Csili-vili kijelző étvágya

Sziasztok!

A modjaimat igen csak hanyag eleganciával kezelem. Pici figyelmet a vásárláskor szentelek rájuk. A fő választási szempont, hogy amikor meglátom, azonnal szólaljon meg a „nekem ez kell” csengő. :heart_eyes: Illetve az 1 akkus készülékeknél megnézem, hogy legyen benne DC-DC konverter a későbbi bíbelődések és egyéb bonyodalmak elkerülése érdekében. A standard védelmek manapság minden modban fellelhetők, ezért erre külön figyelmet nem szentelek. Ha használatba veszem, akkor első tankráhelyezésnél ellenőrzöm az ellenállás értékét, majd beállítom a teljesítményt. Mindezek után csak a tűzgombot nyomkodom, hidegen hagy a kijelző milyensége. :cowboy_hat_face:

Pont ezek miatt vegyes-felvágott a készülékgyűjteményem: van TC-s és anélküli, van nagy és puritán kijelzős, színes és monokróm monitoros, puff számlálós és anélküli, nehéz és könnyű készülékem. Egyetlen konzekvens elvárásom, hogy ha megnyomom a tűzgombot, akkor hevítse fel a kazánban levő tekerést. Kész, passz. :+1: :v:

Formás külsője, színes-grafikus (szerű) kijelzője és hangvezérlése miatt évekkel ezelőtt került a polcomra (kifejezetten gyűjtői kiadás :thinking:) az IJOY Avenger 270. Mivel már elavult, kifutott termék, ezért bővebb ismertetőt nem írok róla. Megérkezését követően teszteltem. A voice-control funkcióval volt némi afférom, nem akart összehangolódni az ő kínai akcentusa az én dél-alföldi tájszólásommal. :nauseated_face: :rofl: Környezetem letargikusan vette tudomásul, hogy már beszélgetek is az e-cigivel és messzemenő következtetéseket vont le elmeállapotomra vonatkozóan. :rofl: :rofl: Meggyőződtem róla, hogy működik, ezután gyüjteményem ékes darabja lett a polcon. Mígnem az elmúlt hetekben kutattam egy olyan mod után, amelyik képes fogadni a 30mm-es tankot. A hosszú lustálkodás után munkára fogtam. Jól teszi dolgát, nincs vele gondom. Bár nehéz - olyan igazi asztali cucmák - , de nagyon kézbesimuló, ezért kellemes a használata. :crazy_face:

Egy melankólikusan pöfékelős napon rámköszönt egy bejegyzés:

Tessék, mi történt? Minek mondok én ellent? :flushed: Ja az akkukezelése. Hát kezeli. Mivel nagyra becsülöm Zolit, a felvetése felbirizgálta az érdeklődésemet és attól kezdve (a semminél) nagyobb figyelmet szenteltem a kijelzőnek. Valóban a két akkumulátor töltöttségét két ikonsor össze-vissza jelezte. :thinking: Persze, hogy eddig nem tűnt fel, mert nem is figyeltem. Kezdtem megriadni, mert a kijelző a két akksi töltöttségi állapota között 20-25% eltérést is mutatott. :dizzy_face: Mi ez a katyvasz? Izgultam rendesen, de kitartóan „csumára” szívtam az akksikat. Ugyanis addig használom a battériákat, amíg a készülék védelme engedi. Megmértem a kapocsfeszültségeket, mindkettő közel azonos értéken volt (3,40V, illetve 3,35V). Úgy gondolom, hogy 0,05V eltérés még nagyon is belefér a tűréshatárba. A kijelző hülyeségei ellenére szvsz jól kezeli az akkumulátorokat. :cowboy_hat_face:

A pánikhangulatom azonban nem múlt el. Mi van, ha a rendelkezésre álló energia nagy részét nem a tekerés felfűtésére, hanem a hangfelismerő rendszer, az előlapi LED-világítás, és a hatalmas csili-vili kijelző üzemeltetésére fordítja!!! :face_with_raised_eyebrow:

Ismét előkaptam hát TPM-et (Tescos-Preciziós-Multiméter) és a tapikkal letámadtam a készüléket. Teljes “kirakatfényben” 180mA volt az áramfelvétele. Elvégeztem a mérést a kontrollcsoporton is: Grus 100mA, Kroma-R 100mA, Aegis 80mA(!!!). A Morp 2, és az Auxo (köszönöm neked @anon31274546 ezt a modot) nem állt velem szóba (ugyanis az ideális ampermérő belső ellenállása 0Ω és nyilvánvalóan az én TPM-em ezt messze meghaladta), csak arról hadováltak, hogy ellenőrizzem már a tápbizbaszt, mert ott valami nem OK.

De ennyi is elég volt. Az általánosnak kikiáltott 100mA-es üresjárati fogyasztással ellentétben az Avenger 80%-kal több energiát fordít a belső rendszerének működtetésére. :face_with_head_bandage:

Ez nagyon sok. Most akkor küldjem vissza a boltba? Vagy a papírigazság (elmélet) mellett nézzem gyakorlati oldalról? Ám legyen!

A modon levő tankban egy 0,13Ω-os mesh lap duruzsol. A készülék erre az általam beállított 35W-on 2,18V feszültséget bocsát ki. A fűtőszálon üzem közben 16000mA áram folyik át. Látható tehát, hogy az Avenger használat során az akku energiájának sc 99%-át a tekerés fűtésére, 1%-át pedig a saját rendszerének ellátására fordítja. :star_struck: (Kisebb teljesítményű MTL tekerésnél ez az arány akár 94%-6% is lehet.)

„Panic off” módba kapcsoltam rögtön. Ez még így számomra elfogadható, az Avengert ilyen paraméterek mellett nem küldöm büntibe. És ilyen megfontolásból nem húzom ki a bakancslistámról zsebtévényi képernyővel rendelkező Aegis X-et sem. :smiling_face_with_three_hearts:

Nem kell félni megvenni a csili-vilit. :rofl: :rofl:

13 kedvelés

Ez igen Kabak! Remekzetes felvetés népnevelő jelleggel (Rejtői módon: szervusz nép - szervusz király) némi tévhitoszlatással! Köszi!!! :+1: :raised_hands:
AZ Aegis X-et ne húzd ki a bakancslistáról semmiképpen sem! Én még barátkozom vele és a vásárlás gondolatával egyaránt.A nagyméretű kijelző egyelőre még nem elég kényelmes ahhoz, hogy rávessem magam. Van lehetőségem próbálgatni időnként, közeledünk, közeledünk, de ez még nem az igazi! :rofl:

5 kedvelés

Mint macska a forró kását :rofl: :rofl: így kerülgetjük az x-et. Aztán mire leütjük a megrendelem-entert, már kint van a szebb, korszerűbb verzió és folytatódik az ördögi kör. :heart_eyes: :rofl: :heart_eyes:

7 kedvelés

Sajna totál retro vagyok, saját káromon tanulás miatt nem veszek egészen frissen kiadott “első generációs” modot. Egy egy hibajavítást azért érdemes megvárni :grinning: Legendből is az 1-es van, nem bántam meg a döntést, jóóóó dolog a régi cucc! :wink:

5 kedvelés

Nagyon patent készülék, (bár nem írtam le, de lemértem), annak 80mA a készenléti áramfogyasztása. Takaros takarékos. :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Az eleve adott tízszeres mennyiségű :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: szivecskebiszbasz mellé most még tíz érkezik!!! Ezzel az infóval még lángolóbb lett a szerelmem modocskám iránt!!! :raised_hands: :+1: :rofl:

3 kedvelés

Köszönöm szépen @Kabak ! :kissing_heart: Nagyon szuper, precíz írás lett! :slightly_smiling_face:

Az Avangernél én nem hajtottam végre méréseket, csak képen nagyon tetszett, ezért rendeltem meg, és számomra óriási csalódás volt. Annak viszont nagyon örülök, hogy számodra nem! Használd egészséggel! :slightly_smiling_face:

Engem az nagyon zavart, hogy akku kezelésben egy hasonló módon használt másik mod sokkal tovább bírta ugyanazon akkukkal, még nagyobb teljesítményen is. :disappointed: Amikor a sajatomat vettem, még nagyon kezdő voltam, szerintem ennek is köszönhető, hogy nem szerettem.
Ami engem nagyon zavart benne az akku kezelésen kívül, az a folyamatos állítás volt. Ahogy akkut cseréltem, menübe be, és ki kellett kapcsolni a számomra felesleges, de szerinte létfontosságú funkciókat, Pl gomb világítás. :slightly_smiling_face:

A következő modjaim ennek megfelelően már kis kijelző és “csicsa” nélküli módok közül kerültek ki, és azóta is ezt a vonalat részesítem előnyben.

Természetesen ahányan, annyi félék vagyunk! Ha neked tetszik, akkor az engem boldoggá tesz, és szívből kívánom, hogy nagy megelégedéssel, örömmel, és egészséggel használd még sok-sok éven keresztül! :slightly_smiling_face::kissing_heart:

A cikkért külön hálás vagyok Neked! :slightly_smiling_face::heart:

6 kedvelés

Nagyon pontosan úgy van, ahogy mondod… Akkucsere és avval egyidőben setup. Én is csinálom folyamatosan, csak nem zavar. Itthoni, asztali készülék, ezért nem nézem a kijelzőn az akkutöltöttséget. Mesh lapos tankkal elmegy 1,5-2 napig, ez is megfelel (2 db Basen 3100mAh akkuval). Úgy elvagyunk, nincs gondom vele, és teszi a dolgát. Kedvelem, de nem vagyunk egyformák :rofl: :rofl: :rofl:

Köszönöm pozitív véleményedet.

3 kedvelés