Brünhilde SS sodrony probléma

Sziasztok!

Bizonyára jártatok már úgy, hogy egy tankot csupán a szépsége miatt meg kell venni. Így voltam a Brünhilde MTL tankkal. Időnként elővettem, gyönyörködtem, a szívem csücske az övé. Aztán megépítettem, Vandy Vape superfine MTL fused clapton 0,99Ohm (megtekerve 1,03Ohm), Demon Killer Slacker Cotton. A tekerést a teljesen nyitott (2,5mm) légbeömlőre ültettem (kb. 0,5-0,8mm), a hosszabb (hűtőbordás) drip tip. A 3mm-es SS sodronyok közül az egyik passzentos, a másik kicsit lazább, de minkettő simán becsusszant a helyére. Nézegettem, hogy a csudába fogja ez a két drótkötél olyan mélyről felszállítani a lötyit. Fő a bizalom, ha tervezők szerint felviszi, akkor felviszi. Jön a feltöltés.

Ekkor kaptam az első strókot. Könnyebb az utcán egy kóbor kutyának beöntést adni, mint azon az alig 2mm-es likon bepréselni a 70% VG többletű liquidet. Ha más megcsinálta, én is. Közben fennhangon cifra népi mondásokat idézgettem, csak a hangulat kedvéért. A folyadék folytonossága érdekében felülről is tocsogóssá tettem a tekerést és a vattát.

Aztán 16W-on jöttek az első slukkok. Hatalmas gőz, fenomenális ízek (KV-s csoki), fülig érő vigyor. 6-8 slukk után dry-hit szerű érzés. Kazánpalást lekap, fehér, majdnem száraz a vatta. Semmi gond, a vatta (akarom mondani a drótkötél) még nem tört be. Ismét telenyomom lötyivel és kóstolgatom (bár drippernek kicsit drága).

Másnap elővettem, reményteljesen szipákoltam. Kissé eltorzult az arcom, amikor tudatosult bennem, hogy az általam oly nagyra becsült lánc-slukkot nem értékeli a drótkötél-vatta kombó. Bizony a 6. szívás már félszáraz volt. Úgy vettem észre, hogy a liquid fogyásával arányosan nő a probléma. Sebaj vatta van, a türelem bár fogyóeszköz, van még belőle. Vatta csere többször, különböző hosszal, és módon (alig ér az SS sodronyhoz, alaposan rásimul, kis vattapamacs a drótkötél tetejét, teletömöm rendesen az egész lébeöntőt). Érdemi változás nincs.

A kiszerelt acélsodronyos vattán is látszik, hogy majdnem száraz és kicsit megpörkölődött.

Kabak papi nem adja fel! Tank szétkap, elmos, drótkötél félredob. Szép hosszú vattát befűztem a tekerésbe, majd a két oldalsó „szárait” levezettem a lébeömlőkön keresztül a tank aljáig. Ilyen lett:


Izomból feltöltöttem a tankot, és hagytam állni. Érdekes, hogy a vatta a tankon belül is gátat képezett, az egyik oldalon teljesen tele lett, a másikon úgy a tank felénél állt meg a lötyi. A hajszálcsövesség elmehetett szabadságra, vagy nem egyformán értelmeztük a léutánpótlás kérdését, mert a vatta látható része száraz maradt. További egy óra pihentetés után már látszott picit az egyébként színes liquid a tekerés környékén, átmentem szapora dripper módba, és alaposan beáztattam.

Modra fel és intenzív slukkolgatás. Bírtuk vagy 30-ig, akkor én dőltem ki. Gazdagon adta a liquidet, jó ízekkel kényeztetett. Később a második sorozat, 35 kényelmes slukk, még ezt is bírta. Aztán azon kaptam magam, hogy kiürült a tank. A legvégén volt kicsit lassabb az utánpótlás, amikor a tankban már csak 1-2mm magasságú volt a liquid.

Ha esetleg valakinek hozzám hasonló módon gondjai akadnának a Brünhildéhez adott SS sodronyok lészállítási kapacitásával, annak bátran ajánlom ezt a vattás megoldást.

Elnézést a képek minőségéért, ennyire tellett.

18 kedvelés

Hehe, micsoda hekkelés. Respect! :rofl:

Hildával én csak szemeztem, az asztalomon hevert, de a swag 2 alacsonyabb volt nála, így inkább utjára engedtem. Pedig engem is elcsábított a kis dög a pofijával. :rofl:

3 kedvelés

Igazi oldschool megoldás. :wink:

4 kedvelés

Az íze-gőze is fantasztikus, nem csak a külcsíny. Hosszú távon nálam sem lesz napi használatban, a feltöltési rendszere bosszantó.

4 kedvelés

Elhiszem, hogy jó tank, csak az a baj, hogy nőből van, igényli a törődést. Igazi megosztó egyéniség, valaki utálja, valaki imádja.

6 kedvelés

Egy próbát megért. Sajnáltam volna csak úgy félretenni.

5 kedvelés

Akadt már “gond” és gondolat ebben a tárgykörben, a hajnali agymenések innen eredeztethetők. :wink: :rofl:
https://vaperina.cc/t/ss-femszovet/2451?u=viktor_hajdu

4 kedvelés

Gratulálok, ugye ugye, a régi jól bevált módszer ki tudja húzni az embert a bajból, bár mondjuk nem lehetett egyszerű a vattát letuszkolni a sodrony lukakon! Az első Vgod RDTA-t vattáztam így de mondjuk ott nem vittem le ennyire a vattát, csak durván negyed tanknyira lógattam be, de sosem kaptam szárazat! :wink:

4 kedvelés

Szép lett… :smiley: Gratula a mókolásért. :smiley:
A feltöltése szerintem a leggyengébb része Hildának. Én beállítottam külön egy fecskendőt tűvel erre a célra.

4 kedvelés

@Kabak köszi az ismét jól sikerült írást! :slightly_smiling_face:

Már vártam ezen téma újbóli felbukkanását.:slightly_smiling_face: Jelentem már készültem is rá!:rofl: Mivel túl sokan vannak parlagon, ezért posta cím ellenében költöznének kísérletező kedvű tagokhoz SS fém szövetek, 200/250/300/400-as sűrűségben. Akit érdekel, írjon egy címet privátban, és a jelentkezők számának függvényében küldök teszt alanyokat. Szívből, és ingyen adom, egy kérésem van velük kapcsolatban, egy írást/videót (ki melyiket csinálja szívesebben) szívesen látnék a felhasználásról. :slightly_smiling_face: Nem kötelező, ha valaki nem szeretne, de szerintem a Közösségünk szívesen venné.:slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Bizonyos kor felett az emberek hasonlóan gondolkodnak? :rofl: Maximálisan egyetértek.
Nem csak a Hilda, hanem szinte minden tank építésénél fenn kell tartani az egyensúlyt a légáramlás - léáramlás - coil fogyasztása között. Megagyaltam ebből a szempontból is, mert ez logikus, és különösen igaz az ejtőtartályos tankokra.

A normális azonban egy olyan egyensúlyi állapot, amit a hozzám hasonlóaknak fel kell borítani :slight_smile: . A 70% VG többlethez, a bő levegőzéshez ragaszkodtam, így az igazi a kihívás.

Puff alatt vákum lesz a kazántérben, amely a lébeömlőn keresztül közvetlenül kapcsolódik a tankhoz, így a vákumhatás végigszalad a rendszeren. Az SS sodrony nem légmentesen illeszkedik a furatba (ahogy írtam is), ezért a vákum nem a sodrony belsejében levő liquidet rántja fel, hanem a sodrony és a lébeömlő fala közötti légrésen keresztül a levegőt (a kisebb ellenállás elve alapján). Ha a tank már csak 1/2 - 1/3 részben töltött, akkor még inkább.

Szóval fejben bejártam ezt az utat is, végül mégis a vatta-kötél mellett döntöttem. És az meghozta a várt eredményt a saját szokásaim fenntartása mellett is (VG többlet, bő levegőzés, lánc-slukk).

Végülis feltaláltam a kanálban a mélyedést :star_struck:.

4 kedvelés

Feltöltés a Hildához, csak egy ötlet, vettem egy 10ml-s ZAP nikotinsót (The Liquid city) puha flaska, pontosan bele illik a feltöltőnyílásba, egy csepp sem ment még mellé, nekem bevállt! Hátha valakinek segít! :grinning:

7 kedvelés

Egy percig néztem a drip tippet azután kinagyitottam és megnyugodtam hogy csak anyagában színezett :rofl:

6 kedvelés

Én is, de gondoltam nem teszem szóvá :rofl:

5 kedvelés

Ez a gyári drip tip! :wink:

5 kedvelés

Szia, lehet hogy alulról húzta be, aztán a coilba, aztán a cipőfűzővéget újra le a másik sodronylikba egészen az aljig és csak utána vágta el. Néztem róla videót, tényleg eléggé el van szabva ez a feltöltés…

2 kedvelés

Nekem eddig az összes flakon csőre beleillett a Hildába. Egyedül pipettást nem próbáltam még, de sztem az is ugyanaz a méret.
Egyébként én úgy szoktam, hogy vízszintbe rakom a tankot. Még egy csepp sem ment mellé soha. Ellentétben az összes többivel :slight_smile:

6 kedvelés

Szervusztok !

Én egy kicsit tovább gondolkodtam nálad András ! Nem nagyon vagyok szívbajos és a sodronyok helyét megfúrtam 4mm - es átmérőre ! (nem szorítja el a vatta nyakát annyira !) :slight_smile: Kettes magra A1 kanthal huzal 4 menet 1.1 ohm , cotton bacon vagy LVS cotton-al működik igazán jól ! Egyéb vatták nem hozták a vártat ! Megszűnt a dryhit, az utolsó cseppig tökéletes MTL élményt nyújt ! 6,5-7 wattal megelégszik és nincs forró gőz lánc slukk esetén sem !

5 kedvelés

Szia!
Veled együtt örülök a sikerednek, gratulálok! Némi hackeléssel a tökéletest is jobbá lehet tenni. :slightly_smiling_face: Ezek szerint a sodronnyal neked sem volt megfelelő a léellátás? (Azt hittem ez csak az én különc fejemnek köszönhető.) Külön simogatja a lelkem, hogy szintén “kiswattos”, “láncslukkoló” és hekker vagy! Adott esetben, majd hozzád fordulok.

Viszont lenne egy kérdésem. Nem lett így túl nagy a sodronyok helye? A tekerésed 2-es magra készült, feltételezem, hogy abban szépen simul a vatta. Ehhez képest a 4mm-re bővített lébeömlő nyílás a kétszerese és abból ugye kettő is van. A vatta így is elegendő gátat képez ahhoz, hogy a liquid a készülék döntött helyzetében se szivárogjon a kazántérbe?

2 kedvelés

Nem lett túl nagy a vatta helye én még , ha kiadta volna akkor egy félmilit még rá tettem volna mert az eredeti furat 3 milis ! Nincs kondenz vagy lekvid a kazántérben csak a vattában ! :slight_smile: Tehát nem szivárog fel mellette tökéletesen illeszkedik a vatta a furatokban ! A fúrás viszont csakis a tartály rész felől kivitelezhető ! :blush:
Amúgy nekem is problémás volt a sodrony 50/50 - es lekviddel is !

2 kedvelés