Geekvape L200 hiba, és modajánló

Én viszonylag kevés gyakorlattal és tapasztalattal rendelkezem ezen a szakterületen, ennek ellenére időnként olyan benyomásaim támadnak, hogy a mod és az rta, vagy az rta tekerése jelentős kölcsönhatással lehet egymásra, ami nem biztos, hogy előnyös. Pl. a B3-ná az egyszerű szálhuzal kantal 1 ohm körüli tekeréssel simán működik a Geekvape L 200-zal, míg a Kayfun X apró kazánterében néhány perc állás után a fire gombra a Geekvape első áramlökete gyakorlatilag égett ízt hoz, mert megégeti a rajta lévő liquidet. (A vattát nem.) Az 30Ga-s fused ss 0,6 ohmon és szintén 30 Ga-s fused Ni80 már nem csinálja ezt, nyilván a nagyobb fajlagos tömege miatt. A beállítások ugyanazok voltak (12,5W teljesítmény üzemmódban). A Kayfunnál a teljesítményt a kantalnál levittem 10 W-ra, az eredmény ugyanaz. Következtetésként levontam, hogy a Geekvapere illesztett Kayfunnál nem használható a 30 Ga-s Kantal. De ugyanígy nem jó rá az Eleaf GTL pod tankja sem, mert azt is megégeti még 8 W-on is.

1 kedvelés

Érdekes tapasztalatod, meglátásod van. :slightly_smiling_face: Bár már jó rég volt geekvape mod a kezemben, legutóbb a bazárban lévőt próbáltam, amire Tyutyika lecsapott. Azért korábban is megvolt néhány Aegis, a POD szériából is egy, illetve a Nova. Sőt, anno a Blade fantázianevű különösen megtetszett amit meg is vásároltam Poppy kivitelben. De már akkor, annak idején is érezhető volt, hogy ez a gyártó kizárólag DL tankokkal szimpatizáló modokat gyárt. A Blade történetesen alacsony watton (20 watt alatt) mindegyik MTL tankomban a vattát vagy leégette, vagy alig hajtotta meg. Érezhető volt, hogy nem tetszik a modnak. Majd vettem egy Zeus single tankot, azzal magasabb watton (úgy rémlik 30-35 watt) már érdekes módon tudott normálisan pirítani és úgy unblock működni. Nem rosszak a GeekVape modok, csak nem mindegy mit tesz rá az ember. :slightly_smiling_face:

Egyébként az előfűtés nincs bekapcsolva véletlen? Nem jut eszembe, hogy van e benne, de, ha van érdemes lenne lecsekkolni. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszönöm Kinga, Rád mindig lehet számítani :heart_eyes:

Van valami, ami figyelembe veszi a hiszterézist, de ezt már kiirtottam. Egyébként 21 W-on volt, így ez sem okozhatta volna ezt szerintem. Arra az elhatározásra jutottam, hogy alkalmasint veszek egy másik modot. Marad a Geek, da az a Bersihez fog tartozni. Szívesen fogadnám az ötletedet, természetesen a többiekét is. (Annyit még, hogy 1860 és nem Ferrari kategória) :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Helyesbítek, az akksi 18650. Sajna elírtam.

Úgy vélem a geekvape 1 akkus modjai jobban alkalmazkodnak az MTL használathoz. Ilyen modoknál sem én, sem ismerősi körben nem tapasztaltunk olyan féle “hisztit” mint a két akkus geek + MTL variáns esetében. Az Aegis Solo-t, és az M100-at tudnám jó szívvel ajánlani, ha mindenképp márkán belül szeretnél maradni. Ezekről a tapasztalat és az olvasat is pozitív. :slightly_smiling_face:

Szerk.: Az kimaradt, hogy az M100 beépített akkus… :confused: Ettől függetlenül jókat hallottam róla.

3 kedvelés

Bocs, véletlenül töröltem. Lényeg az, hogy köszi Kinga, jön az Aegis Solo

Semmi baj. Várjuk majd a személyes beszámolódat. :blush:

4 kedvelés

Kedves Kinga!

Ajánlanál valami másikat is? Asszem. nem ragaszkodom a Geekhez. Épp most szívatott agyon, ugyanis a kb. 3 hónapos L200 nem bírja ki a napot a 2x 3000 mAh-s akksival , emellett állandóan szívat az új porlasztó ellenállásra való rákérdezéssel és ezt nem tudom kiirtani belőle. Rányomok a “fire” gombra, aztán semmi, csak a kérdés az új porira. Utána OK, aztán ha láncban megy, akkor OK, de ha a következő szippantás 5 perc múlva lesz, akkor megint a kérdés. Most éppen ott vagyok, hogy 2 készlet elvileg 3000 mAh-s akksim van lemerülve, holott max 12,5 W-ot használok az mtl-hez. Mindkét készletet tegnap töltöttem fel. Na, a lényeg az, hogy nem ragaszkodnék a Geekvape típushoz, így minden más elképzelés, ötlet is érdekel, sőt hálás vagyok érte! Hasonló használat mellett az URSA mini kibír egy napot a saját beépített akksijával, de minden más POD is kibírt. Itt sokkal nagyobb beépített teljesítményről van szó, mégis sokkal kevesebbet bír. Nem értem ezt, mert nem figyeltem meg, hogy pihenés közben melegedne.

Akkor ott akku cserék javallottak,mtl ben a két akkunak el kellene mennie pár napot !

5 kedvelés

Akkor új akkut vegyél, ne új modot :thinking:
Ki van zárva ,hogy 12W-on ilyen gyorsan efogyjanak

4 kedvelés

Érdekes, nekem az 1 akkusok 2-2.5 napot bírnak, mikor még 2 akkus modjaim voltak csupán másfél hetente kellett töltenem (többet használtam egyszerre, de nem is ez a lényeg), nálad is kb a 3 nap lenne a minimum amit kéne tudjon 12 watton a 2 akkus. :thinking:

Amikkel a közelmúltban jó tapasztalataim voltak és utánaolvasva is megerősítést nyertem az Innokin Kroma, Vaporesso Gen 80, illetve ami a neten nagyot hasított az Oxva Unibox. Ezek kb hasonló árkategóriájú modok mint a Solo. Viszont mivel van 2db Hera-m, ezért javaslom nézz rá az Ambition Mods kínálatára is. Itt többünknek is van, nem csak Hera. Nekem napi használatban vannak, egy szó: imádat! :slightly_smiling_face: (Amúgy viszont Unibox sokat tud, DNA koppintás…)

7 kedvelés

OK, de kétféle akkut vettem, ami elvileg darabonként 3000 mAh. Párban használom őket, két különböző gyártó, a végeredmény ugyanaz.

Egy tisztességes, 3000mAh akkuból cc.3-3.5 másodperces puffokból papíron ki kéne jönnie vagy 1000 puffnak. De nagyvonalúan legyen 800. Párban 1600.

Asszonykának is van most 2 új VTC6 3000mAh akksija az új játékához(úgy kaptam, kolléga megsütötte 2 akkumat, amit kölcsönkért melóhelyen), a 3000mAh erősen elméleti dolog náluk, 1600-1700mAh körül vesznek csak fel töltést.De nála így is 2nap/db!!! Vagy nagyon öregek( bár a belső ellenállásuk rendben lenne) vagy csak sz@r széria. Vettem is neki gyorsan 2db 25R-t. Azok jók :smiley:

Tudod tesztelni, mennyi töltést vesznek fel?

Az L200 se épp űrtechnika, de ENNYIRE szar akkukezelése nem lehet, 6000mAh-ból valaminek ki kéne jönnie​:thinking:

2 kedvelés

Az tetszett, amit az Innokinról írtál korábban. Lehet, hogy az lenne a megoldás? Úgy érzem, ez a Geeakvape ki akar szívatni engem a világból, vagy lagalábbis komoly jelét adja annak, hogy nem hajlandó együttmőködni igazán a Kayfun x-szel, ill. a porlsztóval megáldott pod “kazánokkal” függetlenül attól, hogy én milyen beállításokra vagyok képes. A Bersi 3-mal azonban kétségtelenül jó az együttműködési képessége.

1 kedvelés

Köszönöm, igen hasznos észrevétel!

Azt tudtam tesztelni az egyik akksi garnitúrán, hogy a kapacitása csupán 1700 mAh. Ez 3 hónap amortizáció után nem tudom, hogy milyen értéknek számít. Ennek ellenére én is csodálkozom a delej idő előtti elfogyásán és azon, hogy a mod 8 W-on is képes negyed órás állás után a fire gombra szarrá égetni a liquidet, amit előtte láncban sem csinált, amikor forró minden.

Picit ebbe is belefolyok :grin: Alapvetően innokinék egész tisztességes alap modokat raknának össze, olcsó kat.modnak vehető, a Kroma viszont elég rosszul viseli a környezetével való érintkezést, rettenetesen le tud pusztulni viszonylag rövid idő alatt. És dögnehéz( nem L200-hoz képest :sweat_smile:)
Z80 inkább.

Ez l200 betegség sajnos. Az mod hiba. Azon nem nagyon tudsz segíteni

1 kedvelés

Innokin modot vegyek?

Ezek eléggé egyforma tudású jószágok, szinte bármit, amiről nincs masszív ellenvélemény. Ha maradnál stílusban a korábbiaknál, akkor geekvape helyett OXVA Unibox-ha kapsz. Nagyon össze van rakva, megbízható jószág.
(félve bedobnám - mennyi a keret?)

Ha az Ambition Mods mellett döntesz, azon belül is mondjuk egy Onebar mellett, akkor arra 24-es tankokat ne nagyon erőltess mert nagyon fejnehéz lesz. 23mm csakcsak, de igazából 22mm amivel nem lesz aránytalan. Ez csak egy észrevétel, tiéd a döntés.

1 kedvelés