Coil szavatosság

Sziasztok! Ki mennyi ideig használ egy coilt dohányos kokszolós aromákkal? Mennyit bírnak? Honnan tudod hogy ezt már nem leégetni kell hanem kidobni? :grin:

1 kedvelés

1x égetem le aztán kidobom ha lusta vagyok…de 80%-ba újvatta új tekerés…nem egy horror a huzal ára(már amelyiké)

7 kedvelés

Persze nem drága de azért 3-4 naponta nem szeretném kidobálni :smile:

4 kedvelés

Naponta dobálom…akkor égesd le figyeld meg milyen a színe és ezt annyiszor ismételd ahányszor még ugyan olyan színű marad mint az első leégetés után…

5 kedvelés

Én kidobom, szerintem más lesz az íze leégetés után, ha már szétszedem, akkor cserélem a húzalt is. Most fog elfogyni egy 10 méteres tekercs, majdnem 1 évig elég volt…

13 kedvelés

Én készen veszem a tekerést nem akarok vele bíbelődni bár nem gondolom hogy nehéz megtekerni.

4 kedvelés

Én nem adnék pénzt kész tekerésért, igazi lehúzás szerintem, feltekerni 6 karikát kb a legegyszerübb dolog, és 10 darab tekerés áráért veszel 10 métert.

7 kedvelés

Igazad van teljes mértékben. Most kezdtem a vapelést és próbálgatom a dolgokat. Most a fused claptone coilal szemezek csak nem tudom mivel másabb mint egy normál huzal.

3 kedvelés

Ha ez még nem volt meg

Zanzásítva: sok fém, nagy felület, sok wattot kér és sok levegőt, szóval valami levegősebb dl kazánba ajánlott inkább.

Míg a szálhúzal meg inkább való mtl kazánba, kevesebb watt, kevesebb levegő, kicsi kazán kell neki.

4 kedvelés

Én mikor izzitom be, nem hevitem fel annyira h vörös legyen. Csak épp amíg megvaltozik kissé a színe. Rövid, apró nyomasokat csinálok. Így nem változik meg a huzal ellenállása, és hőbíró képessége… :smiling_face:

3 kedvelés

Így tovább bírja pár nappal

De tudjátok… Ez szubjektív… Mindenkinek máshogy jó…

3 kedvelés

Mostanság én is így. Van egy “teszttekerésem”, 3 hetes, hibátlan. Kb. 7-szer izzítottam le. Nem romlott az íz meg a th semmit. Nem fillérbaxás, nem lustaság. Kíváncsi voltam-vagyok, mit bír.
Meglepően tartós.
Ok, egy 14.5 wattos desszert törpe, nem a fő cucc.

7 kedvelés

Az eredményt láthatod… :smiling_face: :smiling_face: :smiling_face:
Vagyis érezheted…

2 kedvelés

:grin: Én felízzitom, vatta berak, erzem kokszol, jó ez még, nem jön semmi iz és szívni se tudom, na utána kidobom mindet :rofl::rofl::rofl:

4 kedvelés

Nekem szar ízt ad ha 1-nél többször használom

6 kedvelés

Tényleg érdekes, mennyire máshogy reagáljuk le :slightly_smiling_face: kifoinomult összetett desszert liquid a tesztalany nálam. És szépen hozza. A vatta, az igen, azt már egyből észre veszem. Fajtaváltást is.
@Ivett nem tankostól dobos ki, ugye? :grin:

4 kedvelés

Hát én soha nem próbáltam még se kefélgetni, se izzitani :rofl::rofl::rofl::rofl:

4 kedvelés

Pedig jó a kis kefével lesimizni… :grin:
Amúgy minimális a kox. Szolid izzítás és lejön.

2 kedvelés

nem próbálni kell vagy csinálod vagy nem…

4 kedvelés

Hát ahoz a bűn rondasaghoz én nem nyulok, megy a kukába! Mondjuk nekem olyan szokott lenni, mintha beleégett volna a vatta :grin:

2 kedvelés