Hőmérséklet szabályozás modon

Sziasztok! :slightly_smiling_face:

Talán bagatellnek tűnhet a kérdésem,de kérlek nézzétek el nekem. :slightly_smiling_face:
Az általam használt modok mindegyikének menüjében van lehetőség a hőmérséklet szabályzására.
Jelen pillanatban, éppen a kezemben lévőnek 400 Fahrenheit,azaz 204 Celsius fok a gyári beállítása.
Ez a funkció,csak ,és kizárólag a TC mód megfelelő beállítására szolgál,vagy egyéb szerepe is van?

5 kedvelés

Szia!

Igen, kizárólag a “TC (hőmérséklet-szabályozós) üzemmódban” van jelentősége, szerepe.

További szép napot, kellemes gőzölést!

6 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszod!
Majd ,ha öreg leszek,és tapasztalt, :slightly_smiling_face:ki fogom próbálni ezt a TC módot is.

Azért van egy kis kavarodás a fejemben,mert például,egy másik modomat,300 Celsius fokra is be tudom állítani.Jól gondolom,hogy itt már nem vattát,mint liquid szállítót használnak az építéshez,hanem valamilyen más anyagot?

3 kedvelés

Vattát val is építhető ugyan úgy :slight_smile: a tekercs a lényeg csak . ss316 a legnépszerűbb tc re. Én tc ezem egy módon mindig, bár azt vettem észre egyre kevesebben tc éznek

4 kedvelés

300C fok az csak olyan mint a 400watt van de senki nem használja…210c fok elég álltalában…nem rossz az a tc legalábbis dicodesen.kinai modal évekkel ezelőtt probáltam ott fröcsögött a forró leves a pofámba…

5 kedvelés

Rendben van,így már világos,akkor maximum 210 Celsius a felső határ,és így a vatta sem ég meg. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szervusz János @John !

Egy dolgot kell megjegyezz ! 220 fok a határ, az felett már nem érdemes TC-zni ! :wink:

6 kedvelés

Én 150 -175 körül használom de ugrálni fog az ellenállás tartományod. Na meg ha nem adod meg neki megfelelő feszültséget akkor értelmét veszti az egész :slight_smile:

3 kedvelés

Érdemes úgye 190 körül kezdeni és pofa függőn emelni a hő fokot és a wattokat és igen ahogy @Atis írja 220 körül a vége Darth Vaper annak idején azt hiszem ő is ezt mondta …de ezt ki tudod magadnak kísérletezni.A huzal ss nekem nem jött be nyikorog a fogam tőle ha érted mire gondolok… :slightly_smiling_face: Nife huzalt használok.

4 kedvelés

Igen nyilván de ezt a watt be állitással érem el nem a hő fokkal…Vagy nem?

4 kedvelés

Én meg ínét loptam őrségen az egészet :slight_smile: http://ecigitesztek.hu/2015/11/18/homerseklet-korlatozos-keszulekek-avagy-a-tc/

5 kedvelés

Jaja olvasom tam őket most hallgatom őket…

3 kedvelés

Kedves válaszadók! :slightly_smiling_face:

Néhány héttel ezelőtt,megkeresett egy szintén kedves, és szimpatikus társunk,privát üzenetben,hogy tudok-e segíteni Neki a TC beállítással kapcsolatban?
Sajnos,a tapasztalatlanságom miatt,nem volt a válaszom. :frowning_face:
Most az lenne a kérésem,hogy valaki leírná-e,lépésről-lépésre,
hogy működik ez az egész TC dolog?
Gondolok itt a tekerésre,és legfőbb képen a mod helyes beállítására.
Bár már olvastam róla itt a Vaperinán,de őszintén szólva nekem sem egyértelmű a dolog.

7 kedvelés

Teker egyet Tc-re alkalmas huzalból leízit watt modba…összerak.Modon beállít a megfelelő üzem mod a hideg tankot rátesz ha lehet ellenállás mérés után lezárod. Hőmérséklet beállít ohm-hoz való teljesítmény beállít gőz…

7 kedvelés

Szia János!

Ezt úgy értsem,hogy miután kihűlt a tekercs,izzítás után?

5 kedvelés

Igen. Amúgy milyen modról lenne szó?

4 kedvelés

Én ,majd egy Yihi Sl Class moddal próbálom ki.

5 kedvelés

Igen természetesen.Különben oda ég majd.

7 kedvelés


Ez igy jo lenne? SS316L 29ga-s sima szálhuzal 2.5 magon 8 menet… Az alany, az a hilda…
Így mintha egy fokkal jobb lenne benne, íz is…

5 kedvelés

Lenne egy gyors ketdesem. Akarhogy allitom s danit nekem kb 240fok korul jonnek jo izzek. Mennyi az a hofok ameddig erdemes tc- ni? SS316L, 0,9 Ohm 10W.