Megégett tekerés

Sziasztok. kb 5 éve vapelek de most tanácstalan vagyok. utóbbi pár hónapban szinte naponta tekerek/vattázok újra. Dwarv MTL legkisebb levegő gyűrű. A problémám hogy 1-2 nap alatt kokszol, nagy fekete gubacs van a tekerésemen. rengeteg vattát, alapot , huzalt kipróbáltam, mindegyikkel így jártam. Most át tértem a nikotin sóhoz. Modot is válltottam így sem lett jobb. 5-6-7 kekerést használok ált. Ni80 huzalt kb 0,7-1,2 ohm között de a Khantallal is kokszolt. 2mm magra tekerek mindig, elég szorosan, vatta épp hogy nem mozdítja meg a tekerésemet mikor befűzöm. Szóval nem is szoros, nem is laza. Berserkerben is így tekerek azzal is ez a problémám. Valami tanács ? kb 3 éve tértem át a felújíthatóra, korábban azért 1-2 hetet kibírtam vele.

1 kedvelés

Szia!

Liquidet nem váltottál? Ha minden ugyanaz mint régen, akkor csak erre tudok gondolni. Főleg ha valami kivonatost pöfékelsz.

Szia! 0,7-1,2 ohm között mennyit küldesz a tekerésre? 9-15w környéke? Dvarwba azért közelébe ne járj annak, hogy mozduljon a tekerés. Ill. a vattagát se legyen nagy.

de. többször is mert én is erre gondoltam.

1 kedvelés

most 0.8 ohm 15,4 w on van Ni80 huzal kellemes ízt hűvös gőzt ad. Elég olajpárás környezetben dolgozom, bent is megy a vapelés. Az lehet gond ?

1 kedvelés

Nem gondolnám hogy az okozna problémát!

Lehet, gond az is h nem levegozik rendesen a tank…

1 kedvelés

Az a kissé szoros vatta lesz a ludas. A Ni80 gyorsan izzik, valószínűleg a vatta viszi lassan a liquidet.

3 kedvelés

megpróbálom még kevesebb vattával

1 kedvelés

sajnos levegőt nem tudok állítani. az fix

1 kedvelés

Érdekes téma.
Kb. 3.hete ugrottam át sok év pénzkidobás után a felújítós, tekergetős csillagkapun​:sweat_smile:. Dwarv Dl klón.
A1 kerítésdróttal tolom 3-as magon,0,7-0,8ohm 12-14W-on. Van,hogy naponta vattázom van ,h 3 napot is elfut.
Legutóbbi tekerés cserére a kiváncsiság vitt rá. De azt tapasztaltam,hogy érdemes volt. Hiába égettem le,tisztítottam meg a régit…az újjal mintha nem enné úgy a vattát.
Én mint kezdő laikus megkérdezem, napi hány slukk?
Mert ugye az sem mindegy szerintem.
Nálam 500-800belepöffen.
Szóval én is figyelek folyamatosan és majd kísérletezek.

5 kedvelés

Ez szubjektív. Kinek mennyi. Én pl. 7-8 óra alatt simán betolok 600 slukkot… Nekem siegfried rta van, és a napi 6-800 slukkal hetente egyszer cserélek tekerést…

4 kedvelés

napi 400 slukk. első slukk előtt mindig 0-zom a számlálót.

Én meg hiába égetem le, mosom meg a húzalt, mindig szarabb íze van, mint az újnak, szóval én azt is cserélem mindig. Igaz azt viszont ritkán teszem, amíg egy kis íz kijön belőle, addig még jó. :rofl:

3 kedvelés

kipróbáltam a kicsit kevesebb vattát, elején kicsit szörcsögött de most stabil. Egy kicsivel jobb lett az íz is, viszont havernak a porlasztós MTL-böl ugyan az a liquvid erőteljesebb ízt ad mint a Dvarw-om

1 kedvelés

Ha a porlasztós izesebb, akkor érdemes sorra venni a huzalokat, vattákat. Nálam a No1. az a Vandy Vape SS316L 28ga (0.32mm), és a Vapefly Cotton Cloud’s vatta. Ezzel intenzív ízt, és bőséges gőzt kapok. De érdemes kísérletezni a menetszámokkal, magmérettel (majdnem mindenbe 2.5ös magra 5-6 menetet tekerek), és a vatta megritkításával. Van amelyik tank érzékeny a vattázásra, mint pl. a Berserker V2, ha túlritkítottam szörcsögött, ha nem volt eléggé megritkítva hamar dry hitet kaptam. Szerencsére a Dwarv ennél egyszerűbb ketyere.

6 kedvelés

Kanthalból tekerek 2.5 magra 5 menetet már mindenbe ,nem hézagolva.
A vattát épphogy ritkítom mert kevéssel is beéri.

5 kedvelés

na én is így tekerek csak hézakosan de ki kell próbálni akkor simán is nem csak hézakosan​:blush::grin:

1 kedvelés

szuper jó lett volna ilyen segítség pár évvel ez előtt is. Köszi mindenkinek.

3 kedvelés