Érdekes tények...🤔

Hali mindenkinek. Mivel már egy jó ideje töprengek valamin, igy gondoltam leírom ide nektek is, hátha lesz valakinek esetleg hozzáfűznivalója…
Nos, az a helyzet, hogy annak idején, ezelőtt 10-12 éve, amikor is, először vettem a számba e-cigit, akkor 24-36 mg/ml-es leveseket szívtam, és nem volt tőle semmi bajom, most meg már a 3 mg/ml-es leves is van hogy “mintha irritáló lenne”.
Jó, persze, tudom, hogy akkoriban még nem volt a vape világ ennyire kifejlődve, mint manapság. És, hogy akkor az az eGo-T e-cigi, nagyjából 6-8 watt-nál többet nem tudott. Viszont a leves nikotin tartalma akkor is óriási volt a maihoz képest.
Az úgy tiszta sor, hogy sokat fejlődött a világ annyi év alatt, és mostanra már van millió felé és fajta cuccos is…
Múlt hétvégén, amikor tartottam a hétvégi pihenőt, Svájcban, szombat és vasárnap éjjel, rám tört egy eléggé kemény köhögő görcs, de azt hittem, hogy a tüdőmet is kiteszem. De ez csakis kizárólag szombat és vasárnap este volt jelen. Se addig, se azóta. Viszont azóta annyi változott, hogy az addig vépelt 3mg/ml-es leves is irritáló lett. De nem hagyom magam olyan könnyen.
Az is lehetséges, hogy a parkoló mellett lehetett valami parlagfű féle növény esetleg, amire allergiát csinaltam? Még sose volt ilyen jellegű gondom… remelem mulandó lesz és minden visszatér majd a régi kerékvágásba…
Köszönöm, hogy elolvastad…:wink:

1 kedvelés

Jobbulást! Felteszem, a két napos köhögőrohamok megviseltek, azért irritál még a 3-as is. :thinking:

(Azért az a 24-36-os leves anno is elég ütősnek számított. :astonished: Nekem akkoriban a 18-as is soknak tűnt kezdőként, pedig előtte sajnos elég sokat bagóztam. )

2 kedvelés

Én 25 évig analógot szívtam, de abból is a keményebbeket. Piros lm, piros lucky es sárga caml…
Most meg a 3-as is odab@sz…

3 kedvelés

Arról a mennyiségről nem rossz 3-asra lemenni. Én maradtam 6-osnál, a 3-asnál már hiányérzetem volt. Így is elég sokat fogyasztok, 3-asnál lehet, konkrétan az e-n venném a levegőt. :thinking:
Remélhetőleg csak átmeneti ez a kellemetlenség nálad.

2 kedvelés

13éve én is 18-24mg-mal startoltam mert valahogy le kellett rakni máról holnapra az analogot. Az anno használt primitív kanócos hardverekkel egyszerűen ilyen erősségre volt szükség. Akkoriban 2-3ml volt csak a fogyasztásom naponta…melynek nikotintartalma egyezett a 15-17ml mostani napi fogyás nikotintartalmával. Szóval az elfogyasztott napi alaplé és aroma mennyisége nőtt az évek alatt…a nikotin nem változott. Mígnem 2éve az aroma eltűnt a képletből nálam, így ez lett az egyetlen összetevő ami ténylegesen lecsökkent a 13év alatt.
Tehát maradtam nikotinfüggő, de már nem aromafüggő :sunglasses:

2 kedvelés

Olvasva Téged az első gondolatom az volt, valószínűleg a szervezeted jelez, bróbálj tovább lassítani!

A saját tapasztalatom, hogy 50 felett minden vétkem hamarább büntet. Régen csak mosolyogtam azon, hogy feküdjél le időben, ne ülj a huzatban vagy a cigarettázás árt az egészségnek. Az erős dohányzás és a folyamatos vépelés, sokminden más mellett ha lassan is, de tovább erodálja a szervezetet és a korral változva, a regenerálódás is egyre hosszabban megy végbe a testünkben. Mint ahogy az idővel haladva néha úgy érzem magam, mint a menekülő “Ezeréves Sólyom”, aminek sorra válnak le a védőpajzsok a hátsófeléről és egyre ügyesebben kell kitérnie a támadásból.
(pl. bűzrúd > vape vagy 24mg > 3mg)

“Idősebb korára az ember ugyanannyi hülyeséget csinájon, mint fiatalon, csak lassabban.” :wink:

12 kedvelés

Hát ha gondod van a hátsó védőpajzszsal, akkor a seggberúgással nagyon vigyázz :rofl:

8 kedvelés

Köszönöm az intelmet, de igazából csak azt szerettem volna mondani, hogy mindenki foglalkozzon a saját(!) védőpajzsával! :grin:

10 kedvelés

Gyerekkoromban párnát kötöztem rá :rofl:

7 kedvelés

Ez nagy igazság! Ha csak ülünk és sírunk az csak rosszabb lesz.

7 kedvelés

Lenne itt még egy fontos kérdésem.
Légyszi, tiszta szívből, őszintén kérlek titeket, mondjátok el ,mit tudtok erről a "parlagfű "-ről. De azokat amiket nem irnak sehol sem. Az éjjel 3-kor megint volt egy köhögő rohamom. Sztem ez már nagyon nem játék…
Ami a leg durvább az egészben, hogy hetek óta nem bírom magam rendesen kipihenni, mert éjjelente mindig meg ébredek…
Itt velem valami nagyon nincs rendben… és nem jövök rá hogy mi az…
KÖSZÖNÖM…

1 kedvelés

Szerintem nem parlagfű. Nem most van a szezonja és inkább taknyod/nyálad egybefolyik tőle, szemed meg mint a bagzó macskáé.

7 kedvelés

Az orrom enyhén folyik, és a szemem is folyton könnyezik… ha ez számít…

3 kedvelés

Számít, mert sz@r érzés :sweat_smile:
Szerintem menj el dokihoz, lehet algéria, kérdés, hogy mire.

7 kedvelés

Pollenszűrő csere se ártana a vasban…

3 kedvelés

Új a vas. 65 ezer km. 4 hónapos csak.

2 kedvelés

Jó hasonlat! :smile::+1:

3 kedvelés

Ha parlagfű lenne, szerintem nappal is köhögnél. :thinking: Fiamnál okozott erős köhögést a parlagfű- (és egyéb fűfélék) allergia.
Ha éjjel jelentkezik a tünet, az esetleg poratka-allergia is lehet (ágyneműben is megtelepedhet). De találgathatunk mi itt, egy alapos kivizsgálás többet ér.

8 kedvelés

Én úgy tudom használ ha szárított és apróravágott parlagfüvet szórsz az ételedbe…pl szendvicsbe. De sosem próbáltam mert nem érintett a szitu

3 kedvelés

Kutyaharapást szőrével gyógyítás nem mindig sikeres… :grin:

4 kedvelés