Coil választás

Sziasztok!

évek után ráadtam a fejem és beszerezném első RTA tankom. Kinéztem egy GeekVape Z X RTA Tankot amit ismerősöm ajánlott a könnyen szerelhetőség miatt, papírforma szerint megfelelő lehet DL felhasználásra bár a liquid mennyiségre húztam kicsit a szám de ez legyen a legkisebb problémám. :smiley: Vattának a következőt ajánlották: BP mods Pro Vape Cotton (D = 3.0 mm). Idáig sikerült egy nyelvet beszéljünk mivel Ő MTL én pedig DL-ben “utazom”, egyelőre próbálkozásnak előre tekert coilokban gondolkodtam, később talán megpróbálok sajátot tekerni. Itt jönne a NAGY kérdés miszerint: melyik előre tekert coilt érdemes megrendelni? Többnél látni, hogy MTL coil viszont így kifejezett DL-hez nem találtam.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Én személy szerint a fused clapton-okat ajánlom.

Anyagban ni80, kanthal és ss316l között gondolkodnék a helyedben, ni80-at ajánlom de azt nikkel allergiások nem használhatják, ha ebbe a csoportba esel akkor kanthalt ajánlom, az SS316l-nek túl pici lenne az ellenállása… szerintem.

Alsőkörben ajánlanék egy “trimming tool” beszerzését hogy megfelelő hosszra tudd vágni egyszerűen a lábakat. Ami még jól jöhet egy “coil jig” , ezzel jó igazgatni ha már bele csavaroztad a tekerést, továbbá csípőfogó a lábak vágásához, és kerámia csipesz is jól jön a hot spotok kidolgozásához.

Dual fused clapton (2x26+39)
Ha nem tiszta mit jelentenek a számok akkor 2x26 mert kettő 26ga átmérőjű huzal van körbetekerve (+39) egy vékonyabb 39ga huzallal (én ehhez hasonlóval használtam a ZX-emet, perfekt)

Triple Core Fused clapton (3x28+harmincakármennyi) (most nincs ilyen vape42-n)
vagy Alien v2 (3x28+34)
Hasonló méret hasonló teljesítmény mint az előbbi, hogy neked melyik jobb azt neked kell kitapasztalni.

Ha valami nagyonbra vágysz: Triple Core Fused clapton (3x26+36) vagy Quad-core Fused Clapton (4x28+40) esetleg ez az izé amit el se tudok képzelni hogy van összefonva…
előbbi hármat én csak szólóban használnék, dual coil-ként nem, de ahány ház…

ha valami fancy drágább cucc kell (akkor ne engem kérdezz mert sóher vagyok) akkor: TMN80 Sose próbáltam, egy másik fórumon agyon dícsérték… én sajnálom rá a pénzt :stuck_out_tongue:

Ha még jobb kell akkor hand made mert ez mind occó pici kínai cucc

Egyébkén még megemlítem hogy 24ga sima huzallal is szépen elmuzsikál a porlasztó vagy fused helyett síma claptonnal. Természetesen mind a kettő sokkal olcsóbb is, gyakorlásra tökéletes :slight_smile:

ui.: ezek csak az én preferenciáim, mindenki, kicsit vagy nagyon máshogy vape-el mint a többi… neked kell kitapasztalni neked mi jó… bocsi… lehet kicsit TLDR lett

5 kedvelés

Ha nem szeretnél túl nagy összegeket kiadni coilokra így az elején, de mégis jót szeretnél, akkor a Wotofo FRAMED STAPLE CLAPTON NI80 Coilt tudom ajánlani. Nem olyan drága, jól tűri a hőt, ízre is nagyon jó. Én ilyet használtam pont Zeus X-el, most pedig Blaze Rta-ban. Persze nem ezzel kezdtem, próbáltam másik Wotofo-t, Fumytechet. Eddig ez vált be. Szerintem nagyon jó Coil. Nem batár nagy, de nem is kicsi(Egy Fat Rabbitbe már lehet kicsi lenne). Vattának pedig a Vapefly Firebolt Cottont tudnám javasolni. Vattán nem érdemes spórolni :slight_smile: Ráadásul elég hosszú, hogy egy darab vattacsík elég egy dual tekeréshez is :grin:

1 kedvelés

ó igen… el is felejtettem! Vattán nem spórolniról jut eszembe.
Bár pont a zeus-t sikerült többszőr megépíteni a BP provape cottonnal, a többi RTA nekem nagyon szenvedős volt valamiért. Lehet én vagyok csak retard, de DL RTA-t többet nem építek BP vattával az tuti. Én Muji-t használok amit viszont senkinek nem ajánlok még annyira se…

A framed staple meg szipi szupi, mindenki szerint aki próbálta, az is tuti lesz a kövi vásárlásomban.

1 kedvelés

így teljesen az elején járva a dolognak szerintem kipróbálom a wotofo coilt is, a vatták közt mi a nagy diffi? látom ennél a vapefly-nál van a végén kis befűző “szár” (cipőfűző vég… :smiley: ) nagyon köszi a válaszod! :wink:

2 kedvelés

Köszi a választ, nem lett TLDR :wink: még csak felfedezem az RTA világát így talán minden infó jól jön. tudtommal nem vagyok allergiás a nikkelre így talán nem lesz vele gond. olvasva az ajánlásokat szemet szúrt a mondat miszerint nem használnád dualban, eddig akárki szerelte tutorialban DL-re mindenki 2 coilt rakott be. illetve adtak egy pár coilt a tank mellé, velük érdemes foglalkozni? gyakorlásra jó amit hamarosan úgyis lecserélek? Watt választásnál nagy diffit nem láttam, dual alien v2nél ilyen 28-35 wattot ajánlottak és már ott is nagy volt a felhő amire nem feltétlen vágyom de az íz legyen meg lehetőleg. Bocs ha sokat és feleslegeset kérdezek :sweat_smile:

nemenmnem, a vége felé írtam pár nagyobb méretű coil-t és azokat nem használnám olyan kazánba amibe 2 coil dukál, természetesen lehet használni őket duálban de az én ízlésemnek az már túl sok vas, túl magas watt, túl kevés ohm, ismétlem az én ízlésemnek :D.

Duál alien v2-re 28-35W? :thinking:
hát… ha ezek a méretei (3x28+34) és hozza a kb 0,40ohmot egy darabb (nekem álltalában 0,36-0,37 akkor én singl-ben használok ilyet 36-42Watt között :smiley: magyarán ha duálba használnám akkor minimum 50-60W-on kezdeném a próbálgatást hogy az elég-e :smiley:

De hát különbözőek vagyunk mind.

Amit a tankhoz csomagolnak coil ma már mind rendben van, ahogy neten nézegettem a zeus-hoz is olyan coil-t adnak ami tökéletesen jó bele. 0,4ohm egy darab és ni80, valami tri-core fused clapton lehet ránézésre de nem írják mi az…
én azt használnám amíg jó. sőt lehet annyira meg tetszik hogy később is olyat akarsz majd venni.
ha tippelnem kell az is a jól bevált 3x28+36 tricore fused clapton

4 kedvelés

Olyan irtózatosan nagy külömbségek nincsenek a vatták között. Persze, ha nem vesszük alapul a legócskább cuccokat :smile: Pl ezt a cipőfűzőset könnyebb befűzni. Vannak olyan vatták, amiknek van “betörési” idelye, ami után kiadja az ízeket. Akkor nem árt minél jobb a hőtűrése, így tovább is fogja bírni. Vannak amik kevésbé kokszolódnak, persze ez levestől nagyban függ. Igazából nagyon egyén függő is, hogy kinek mi jön be. Még ott van a Cloud9 vatta, ami iszonyat prémium cucc, vannak körök, ahol istenítik, de elég borsos az ára. Ha meg teheted szerintem próbálj ki többfélét is. Viszont kezdésnek valami olyat válassz, ami nem drága. Nagyon sok a kukában végezte nálam :sweat_smile: Én most ennél a Vapefly-nál meg álltam egy ideig :slight_smile:

3 kedvelés

Teljesen rendben van a gyári coil, és a vatta is amit adnak hozzá. Ha minden igaz akkor ez volt: 28ga*3+40ga, Nichrome, φ3.0, 6 wraps, 0.4Ω.

1 kedvelés

így van, jól tudod :wink: n80 fused clapton 28ga*3+40ga 0.4Ω.

értem, így már van némi értelme a többféle vattának, egyelőre megnézem a BP-t, legrosszabb esetben asszony elhasználja sminklemosó helyett vagy üvegről lemosni wd40el a ragasztót :smiley:

úgy érzem első körben kipróbálom single coillal és ha nem jön be akkor lehet tovább próbálkozni. eléggé hasznos volt a tipp is milyen watton használod single-ben és mivel használnád dualban. coilonként ahogy láttam van azért eltérés az ellenállásban, itt legtöbbször a tapasztalattal jön melyikhez mennyi powah-t használtok vagy lehet nagyon tudományosan számolgatni hozzávetőlegesen a wattot?

u.i.: már a thread kapcsán nyitottam egy kis onenote lapot mivel érdemes próbálkozni-tesztelgetni :wink:

lehet “nagyon tudományosan számolgatni” :smiley:
vannak honlapok és appok is hozzá amik többek közt kiírják az is hogy nagyjából mi az a teljesítmény [W] amit ajánlanak hozzá… többiek linkelgetik gyakran én még nem használtam…
teljesen jó ha csak kitapasztalod neked mi jó, kezd alacsonyabban, és 1-2 wattonként fellépegetsz addig amíg jónak nem érzed.

4 kedvelés

Viszont Single építésnél figyelj, hogy nagyobb legyen a coil, ne 3-as, külömben csak a levegőt szívod :grin:

találtam hozzá weblapokat, szerintem jobb ha próbálgatom néhány wattonként léptetni és kitapasztalni mi a legjobb beállítás :smiley: jelenleg szerintem a coillal vagy a vattával kicsit elrontottam a dolgot. gőz van dögivel még akár sok is de íz nem sok jön át. (reddit szerint a vattázás lehet nem megfelelő) kipróbálom másik liquiddel, hátha a leves lett elrontva. első tekerés után még a vattát sem sajnálom akár újra behúzni. a coilok szépen felizzanak, így elméletileg ott egyelőre nem keresek hibát.

a vattát amikor áthúzod csak kicsi ellenállása legyen, ha túl sok vattát raksz bele akkor nem szokott íze lenni, továbbá mindig figyelj arra hogy a hot spotok legyenek rendesen kidolgozva a coil-ból

továbbá ha most csak egy coilt raktál csak bele, az is lehet a gond, zeus x elsősorban duálra van kitalálva, persze nagyon jól tud működni egy coil-lal is de az az egy jobb ha 3,5-4mm belső átmérőjű.

távgyógyítás szinten nekem most csak ennyi jut eszembe.

2 kedvelés

Ezt én is csak megerősíteni tudom. Sokszor belefutottam ZX-nél, utána visszább vettem a vatta mennyiségét, és addig próbálgattam, amég végül jó lett :slight_smile:

2 kedvelés

próbálgattam másik moddal/tankkal is. a liquiddel lesz valami baj, vaporesso gt porlasztóban sem élvezhető a dolog. úgy érzem maradok a bevált alaplénél, legutóbb nem a megszokott lett véve.

egyelőre viszont jól muzsikál a ketyere, köszönöm mindenkinek a segítséget! :slight_smile:

1 kedvelés

A dual fused claptonnak kb mennyi wattot adjak? Mert aromamizer v3 plus dual ban nagyon kevésnek érzem vele a 75 öt de 120 nál egész jó viszont így meg belehal az akku.

Hány ohm és mekkorák a coilok? Több változós történet… De…
De adj neki annyi vattot ahol jónak érzed és késsz

Ha sok akkor szétégeti a wattárát de minimum 1 nap alatt elkoxolódik a tekerés, ha kevés akkor nincs gőz d vagy íz.

1 kedvelés