Coil szavatosság

Én sem kefelem. Égett ízt ad, teljes csere. Tekerés és vatta is. :smiling_face:

4 kedvelés

IS - IS :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: nem engedi elkuldeni zavaros a tartalmam :joy::joy::joy:

4 kedvelés

Igen, a vatta az kutya tud lenni :grin: a tekerés nem vész. De ez tényleg kinek hogy.
A.többi tankomat hetente tekerem, mondjuk 2, max. 3 vattacsere után.

A mostani favoritom, a BP mods vatta hőtűrőbb is.

3 kedvelés

Bevallom töredelmesen, lehet volt már olyan is, hogy 2-3 hétig volt benne​:laughing:

2 kedvelés

Szerintem úgy is rákényszeríti az embert, hogy újítsa fel :grin: de én is bevallom, volt, hogy heti 6 munkanap ugyanazzal a vattával, kelengyével hordtam az Exprót dolgozni. Átment rajta 20-25 ml. De még nem romlott jelentősen le.
Spontán öngyulladásig nem vártam :grin:

De igyekszem rászorítani magam a 3 naponta felújításra.

2 kedvelés

Hát most már én is kb hetente tekerek​:grin:

5 kedvelés

az jó ha hetente…én akarok naponta …

5 kedvelés

Gyerekek, ez így teljesen értelmetlen a huzal anyagának a közlése nélkül.
Kanthal: oxidálódik, a végénél erodálódik, és elpattan. Max. 2-3 izzítás, kuka.
SS: Már az első izzítás után bebarnul, TC nélkül ritkán úszom meg dryhit nélkül. Mivel vékony, sokszor úgy dobom ki vattástól, ahogy van.
Nikróm: izzítás és ledrótkefézés után ugyanolyan ezüstös fényű, mint újkorában.
Vatták: Folyadéktovábbítás szempontjából különböznek. De amelyik rossz nedvszívó, az előbb dry hites. Nedvesen sosem égnek meg (200 fok alatt) Természetesen ha szárazon ráizzítasz, mert kifogytál, vagy úgy felejtetted a csapot, akkor azonnali csere szükséges.

6 kedvelés

Jogos, nem írtam, hogy most perpill a Dicodes NiFe-t izzítottam le hetedjére.
A hőtűrést arra is értettem, hogy alaktartóbb is marad a BP, mint pl. a régi Bacon.
Kanthal is bírja egy darabig, de rém finoman “égettem” le, semmi komoly izzás.
Dry hit hál’ istennek nem szokott lenni. Az elkerült eddig.
Tanulság: a coil szavatossága egyén-és szokásfüggő. :grin: Ha nem vesézzük ki 30 gyártó 11 fajtáját külön

2 kedvelés

A számból vetted ki a szót. Nekem is menne naponta, csakhogy nem csak rajtam áll… :smiling_face: :joy::joy:

3 kedvelés

Nekem még pluszba 4.5éves a fiam aki velünk alszik… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Megértelek János :blush:

2 kedvelés

Én csak sst használok, már többször próbáltam benne hagyni a használt húzalt, ízzítás, mosás, kefélés, mindegy, akkor is szar íze van a friss tekeréshez képest. Így már nem is próbálkozom inkább.

9 kedvelés

Tettél bele liquidet is? :grin:

Hja, mehetne a napi is :grin: de néha a hetinek, heti kettőnek is örülök.

3 kedvelés

Köszönöm a kimerítő választ. :grin: Magyarán mondva van mtl-hez fused claptone coil csak nem érdemes használni. Azért lehet kíváncsiságból kipróbálom egyszer. :thinking::sweat_smile:

3 kedvelés

Ahogy látom mindenkinek más jön be. Mindenki másképp csinálja. Már csak arra lennék kíváncsi hogy szerintetek íz visszaadás szempontjából melyik anyaghasználatú coil a legjobb. Vagy igazából ez teljesen mindegy?

2 kedvelés

Hát ez is olyan, hogy nem. De néha meg igen. :rofl: Szóval valamelyik tankban ez jobb vagy az vagy egyik sem, tudsz még követni? :grin: Az biztos, hogy az mtl clapton bizonyos mtl tankokban tud működni, de vannak olyan tankok, ahol nagyon kicsi a kazántér és/vagy kevés a levegő, ott meg nem.

@Vaperina_Kinga azt hiszem használ ilyen clapton, bár ő inkább a tág mtl-t kedveli.

Egy időben én is gondolkodtam ilyen claptonosdiban, de az a helyzet, hogy gyáva vagyok hozzá, így inkább mégse. :joy:

6 kedvelés

Taifun gtr kazánban van elég hely neki egy 3-as átmérőjű coil is simán elfér benne szóval szerintem meg fogom próbálni. Levegőzés szempontjából mondjuk nem a leg levegősebb kazán. Na nem baj rápróbálok majd és meglátom mi a tapasztalat. :grin:

3 kedvelés

Így van. De tényleg csak tág mtl-be jók ezek. Ami már súrolja a fél DL határát. Persze ahova bele lehet szuszakolni, mert nem minden lefogatás képes jól megfogni a vastagabb huzalokat. Már csak abba a csúnya DotMTL-be használom. :grin: Ott viszont parádés.

5 kedvelés

Az ilyen hülyék mint én ebből tökéletesen megértik :grinning:

9 kedvelés