt natúr mert be van keverve 1000mg/10ml 10mg/ml re .
A gyartó javaslata natúr esetén
Ennek a boosternek nincs íze, és csak arra szolgál, hogy kedvenc gyümölcslevét fokozza CBD-vel. A PG hozzáadása az eredeti ízeket is kifejezi.

Ez a booster nyilvánvalóan kompatibilis bármilyen e-liquiddel, alappal vagy csomagolással. Javasoljuk azonban, hogy a hígítás maximalizálása érdekében keverje össze a nyomásfokozót legalább 70/30 arányú PG/GV alappal. A boosterek nem tiszta fogyasztásra készültek, és hígítani kell, lehetőleg nikotinmentes e-liquidben.

PG/VG: 80/20 - CBD arány 1000mg/10ml

A gyártó leírása
(Én nagyon nagyon mérges tudok lenni. Nekem arra jó sok a stressz és a munka után otthonra maradjon egy kis ember még belőlem)

4 kedvelés

Jól értettem, a felhasználása ennek a kiszerelésnek és fogyasztása olyan, mintha valami féle aroma lenne, pl 3-5-10%-os higításban? Mi az optimális arány? Kinek mi vált be?
Megfogom bróbálni tiszta alaplével is, nagyobb mértékű higításban, bár a Pió rta-ba sem csurgattam túl sokat és így is elég zamatos lett…

Kendernek amúgy sincs valami kellemes íze :rofl: tudom :joy:. Szerintem ezt használd be valami finom mellé nic helyett. Ízesítettbe még nem futottam bele .

Nem mondanám azért aromának :thinking:
Íz: kender, citrom
PG/VG: 80/20

Fedezze fel hihetetlen Lemon Haze-ünket az élethűbb ízekkel. Tökéletes egyensúly a sav (terpén-limonén) és az édesség között. Egy ízletes utazás, ahonnan soha többé nem kíván visszatérni…

Nincs szintetikus aroma, tiszta és természetes CBD, amely az európai kenderkivonatokhoz kapcsolódik. A növény igazi íze, egyszerűen…

PG/VG: 80/20 - CBD aránya 500mg/10ml

A gyártó leírása
Ki emelném az élethűbb szót :sweat_smile:

2 kedvelés

Köszönöm a javallatokat!
Értem én, hogy gőzgép, de mitől megy? Jó lenne még egy-két tapasztalás Közüllünk, mert nem találtam még a témához egzakt leírást vagy fordítást. Én is még a kísérleti fázisban vagyok, csak néhány csepp hiányzik a flakonomból. Az már rögtön az elején látszott, hogy a saját íze nem tréfa, kell hozzá a higítás de, hogy ki és hogyan…

Ez az ízesítetre vonatkozik
Az Ön számára megfelelő adag meghatározásának legjobb módja, ha kis mennyiséggel kezdi, és fokozatosan állítja be, amíg meg nem találja az Ön számára legmegfelelőbb adagot.

Tapasztalataink szerint a fogyasztók jellemző profilja a leggyakoribb adagok szerint:

100 MG : nagyon könnyű adag azoknak, akik szeretnék felfedezni a terméket, vagy akik szeretnének gőzölni egész nap

300 MG : köztes adag alkalomszerűbb fogyasztásra, kifejezettebb hatásokkal.

500 MG : erősebb adagolás, kedvezőbb a mérsékelt fogyasztás a nap végén, hogy ne gátolja az endokannabinoid rendszert.

1000 MG : nagy adag, amelyet a hozzászokott szervezeteknek bizonyos alkalmakkor és inkább a nap végén takarékosan kell fogyasztaniuk.

Számomra érdekes mivel az oldal ahogy kivettem erősebb keverésekel foglalkozik a felhasznalók körében. Az is mtl valamelyik ponton olvastam kb 20 watt körül az igazi és 0.6-1 Ohm mellet.

Én a lepetitről vettem anno, egy ízesített 600ast és egy 1000es boostert. A 600ast próbáltam, de borzalmas számomra az íze, úgyhogy túl sokat nem használtam. Víszont egy este mikor nagyon fájt a fejem, a 600asból 8-10 slukk után mintha sosem lett volna fejfájás. Lehet csak placebo, de nekem akkor bevált. Az íze miatt azóta nem próbálkoztam, hogy milyen egyéb hatásai vannak.

3 kedvelés

Ez egy igen szimpatikus pozitívum. Néha van migrénem. Mégmegfontolom, hogy majd kipróbálom egyszer.
(Bár én egyszer szívtam kendert, kóstolónak, 15 évesen egy kirándulason. Na az mocskos rossz ízű volt :grin:)

3 kedvelés

Én azt nem próbáltam soha, de ez sem jó. Kicsit csípős is. A booster máshoz keverve, lehet nem ennyire gáz.
Egyébként egy kis podban próbáltam, aminek nem túl nagy a teljesítménye. Nem is ajánlják nagyobb teljesítménnyel

2 kedvelés

Mikor még cigarettáztam,én csak szomjas voltam utána nagyon,de szerintem az más volt :smiley:

2 kedvelés

Halkan a legbüdösebb , legragadósabb , legszínesebb a legjobb :smiling_imp::sweat_smile:

2 kedvelés

Én állítólag röhögtem tőle nyálfolyósan 2 órán keresztül… :roll_eyes::joy:

Amire emlékszem viszont nagyon is, 2 hétig mindenen azt a büdöset éreztem :nauseated_face::grin:

2 kedvelés

Szerintem nem hat . Kívülről pedig :joy::rofl:

johnny depp dr gonzo GIF

2 kedvelés

Azt hiszem igen,mert haza félútig emlékeztem,a másik félre nem de valahogy hazaértem​:smiling_face:

Hát nem mindent kell kipróbálni az életben de ez valahogy az 1x ki kell kategóriaba esik. Nálam az úgy történ hogy


Egy hétere a tarsasággal ragadtam csak a karszalagokból tudom hol voltam meg a telefonszamok Vöröske 1, 2 , 3 Jó seggű :rofl: stb
Vége :joy:
Szerk utólagos elnézést @Vaperina_Kinga :pleading_face:

Egyszer próbáltam ki. Vártam a jóságot, a két munkatársam dülöngélt a röhögéstől mint a rohadt nád. Én meg ültem és pislogtam. :flushed: De tény, hogy olyan nyugodt még életemben nem voltam. :slightly_smiling_face:

Feliz Love GIF