Milyen időnként kell tekerést cserélni?

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok ajánlást. Mindent végig nézem egytől egyig :smiling_face::grin:.
Még lenne egy kérdésem, a tekerést és vattázást milyen időnként kell cserélni miért lesz majd ez gazdaságosabb mint a porlasztó

2 kedvelés

A tekeréshez drót kell, amiből egy porlasztó árán három méter huzalt tudsz venni. (Ez a Nikróm clapton volt nálam, de kanthal huzalból akár 9 métert is kapsz ennyiért). Kiszámolhatod, egy tekercshez cirka pár centiméter kell belőle, olyan 8 centi. A vatta https://vape42.hu/termek/cotton_bacon_v2.html erre például azt írja, 80 tekerésre elegendő, de énnekem a gyógyszertári steril vatta is megfelel. Nem érzek köztük semmi különbséget. Mások egyes márkákat agyonra dícsérnek, de ki lehet próbálni. Egy tekerés akár hónapokig jó lehet, ha le kokszosodik, azt leégeted, és újra vattázod. A vattacsere szükségessége nálam 4-5 nap, ha nagyon kokszol a liquid, és kényes vagy az ízekre, akár 3 naponta is lehet. Van aki esküszik a 3 hetes vattacserére, de szerintem a forró és íztelen gőzök miatt hamarabb is lehet, az olyan tankokban, ahol ez a művelet nagyon könnyű. Nekem 2 porlasztós tankom volt eddig, de az Innokin Zenith 1300 Ft-os árával, és a kínai Polar Night szett 2500 Ft-os kerámia betétes pori árával is nálam ezek a horror ár kategóriába tartoznak. Nagyon durva fejszámolásom eredményeképp 2 porlasztód árán akár 100 -szor is felújíthatod az rta tankodat. Csak ahhoz szerszámok kellenek, és egy kis türelem. Nem lehet az utcán menet közben kikapni, és cserélni, mint a porlasztót. De én az üdülöben is cseréltem benne vattát. Ahhoz egy asztal, a kerámia csipeszem, és egy olló kell, plusz a vatta. Csavarhúzók csak a huzalok cseréjéhez kellenek.

11 kedvelés

Ohhh ez valóban nagyon igéretesnek hangzik. A leégeted és újra vattázod dolog most egy kicsit kínai még nekem, de majd bele mélyülök ebbe is ha eljött az ideje. Most az első cél a megfelelő tank megtalálása, jelen pillanatban szorgalmasan bőngészek és nézem a videókat :grin:.
De ezt most nagyon jó volt olvasni még nagyobb így az elhatározás hogy bele vágjak. Köszönöm szépen

5 kedvelés

Itt a fórumon írnak róla sokan, Kinga is a blogjában, majd elolvasod. A legjobb, ha mindent végigolvasol, A-Z -ig, ami abban a blogban van. Kanthal huzalnál az élettartam rövidebb, mert az oxidálódik, és amikor elpattan, akkor vége. De úgy veszem észre, a nikkel nem oxidálódik. Csak azt nem régóta használok. Azért kellett kicserélnem őket, mert eddig túl nagyra tekertem, és kiderült, 2 mm -es magra tekerve jobb ízeket, és hűvösebb gőzöket kapok, mint az eddigi 3,5 - 4 mm-esre tekertekkel.

6 kedvelés

Én a lusta véperek táborába tartozom, gyümis levesek simán mennek 1-1.5 hónapig, ha nem kokszos fajta, egy desszertnél meg 2-3 hét. Amikor már elmegy az íze. Persze vannak vattagyilkos cuccok, ahol 2 tank és csere. Én még a húzalt is cserélem mindig, veszek 10 méter ss316l, kb. 15 centi egy tekerés, ki lehet számolni mennyi jön ki 3k-ból. Vatta is kb ez a szint, havonta mondjuk 100 forint a költsége összesen a tekeréseknek. Ha 3 naponta cserélsz akkor lehet egy ezres is. :sweat_smile:

10 kedvelés

Az a “hónapokig jó” dolog szerintem inkább hetek. :slightly_smiling_face: De lehet akár 1-1.5 hónap is. Ez mind a kokszosodástól függ. Ha csak 1 tankot használsz folyamatosan akkor hamar kokszolódik, hamarabb kell leégetni és így kevesebb ideig húzza. Minél több a szett annál jobb. :slightly_smiling_face: Úgy hiszem első körben a porlasztós tankkal együtt használva kb. 1 hétig bírnia kell 1 tekerésnek. A költségeket nehéz felmérni, de 1 spulni huzal durván 30 tekerésre elegendő, vagy többre is akár. Pontosan még nem figyeltem, csak azt tudum, hogy 1 spulni nálam majdnem 1 év, de 3 szettel elég 2 hetente tekerni. :slightly_smiling_face: Ispy jól írja, kb. 100ft lehet a költsége egy tekerésnek.

9 kedvelés

nekem pl levestől függ ez az igaz van hogy 2 3 nap egy tekerés pl desszert dohánynál de pl a mangós leveseknél is lehet sűrűn tekerni de van hogy unalmamban tekerem meg a tankjaimat​:blush::wink:de nekem pl 2 hétig sosem bírta egy tekerés sem nem hogy 1 hónapig​:sweat_smile:

8 kedvelés

Az a 2 hét az általában össze is szokott jönni. :slightly_smiling_face: Most pl holnap lesz nagymosás meg tekerészés és, ha jól dereng 2 hete tekertem. :thinking: Ezek is desszert dohányok most (még az Al Carlo megy :sweat_smile:). Nagyobb levegőn vannak, a Berserker V2 ami sokkal durvább a 2. hét végére mint a többi, mert az a legszűkebb. Még hozzák az ízeket, alig észrevehető, hogy kokszos. Viszont egy eleve édes lónyálnál ez már nem minden esetben 2 hét. De igyekszem kitolni amennyire lehet. :slightly_smiling_face: Asszem a Cloud’s of Lolo volt olyan, hogy 5 naponta kellett. :thinking:

3 kedvelés

Teljesen igaz. Az én szótáramban az 1 hónap és 1 nap, az már “hónapok”. A feltételes módot az én írásomban is használtam. A számolásom viszont minden alkalomkori huzal cserével érvényes. Ami szintén csak saccolás. Amit még ki nem próbáltam. Mert én is inkább tekerek egy újat, ha bármi gyanús. A kanthal nem bír ki 3 égetésnél többet, a nikkel meg még annyira új nálam, hogy nem tudok róla semmit. Csak annyit, hogy én nem vagyok rá allergiás. Pedig a nikkelezett karóraláncnál tiszta kiütés lett a karom, csak a rozsdamentes acél volt a nyerő. Elképzelhető,hogy a nikkel alatti réz, vagy más fém volt a ludas.

4 kedvelés

Én… Pl… Tegnap 3szor tekertem meg ugyanazt a kazánt. Elsőnek 2.5 magon fused clapton huzallal, másodjára 2.5 magon ni80 sima szálhuzal-al, es végül 2 magon, kanthal A1, 28ga (0.32mm, ha igy könnyebb) sima szálhuzal-al., 7 menet 1.43ohm, 8.7 watt. Az utóbbi totál befutó lett. Azóta nincs gondom…

7 kedvelés

kanthal nekem 2 vagy 2,5 magon megy 4-5 menettel attól függ melyik tankba ugye,13-14w elvagyok mtl en.:wink::blush:De olykor ni80 28ga rakok be vagy ss316 28ga mikor melyiket hol ezt hol azt.:grin:

3 kedvelés

Soha nem próbáltam még ss huzalt, szerintem… Esetleg a vaporesso gen nano modom bírná, mert abban lattam tc beállítást.

Szerintem ez lesz az…

én pl ss huzalt is w modban használok nem rossz az.

1 kedvelés

Vape tool alkalmazásban olvastam, hogy ss huzal kizárólag tc-re alkalmas…

3 kedvelés

Dehogyis. Az ss húzal alkalmas tc-re IS. Az egyik legegyszerübb szálhúzal mtlre.

8 kedvelés

Köszönöm az infót. Akkor veszek olyat is, mert már csak az hiányzik…

1 kedvelés

Idegenkedtem tőle én is, mert kicsi a fajlagos ellenállása. Fele olyan vékony kell belőle, mint a kanthalból, ugyanannnyi ellenálláshoz. De nekem Kinga küldött a Galaxies mellé. Egészen jól kezelhető, és nem is kokszol olyan nagyon, amitől féltem. Kicsit több menet kell belőle mint másikból, (Ni80 28/40GA) de annyival vékonyabb is, ezért elfér bőven. Szabadulni kell az olyan sztereotípiáktól, hogy égetni fog, meg kokszol,mert vékony. Vékony kell belőle, mtl-re, mert alacsony a fajlagos ellenálása.

1 kedvelés

Ezt jó tudni. Amúgy mindig tanul az ember… Köszönöm…

4 kedvelés

Miután veszek majd ss huzalt, ugy is itt fogok segítséget kérni… :smiling_face::smiling_face::smiling_face:

4 kedvelés