Dicodes beállítása

Sziasztok!
Merem remélni, hogy talán már otthonosan mozgok a Dicodes menübe. Értem a fogalmakat, viszont nem tudok beállítási értékeket. Nincs kezdésnek egy mindent markoló általános recept, ami indulásnak jó és később tudom finomítani? Videókon nézem a programozást és az ott beállított értékeket, de nem tudni milyen tekeréshez.
Nekem Ni80 2,5 5 tek. 0,68 ohm. Valamint az a tanács, hogy a hő értéke alacsonyabb legyen a vattától. Na jó, de mikor kezd megégni a vatta?
Bocs, ha túl sok vagyok, de kezd beszippantani és nem enged el a téma…

2 kedvelés

Olvasd át érdemes a Ni80-van nem alkalmas tc-ni

10 kedvelés

Segítséget kérnék Dicodes Dani hangoláshoz. A szobahőmérsékletes 20 fokos beállítás megtörténik. Az előzőekben olvasom, hogy nem szükséges rögzíteni mert okos a Dani, de valamelyikünk még sem az mert rövid idővel elmászik az érték 14-15 fokra. Mit tegyek?

2 kedvelés

Nem is lehet rögzíteni. Mílyen típusú huzal?

4 kedvelés

Dicodes Resistance

Ha elolvastad amit linkeltem sikerülni kéne…?

2 kedvelés

Vessetek rám követ, de én így sem értem, járok sikerrel. Ha a Kinga írására gondolsz akkor azt és a többi írásait már többször átolvastam és mintha azt írta volna, hogy Danit még nem használt. Az emlegetett „három klikk”-et nem tudom érvényesíteni a Dicodesen. Vagy „zárd le az ellenállást” ezt sem tudom kivitelezni. De mintha azt olvastam, hogy a Daninál nem kell, „mert okos”… A gyártó által kimondottan a Dicodeshez kifejlesztett huzalt azt ígéri a leírás, hogy felismeri. Mind ezeket összegyúrva teljes a káosz a fejembe. Valami kimaradhatott, ami számotokra természetes-kézenfekvő lehet, de nekem nem. Ha kérhetnélek Titeket tanácsaitokkal gyertek le az én szintemre.

2 kedvelés

hívj fel segítek:

5 kedvelés

Holnap hívlak, mert most nagy a zsivaj körülöttem. Egyébként köszönöm a felajánlást.

3 kedvelés

18 óra után.

3 kedvelés

Rendben. Mind amellett ezzel a helytelen beállítással is elég jól használható, csak 1-2 pattan és nagyon halványan hörög…

3 kedvelés

akkor még él…na majd holnap kinyírjuk. :grin:

9 kedvelés

A telefonos segítség megtörtént. Minden ami katyvasz volt a fejembe kitisztult. Most már szépen muzsikál a Dani.
Nagyon szépen köszönöm!!!

10 kedvelés

Nagyon szívesen bármit bármikor.

7 kedvelés

Sziasztok!

A Danim produkált egy számomra érthetetlen és a tudásotokat igénylő problémát.



Coilt cseréltem és mint korábban most is gyári Dicodes huzalt kapott. Minden paraméter egyező az előzőkkel, melyekkel jól üzemelt. Mégis képtelen TC. modba az 0,5-1 w. feletti teljesítményre, nem is izzik fel a tekerés. A rögzítés jó lehet, mert power- bypass módba izzik, valamint a coil padon is ezt tette. Mi lehet a baj?

2 kedvelés

Így látatlanban nem jó a szobahőmérsékleten mért ellenállás. Hagy rendesen kihűlni, kalibráld újra.

1 kedvelés

Mint mondtam vala Nife huzalt szárazon nem izzítunk …a tc lényege az amit csinál a mod szárazon le szabályoz… :no_good_man: Nem nagyon figyeltél arra amit mondtam …ezek szerint. :no_good_man:

4 kedvelés

Hoppá, bocsi, most nézem, nincs bevattázva, még szűz :joy:
Ez esetben nincs hiba, a mod leszabályozott, minden működik rendesen. Ha felizzana, AZ baj lenne.

1 kedvelés

Vattázva liquid-del átitatva sem volt más az eredmény, ezért nyúltam tesztelős,így drasztikus módszerhez. A mod beállítsa szerintem jó lehet, mert egy másik kazánnal jól mükszik.

System menu-Disp.mode beállítás alapesetben ‘post’, csak a végeredményt látod a puff után, a mod szerint 224°C volt a tekerés hőfoka, ehhez itt 0,5W-ot eresztett rá a végén. Szóval leszabályozott, működött a rendszer. Kalibráld újra szobahőmérsékleten, ha nincs valami komoly építési baki a rendszerben, működnie kell. Power érték mennyire van állítva(menüben nézz rá)?

2 kedvelés