RÉGI vs ÚJ cuccosok, modok es tankok

Hali mindenkinek…:grinning:
Írjátok meg, kinek milyen cuccosok jönnek be igazán. Kik szeretik a régebbi kiadásokat, és kik az új, újabb kiadásokat.

Kezdeném én…
Őszintén…nem vagyok túlságosan oda az új cuccosokért, lehet kissé le vagyok ragadva, de amit régebben készítettek, azok mintha jobb minőségüek lennének, mint a mai dolgok…
Az első komolyabb vape eszközöm, az aspire nautilus gt volt. Amit mind a mai napig használok gond nélkül. Úgy a modot, mint a tankot. Az ares 2-em is teszi a dolgát rendesen, az is eléggé régebbi kiadás. Pár hete vettem egy taifun gx tankot, ami mar kissé újabb kiadás (szerintem), de …(és itt idézem @Ispy szavait, h "kell par hét amig le lehet rendesen tesztelni egy tankot), …itt igazat adok neki, mert 2 hete tesztelem a taifun-t és nem érzem benne azt a feeling-et, mint a bersi v2-nél, vagy a hildánál… Mivel számomra vépelés nélkül nincs élet, igy igyekszem megtalálni azt az érzést, amit egy vape cuccos adhat…
Minden tiszteletem a tietek, főleg azoké akik a bájka csopiban vannak​:smiley:. Pár slukkra én is tarthattam a kezemben egy v9-et. Meg kell hagyni, szép kinézetre, és lehet, hogy egyszer majd én is veszek egyet, (és nem csak azért, h bekerüljek a csopiba​:sweat_smile:) de egyenlőre maradok a régebbi cuccosoknál. Amúgy ez úgy is szubjektív…
Zsíros gőzöket mindenkinek…
Koszonom, hogy elolvastátok…:smiley::wink:

7 kedvelés

4 év alatt több, mint 40 tankot és modot fogyasztottam el, a végén marad 2 penon, 1 arti, 1 akira mod, és 4 high end tank, amiket mind használtam klónban (prime, byka v8, v9 és ataman v2). Még a dicodes deszkát tesztelem mit tud, ha bejön, akkor minden mod megkapja és itt kb be is fejeztem, nekem több nem kell. Egyelőre. :joy:

Szerintem drága tankot vakon nem szabad megvenni, ezekhez van klón változat negyed áron, azt kell venni, mert aztán ott áll az ember egy 60k-s tankkal amit nem szeret használni. És csak remélheti, hogy keveset bukik rajta…

2 kedvelés

Ez igy van, minden szavad igaz…

Ha rá keresel a taifun gx-re, láthatod a levegő betéteket, 2 drb, kis lyukas lemezke. Nekem a 3x1.8mm-as van. Tudom, h primitív modszer volt, de fogpiszkálóval betömtem a ket szélső lyukat, mert úgy nekem túl levegős volt. igy mintha kicsivel jobb lenne…

Én nagyon sok készüléket vettem,és adtam el, mire megtaláltam a nekem valót. lost vape ursa baby pod kit.

. Én ővele elvagyok mtl vonalon, de ha kinyitom a levegőzést, szük dl-re is használható

3 kedvelés

Szerintem a taifun gx a nagyon jó tankok közé tartozik. Mind ízben,mind gőzben. Nekem egyre kellett vele figyelnem,hogy gyors lé szállítású vattát tegyek bele. A cotton bacon nem bírta,a cloud 9-el teljesen rendben volt.

Nálam a környezettudatosság, a világgazdaság romló állapota, az ellátási láncok szétverése is szerepet kap a tudatos választásban. Tartósabbnak ítélt hardvereket választok…pl kerülöm a beépített akkukat és a most divatba jött nagy érintőkijelzővel kijött mod-okat. Nem választok Pod-ot és egyéb porlasztós tankokat. RTA tankoknál szempont, hogy a kialakítása ne mesh-re legyen optimalizálva hanem huzalra (a huzal szerintem mindig elérhetőbb lesz). A bevált tankhoz rögtön plusz palástokat veszek mert később mikor s.o.s már nem biztos, hogy elérhető lesz.
Amin pl most agyalok az egy 26-27mm széles üvegpalást nélküli RDA tank…egyszer ki kell próbálnom kategória :slight_smile:
Egy funkció nagyon hiányzik a mod-okból…jelezzen hanggal vagy rezgéssel vagy ténylegesen figyelemfelkeltő kiírással mikor az akku töltöttsége elér egy beállítható szintig…pl 20%-nál. Minden más nélkülözhető extrát belepakolnak már, de erre az alap funkcióra eddig nem láttam tökéletes megoldást

5 kedvelés

"Egy újszülöttnek minden vicc új "
Több mint fél éve használom az első v9-et, akkor az most új vagy régi?
Ha klónra épülő tapasztalat alapján vennék csak eredetit, akkor nem lenne se Spicam se Primeom.
Engem hajt a kíváncsiság, és biztos, hogy még számtalan tankot kifogok próbálni. Nem biztos, hogy a legújabbakat, hanem régieket is, de azok nekem újak lesznek, hiszen még nem hasznaltam/próbáltam őket.

2 kedvelés

Kell lennie egyfajta vape evoluciónak is.

Ha ez a kontrukciós innovációban testesül meg és nem az olcsósításban, anyaghasználat silányosításban, a gyártáspontosság lezserségében, szigorú minőségellenőrzés elengedésében…

…akkor mindig lesz helye a polcomon az “új” cuccoknak.

2 kedvelés

Na, pl a bluetooth-os pulse 2 mod-od küld üzenetet a mobilodra ha kritikus szinthez közelít az akku töltöttsége?..ami aztán pl hanggal jelez? (A mobilok is jelzik ha egy szintet elér az akku…nem potyára)

2 kedvelés

Ha valakinek arra van igénye…

3 kedvelés

az akku élettartamára van káros hatással a folyamatos full lemerítés (0-10% ig)

3 kedvelés

Igen. Pontossan ilyen fejlesztésekre gondoltam. :thinking: :wink:
Mint példáúl a kalapács, aminek a tompa végében van egy lámpa, hogy sötétben is lehessen szegelni…meg ilyesmik. :rofl:

image

Igen, ezt már hallottam, igaz a csoki lg-k 4 évesen sem akarnak megdögleni, pedig minden esetben addig szívom, amíg van benne bármi életjel. :sweat_smile:

Szóval nem érzem ezt egy akkorra megoldásnak, inkább geek parasztvakítás.

4 kedvelés

Van egy 5éves mobilom melyet párszor merítettem csak le full-ra…73%-osnak jelzi az akku állapotát és 6-7 óra üzemidőt tud még most is bekapcsolt kijelzőnél. Előző mobiljaim akkui 2-3 év után meghaltak…azoknál engem sem érdekelt, hogy meddig merült. Az autó akkuknak sem használ a többszöri teljes lemerítés. De jah, nem nagy tétel az új akku a mod-ba…inkább csak a környezettudatosságom miatt tartom lényegesnek

Lehetséges, hogy egy komplexebb eszközben, több a kényelmi funkció, de az a hosszútávú tapasztalatom, hogy ez mégis csak a megbízhatóság rovására történik sok esetben.

A kulcs szó ebben az esetben is számomra az egyszerűség. Az mindegy miről beszélunk, faék vagy otto motor, esteleg operációs rendszer…

Az akkumulátor technológia fejlődik, ehhez kétség nem fér, csak az elemes dugóhúzóval és társaival nem tudtam még azonosulni. Sajnos, ilyen régivágású vagyok. :grin:

4 kedvelés

Visszakanyarodva a vape témához, szeretem ha egy tank tartós anyagból van, vágott és nem préselt
menetezéssel és ha van egy funkció pl. afc, levegőszabályzás, utántöltés alsó-felső, azt minnél egyszerűbben, minnél kevesebb kopóalkatrésszel, kevesebb elhasználódó, elöregedő tömítéssel és a legmegbizhatóbban stabilan teszi. Ezt nevezem innovációnak. Mint az akkuk esetében, jobb anyagok, magas élettartammal párosulva.
Csak egy példa: Dvarw

(Így lettem Cthulhu rajongó is.)

2 kedvelés

Gondolkodom egy hastur modon. Mivel úton van egy jó tank, igy kellene alá egy jó mod is…:grin::laughing:

De…, mintha már irtam volna, hogy nem veszek többet semmilyen cuccost. Vagy csak én emlékszem rosszul…??? :rofl::rofl::rofl:

A Hastur modnál pont ugyan így látom. Az hogy valakinek tetszik-e, az szubjektív, de a jó anyaghasználatban nincs kétségem. Ahhoz, hogy középárfekvésben tudjon maradni, lefaragtak inkább pár kényelmi funkciót, viszont azt a megmaradt keveset probléma nélkűl teszi. pl. TC

3 kedvelés