Dead Rabbit M probléma -> amiből fan club lett

Örülök, hogy megoldódott a probléma.
Bár bevallom én nem gondoltam volna, hogy a mod lesz a ludas. Mindig van új a nap alatt

4 kedvelés

Üdv !
Bubis üveg palástot honnét tudok jó áron rendelni ?
Sajnos betörött. :sweat:

Én ezt rendeltem, de ez ugye 2-3 hét legalább, most lehet több

Ha Győr-Veszprém között mozogsz, adok egyet

4 kedvelés

Köszi. Annyira nem sürgős, addig használom a sima palásstal.
Sajnos mostanában nem hinném, hogy megyek arra felé. De azért köszi. :hugs:

2 kedvelés

Kipróbáltam a felül rövidebb ferde vágást.
A mesh maradt a már pár hónapja használatban lévő Clapton S, a vatta Cotton Bacon Prime volt ezúttal, mivel sikeresen a munkahelyen felejtettem a vattázó készletemet, ez volt csak itthon belevaló.

Így kb 150 puff után azt kell mondjam, ez lett az eddigi legjobb vattázásom. Még 65W-on sem jön egy kicsi égett íz sem.

Szerintem az a logikája a dolognak, hogy csak nagyon kevés vatta kerül az etetőnyílásba, így könnyedén fel tudja szívni a liquidet, a vattában meg utána úgyis szépen eloszlik.

Ebből fakadóan eddig valószínűleg azt rontottam el, hogy túl sok vattát tömtem bele, és úgy nem tudta a kellő mennyiséget felvenni.

B opció, hogy ez a vatta ennyivel jobb. Majd következő alkalommal az eddig is használt Steam Crave Mesh Strip vattát is így fogom alkalmazni, és akkor meglátom mi a szitu.

8 kedvelés

Sziasztok!
Van esetleg itt köztünk debreceni vapelő?
Ha igen, kitudnátok segíteni 1-2 db vattával?
Az enyém leégett teljesen és elfogyott az itthoni készlet. Jövő hét közepére ígérték a csomagomat. Addig én megőrülök nikotin nélkül. Rendes cigire meg nem akarok rágyújtani ha már sikerült elhagynom…
Egyértelmű kifizetem!
Válaszotok kedves nyuszik előre is köszönöm.

@Zolika úgy tudom arrafele éldegél :slight_smile:

1 kedvelés

Szia,merrefelé debben ? Holnap esetleg ? Bármilyen portálon megtalálsz ezzel a névvel :fist_right::fist_left:

6 kedvelés

Én is fentről csapom le, és valóban jobb.

3 kedvelés

Sziasztok! Ma végre elővettem a Geekvape Aegis Max 2-t és a Hellvape Dead Rabbit M RTA-t, hogy kipróbáljam. Első mesh lapos vattás RTA-m. Azt használtam, ami a csomagban volt. A mesh lapot könnyű volt hajlítani, becsavarozni a helyére. A vattázás kicsit nehezebb volt. A vattát nehezen tudtam áthúzni a mesh lap alatt, de sikerült. A ritkítás meg a vágás az sem volt olyan egyszerű elsőre, főleg a vatta begyömködése a helyére, de azért csak sikerült. A vattát fentről vágtam lefelé kb 45 fokban (fent szélesebb lent keskenyebb), és úgy ritkítottam (lehet hogy fordított sorrendben kellett volna?) erről sajnos nem készítettem képet. És feltételezem jobban kellett volna ritkítani, mivel épp hogy csak befért. 45w-on hosszú slukknál kezd égett ízt adni. Ebből is azt gondolom, hogy jobban kellett volna ritkítani. 40w-on bírja a hosszabb slukkot is.








6 kedvelés

Ezt èrdemes lenne megpróbálni:

5 kedvelés

Köszi! Olvastam, csak már régebben. Most meg mikor nekiálltam nem olvastam, gondoltam tudom én is. :laughing: Majd megnézem mi a helyzet bent. :grin:
Amúgy a levegő elég könnyen áramlik úgy érzem.

4 kedvelés

Találtam egy videót, amit szintén megnéztem régebben, csak akkor nem találtam, amikor kellett volna. De most megvan! :grin: Legközelebb így csinálom!

4 kedvelés

Üdv a “klubban” :smiley:
Ezeknél a fajta mesheknél az is fokozottan fontos, hogy mindenhol érjen huzzá a mesh-hez. Amint lesz egy picike hézag, egyből hotspot lesz, és megég. Valamint nem szabad hogy deformálódjon a mesh, mert akkor szintén hézag lesz és hotspot.
És tényleg alaposan kell ritkítani, hogy ne kelljen belegyömöszölni az etetőnyílásba.
Valamint elèg picike a kazántér, így felfele se nagyon állhat a vatta, mert akkor a plafon égeti meg. Nekem pl rendszeresen ott pirul meg,

Legközelebb próbáld meg a vattára rakni a mesht, mert könnyen beleakad, ott húzódik a vatta, hézag lehet, hotspot.

Sok sikert! :blush:

Ja, és, próbáld ki clapton meshel is

5 kedvelés

Mára már megy 45w-on is, nincs égett íz ezen a teljesítményen sem. Úgy gondolom elsőre egész jól sikerült. De megfogadom a tanácsaitokat, a következő vattázásnál figyelemmel leszek ezekre is! Köszönöm! :wink:

6 kedvelés

Meddig bírja a vatta a mesh kazánban, milyen sűrűn kell cserélni? Amikor már nem jó az íz, mi? Kb 1500 slukk után kezdett égget ízt adni DR M RTA. Szétszedtem, de nem volt koxos, a mesh lap mellett két oldalon kicsit barnás volt a vatta, de csak enyhén. Eltávolítottam a barnás részt. Összeraktam, de ugyan olyan xar volt. Úgyhogy kicseréltem a vattát, elötte leizzítottam a mesh lapot és most oékjó! Szóval ilyen 1500 slukkonként kell majd cserélnem a vattát?

4 kedvelés

Liquid függő is.
Én gyümis hűsítőset szívok többnyire, napi szinten akár többfélét is töltök bele, 2-3 hetente cserélem a vattát. 5-8k puff (~400 puff/nap). Kevesebb és vagy nem megszokott ízt ad, ha csereérett. Ha már égett ízt érzel, ajánlatos mihamarabb cserélni.
Meshből én claptont használok, az meg több hónapig elmegy.
Néha amikor desszert liquidet (is) szívok az azért jobban kokszol, olyankor van hogy 1 hét után csere.

5 kedvelés

Az 1500 az reális. Nekem is úgy kezdte, hogy laposabb volt az íz, de ezt betudtam annak, hogy mindig egyféle levest szivogattam, aztán jött az enyhe égett íz. Ha kiszeded a vattát, látni fogod, hogy a mesh lapnál kicsit kokszos. Nem feltűnő, alig észrevehető. Nálam legalábbis így volt. Gondolom, összeesett a vatta már annyira, hogy nem volt megfelelő a kontakt, és megsült picit. Volt, hogy megtörtem a mesh lapot véletlenül kicsit, ott már két óra múlva jelentkezett a koksz íz.

6 kedvelés

Ez volt a 3. vattázásom. A meshlap még az első van benne, a gyári amit a DR M Rta-hoz adtak, 0,25ohm-os.

Az első építés

mégsem sikerült jól, csak már nem írtam meg. 2-3 nap múlva vattát kellett cserélni, mert túl magasra hagytam, és nem volt jó a kazán levegőzése. A másodiknál már figyeltem arra, amit tanácsoltatok, úgy vágtam, úgy ritkítottam és úgy igazítottam el a vattát. Jól is sikerült, csak azt nem tudtam mennyi ideig bírja. Szóval akkor eddig kb. 3 hét 1500 puff. És akkor a csereidő jele a gyengébb majd enyhén égett íz.

Meshlap mennyit bír? Ott mik az árulkodó jelek, hogy cserélni kell?

Köszönöm!

4 kedvelés

Én akkor cseréltem, amikor hotspotosra gyötörtem már szegényt.

5 kedvelés