Pg-vg vs. akksidő

Most lehet jó nagy marhaságot írok de lehetséges ,hogy különböző pg/vg arányú levesek különböző mértékben használják az akkumulátort ?Ezt úgy értem azonos watt,tekerés és tank mellett.Eddig a leveseimet nagyjából mindig 60/40-re kevertem 70/30-as nic és 50/50 alaplével.Nemrég direkt 50/50 nic-et vettem ,hogy az egyensúly túlsó oldalára mozduljak.Adott a Tribeca ,25%-os keverésű,szerintem ezzel elég közel mozgok a 40/60 arányhoz.Pár napja kóstolgatom,ilyenkor frissen imádom a th-ját​:heart_eyes:
Na akkor a lényeg,felhasználási szokásom reggel egy új akksi be(régiben még egy-két egység),a napot végighúzom ,reggel ismétlés .Tegnap meló vége felé véletlen rápillantottam a kijelzőre és full akksit mutatott.Á,ez hülyeség végig ezt használtam ma,vagy csak az új Sony akksi ennyire jó ?
Ma reggel akksicsere,egy egység ment le !!!De biztos ami biztos kicseréltem!Akkor lepődtem meg ,a másfél éves VAP akksi volt benne.Ma meló vége felé ránézek újra ,4ml leves után full akksi a Sony-val is??
Mindent átgondoltam ,de a levesen kívűl másra nem tudok gyanakodni.

Arra gondoltam,.hogy neked nem öregszenek az akksijaid, hanem fiatalodnak. :joy:

Ha jól emlékszem a modot nemrég vetted, még jó az akkukezelése. Idősebb modban jobban merülnek az akkuk, mert azért a mod belseje is koszosodik, amíg új (kvázi tiszta) addig nem “fáradtság” kisajtolni az akkuból amit ki kell. Ha mondjuk egy 1 éves modról lenne szó, ott már vannak belül is lerakódások, esetleg a boardra vagy drótokra ill. érintkezőkre ráégett liquid ami lassítja az elektronok áramlását.

4 kedvelés

Hát nem tudom Kinga…Új a mod ,de egyszer már körbepörgött a számláló ,majd 14 ezer klikkes.Ami viszont szembetűnő ,hogy a régi levesekkel normálisan működött ,tehát délután 4-re olyan harmad-negyed akksi.Ez most jár egy egység mínuszon este hatra .Mindjárt ujratekerem és dobok bele régi levest kíváncsiságból .

2 kedvelés

Hmm… :thinking: Kíváncsi vagyok. Viszont, a vattázás okozhat némi plusz energiafelvételt. Persze akkor, ha tömör. Ha lazább, akkor a huzalnak sem kell erőlködnie, ami azt jelenti, hogy az akkunak sem. Kíváncsi vagyok, ilyet még én sem láttam, vagy hallottam.

2 kedvelés

Haha ,tekereshez elővettem az új modot,ezt vasárnap tekertem azota all .Kb 2 ml és 4 nap állás után az akksi nagyobb pg-vel(18 hónapos akksi):rofl::rofl::rofl:

4ml-leves elfogyasztása után (50/50) 90s%-os aksi…21700-as…

2 kedvelés

Mindig ugyanúgy vattazok,gyorsan és ritkán :rofl:

1 kedvelés

Ok Jani ,de ez kissebb akksi és öreg is.Nameg elotte nem így viselkedett,de majd ujratekeres után figyelem.

Van több éves akksim is ugyan ez…20watton lehet 4ml-után már lemerül…10watt körül még a több éves akksik is jól bírják…

3 kedvelés

És ezt lehet valahogy korrigálni, javitani? Esetleg darabokra szedni a modot? Jelezném, h villamosság terén nem voltam soha valami ász…:smiley:

2havonta darabokra szedem a modokat és takarítom csak a danikat a kínaí modok nem bírják a szét és össze szerelést…azokat csak akkor ha nagyon muszály…

2 kedvelés

Esetleg ha maradt előző levesedből,akkor ki tudod próbálni úgy,h nem vattázol újra,csak ezzel töltöd fel ha már üres a tank. Akkor kiderül,h tényleg a levesen múlhat e.
Amugy mostanában hűvösebbek vannak, nem tudom hol,higy használtad a készüléket,de a külső hőmérséklet biztos hogy sokat számíthat,az aksiknak,a modnak,de még a lötyinek is (hidegben sűrűbb ugye) így lehet hogy könnyebben párologtatja,mint a hígabbat.

2 kedvelés

Ok Jani ,de a 21700 vs 18650 az nem egy kaliber, “majdnem” kétszer annyit kellene tudni egy azonos típuson belül ,ok csak majdnem.Nem véletlen vannak nagy Dani-jaid szerintem,a buszt már az első megállóban félre kellett volna rántanod anno​:rofl::rofl:
Viccet félretéve szerintem senkinek nem tűnik fel ilyesmi,több modot használunk egy nap,alaplé összetevőt meg max évadonként (én akkor sem).Nálam azért tűnt fel,mert majd két éves pályafutásom alatt most cseréltem először .Munkában-pecában mindig két tank van nálam ,a második csak arra az esetre ha lemerülne,kifogyna.Én ilyen egyszerű ember vagyok,bevált leveseket szívok,amire nem sokalok be(munka-peca).Így elég könnyen észrevettem ,hogy valami nem stimmel.

Igen maradt még…460 ml​:rofl:Tegnap újratekertem,konklúzió lejjeb köv.Eskü mindent átértékeltem a poszt előtt ,de nem tudtam megfejteni mi lehet az oka a különbségnek .Pg-vg-t csak az íz-extra th miatt mozditottam.Környezeti hőmérséklet nem zavar.Most hosszúújjú póló van rajtam,Februárban is ez lesz meg következő Augusztusban is,Írország :rofl::rofl::rofl:

Tehát a mai “élmények”…Reggel egyhetes új Sony akksi berak,reggel 4:40.Péntekenként mindig korábban megyek be és délben már itthon vagyok.Ez az egy nap amikor sosem elég az egy akksi,este már cserélni kell mert nem fekszek előbb .A tankban 4 ml kb 40/60-as contrappunto.Az ellenállás egy hajszálnyit nagyobb ,de…Reggel fél tízkor a kijelzőn a felére esik az akksi.Úgy,mint minden esetben ,ahogy ezt már megszoktam.Ekkor fogyhatott kb 25-30 ml.Most jelenleg fél egy van ,várom mikor megy le az akksi negyedre.Tegnap egy ml-vel több gőzölés után még full volt minden.

3 kedvelés

Egyébbként itt le is zárhatják a témát .Senki nem fog itt vadul új keveréseket kidolgozni.Én sem fogom magam szívenszúrni meg ilyenek,sőt alig várom ,hogy elfogyjon a régi készlet és soha többé ne kelljen akksit tölteni :rofl::rofl::rofl:

2 kedvelés

Akkor passz, ez egy paradoxon.

1 kedvelés

Kizárt szerintem, hogy a pg/vg arány változásnak bármi köze lenne az akkumerüléshez… egyező Wattértéken hajtva. Más oka lesz annak

1 kedvelés

Szerintem is, csak nem tudom mi. :slightly_smiling_face: