Dead Rabbit M probléma -> amiből fan club lett

Nem azt mondom bekokszol inkább meg ég . Össze esik a vatta és nem mindenhol ér hozzá a laphoz . :sweat:
Esetleg vághatsz a lapból egy picit és marad a vatta vagy újra vattázod.

Egyébként kövezetek meg de én nem behúzom a vattát alá . Hanem ki engedem a mesh egyik oldalát majd rá zárom a vattára . :grin::sweat_smile: Nincs olyan hogy kevés a vatta :rofl::joy::rofl:

5 kedvelés

Sziasztok. Ezt az alúlról vágást valaki képeken vagy videón megmutatná mert nagyon nem megy néztem a linkelt videót a youtubrol de nem akarja az igazságot. Pár közeli milyen szögben ha az olló is a képen van az extra szuper lenne. Előre is köszi

Én se áthúzom, mert beleakad, szálakat húz ki, elgörbíti a mesht. Én le szoktam venni az egész mesht, berakom a vattát, leszorítom, és úgy rakom vissza a mesht.
De majd kipróbálok ezt az egy oldalas trükköt, köszi :slight_smile:

Elképzelhető, hogy idővel ahogy a vatta teljesen átázik, összeesik, úgymond betörik, és ezáltal hézagok lesznek a mesh és a vatta között, amik hot spotokat eredméndeznek, és ott könnyen megpörköli a vattát a gyorsan hevülő rész.
Én vattázás után pár órával fel szoktam lazítani a mesht, és lejjebb nyomom, majd úgy húzom meg.
Viszont ez a fajta amit Te használsz, elég sérülékeny, könnyen benyomódik, hullám, törés lesz benne, ami szintén hot spot lehet. Szóval óvatosan.
Vagy ajánlom figyelmedbe a fentebb linkelt mesht.

Ugyanakkor a hideg idő is lehet az ellenséged, vg többletes liquid nagyon besűrűsödik a hatására, és nehezen szállítja a vatta.

Nálam pl úgyfest pg allergia alakult ki, úgyhogy utoljára csak vg+aroma vegyítésével csináltam liquidet. Az 5%-os aromákat nagyon nem szereti, a 15-össel nincs gond. Hidegebbe lehet rosszabb lesz, meglátjuk.

1 kedvelés

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Van egy Dead Rabbit M RTA-m és mellé egy GEEKVAPE M100.
Barátnőmnek a mod más. GEEKVAPE AEGIS MAX 100.
A problémám a következő.
Megépítettem a coilt és kb 200 slukk után égett íz jött. Barátnőmnek is én építettem meg és ő neki még 2000 slukk után sem égett le. Nem tudom mi lehet a probléma. Építésekről képet nem tudok csatolni (bocsánat érte).
Esetleg a MOD-om nem tudja lekezelni a nyuszikát?

Csak találgatok:

  • Ugyan az a liquid a két set-ben? Eltérő ízesítések eltérően kokszolódnak…
  • Azonos teljesítményen, levegőzésen használjátok a két azonos építést? A nagyobb teljesítmény vagy a melegedés gyorsíthatja az elhasználódást…
4 kedvelés

Az én liquidem gyümölcsös az övé csokis. 45-50W szívjuk teljes levegővel.

3 kedvelés

Talán látszott, hogy legkevésbbé a mod-ok felé terelődött a gyanúm…

  • Lehet a különböző ízesítés az oka azonos építések közötti különböző élettartamnak, bár én így kívülállóként a csokis ízt gondolnám tekerés-gyilkosabbnak a gyümölcsössel szemben. Általános tapasztalatom, hogy az édes v. édesebb cuccok mindig veszélyesebbek. Nem igaz? :wink:
2 kedvelés

Én is úgy gondoltam, hogy a csokis lesz a gyilkos, de én azóta már 2x is megcsináltam magamnak. Mindhárom esetben olyan 150-200 slukkot bírt és utána égett íz. Egyszerűen feladtam ezt a nyuszis dolgot, pedig nagyon ízletes és fimom… Valami oknál fogva csak a modomra tudok gondolni, hogy leégeti vagy nem tudja megfelelően kezelni. Végső elkeseredésemben visszatettem a régi tankomat.

Sajnálom! Még egy ötlet és kérlek vedd figyelembe, hogy egyik mod-ot sem ismerem:

  • A két modon felcserélve a két azonos építésű nyuszit, ugyan azt az ellenállást mérik az eszközök? Pontatlan, nem azonos mérés. Ez is lehet kiváltó ok…
3 kedvelés

Mindkettőn 0,15-öt ohmot ír, már ezt próbáltuk. Köszönöm a jó tanácsot!!

3 kedvelés

Szia
Milyen mesh? Milyen vatta?
De abban igaza van a kollégának, hogy minél édesebb, annál jobban kokszol.
Én gyümis mentolos vonalon mozgok, az építése 3-5k puffot bírnak. Utána se az ègett íz a jellemző, hanem a kevesebb íz.
Továbbra is csak ismételni tudom magam: Wotofo nexmesh Clapton S lap kell bele :slight_smile:

Szerk: igaz csak a legelején próbálkoztam a gyárilag hozzá adott meshel, de nekem az sehogy se akart jó lenni.

5 kedvelés

Gyári 0,15-ös mesh és vatta. Valahol fentebb írták, hogy érdemes tűvel átszúrni a gyári vattát, az is megtörtént, mégis égett íz lett a végeredmény.
Gyümis mentolos vonalon mozgok én is, ezért sem értem, hogy miért nem bír ki 1000 slukkot sem…

Clapton S, és minden gondod elszáll. Ha veszprém-győr között jársz, adok egyet.

3 kedvelés

Ellátogatok majd az AromaPalotába és szerzek be mostmár egyet.
Budapesten vagyok jelenleg. De alapjáraton Debreceni vagyok.
De köszönöm szépen nagylelkűséged :heart:!!

3 kedvelés

Igazán nincsmit :slight_smile:
Relatív nem tűnik olcsónak, olyan 3k huf az 5db, viszont lemosva, leégetve rengetegszer használható. Az elsőt fèl év után dobtam, de csak mert mintha haloványabb lett volna az íz. Napi 400-450 puff, 40-45W-on.
Majd írd meg a tapasztalataidat.
Vattából nekem a Steamcrave mesh strip jött be. Két építés lazán van egy csíkban, ha ügyes vagy, három is.

A gyári és az olyan jellegű meshekkel szerintem az a gond, hogy nagyon kényesek, egy kicsit valahol megrogyik vagy behorpad, a kiálló részéhez máris nem ér hozzá a vatta, és egyből hotspot lesz, égeti a vattát.

1 kedvelés

Az is lehet, hogy hmm… hogy mondjam szépen…
Szóval az asszony lehet nagyobb vákuumot generál :smiley:
Mert oké maxon van a levegő, de nem mindegy mennyit húzol át rajta.

1 kedvelés

Egyébként ebben van valami! Kollégám a Clapton S + Vandy vape vattával átlag 10-12k puff után vattáz újra, 52W-on hajtva a DRM-et. Ő nagy levegőzéssel hirtelen szívja kb. 2 mp-ig. A vatta szinte fehér cserénél is, hűsítős gyümölcsös vonalon mozog. Ellenben velem, nálam ha 2k megvan már jó! :slight_smile: Lassabban is slukkolok, átlag 3 mp és mostanában szinte csak desszert ízek, amik jobban is kokszolnak. Nekem valamiért mindig összeesik a vatta pár száz puff után, emiatt kezd barnulni. Ilyenkor kicsit igazgatom a vattát, hogy jobban hozzáérjen a meshez. Ha több vattát rakok bele, akkor meg a levegőzés lesz gátoltabb. Sok mindennel probálkoztam már és nemrég elkezdtem TC-Ni módban használni VW helyett. Még nem tapasztaltam ki teljesen minden paramétert, de egész jó! 2.5k slukk és nem nagyon kokszol. 245°C, 45W a beállításom.

2 kedvelés

Én is próbálkoztam TC-vel, már amennyit a kis Argus XT tud adni.
De ugye ez a Clapton S ez Kanthal+Ni80.
Én azt vettem észre, ha lassan slukkolom, ugyanúgy megégeti 105 fokon, meg 200-on is :man_shrugging: valszeg a mod nem okés hozzá

Sziasztok!
Megoldódott a problémám.
Sajnos igazam lett…
Barátnőm készülékét használtam 1 napig beletettem 500 slukkot és nem égett le a nyuszika.
Így vettem egy másik készüléket a másik mellé (Geekvape Z200). Péntek késő délután óta már 543 slukknál járok.
Összegezve ahogy szívtam az M100-on a nyuszikát 150-200 slukk után égette a torkomat.
Most így 1000+ slukk után még mindig tökéletes!
Nem a desszert vagy a gyümis liquid volt a baj hanem a modom.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Nyuszi legyen veletek! :heart:

8 kedvelés