Brunhilde DL RTA

Sziasztok!

Olvasgattam a Brunhilde szekciót, de úgy látom ott inkább az MTL-ről van szó többségiben, valamint a bőségben is elvesztem…
Segítségért fordulnék hozzátok DL kérdésben!

Jelenleg két ilyen DL tankkal rendelkezek, de tényleg csak a szerencsének tudom be, hogy jó-e a vattázás, vagy csak idő kérdése meddig bírja. Azzal a problémával küzdők, hogy a vattám könnyen kiszárad, beég. Van, amikor sokáig bírja, de végül úgyis megtörténik a baj…
Mit csinálhatok rosszul?

Teljesítmény módban használom 30-35-40W-on.
SS 316L 36+26g Clapton huzalt használok 3mm magon, 5-6x feltekerve. Nagyjából 30-35ohm szokott lenni (jelenleg 31ohm-on van).
Több vattát is megpróbáltam:
Bravo cipőfűzős vattát,
Vapefly Vattát,
Bacon Prime vattát,
Babon Version 2 vattát,
Canna Vattát…

Ni80 huzallal is próbáltam régebben, ugyanez volt a problémám vele… Jelenleg nincs ilyen huzalom.

Több tippet is kaptam, amiket megfogadtam másoktól régebben és alkalmazok:
-Az acél sodronyok állítólag nem lehetnek zsírosak, mert akkor nem szállítja megfelelően a löttyit, ezért elmosásnál melegvízbe kell áztatni és csipesszel érdemes csak hozzáérni.
-Vattázásnál a vatta mérete akkora legyen, hogy a sodronyok tetejére ép, hogy ráessen, ne legyen agyontömve, vagy ne hajoljon be a vége.
-Szintén vattázásnál a huzal mellet a vatta ne legyen megtörve, csak könnyeden essen le a sodrony felé.
-A vattát állítólag nem kell kifésülni, kiritkítani.
-Állítólag számíthat még a löttyinek az összetétele. Az elején 80/20 VG/PG arányúval próbáltam, javaslatra 60/40 vagy 50/50 VG/PG arányúval próbálkozok. (régebben Zeus X RTA és Dovpo Blotto RTA tulaj voltam és ezeknél a tankoknál a 90/10 VG/PG arány sem okozott ilyen gondot).
-Olyan tippet is kaptam, hogy mindenhol legyen nyitva a levegőzés és olyat is, hogy az utántöltőre legyen forgatva a középső szellőzés (azt annyira nem szeretem, mert hajlamos megfolyni akkor).

Hajnali friss wattázásomat azért lefotóztam, remélem tudtok segíteni benne.
Köszönöm!

2 kedvelés

Szervusz @Chaser !

“A vattát állítólag nem kell kifésülni, kiritkítani.”
Az a probléma ami a kiszáradást okozza minden esetben a léellátással van összefüggésben ! Amit látok a képeken , hogy nincs kiritkítva a vattád , így elég nehezen veszi fel a levest ! Félreértés ne essék , nekem is MTL Hildám van !

6 kedvelés

Nah majd késő délután megpróbálom úgy is. Csatolok képet.

3 kedvelés

Csatlakozom, ez nekem is túl tömörnek tűnik és talán egy hangyányival hosszabb is kelleténél. De ezt csak óvatosan írom, mert nekem MTl-em van belőle, szóval lehet, itt más a helyzet. De azért tömörnek tömör, úgy látom :slight_smile:

4 kedvelés

Sziasztok @Atis és @Deepfreeze !

Megcsináltam most a másik tankot ritkitással. Töltöttem fel videót a menetről és a végeredményről is csináltam képeket mindkét oldalról. Egyenlőre jónak tűnik, de majd kiderűl idővel úgyis, hogy meddig bírja.

A tegnapi vattázás nagyjából 5-6 slukkig bírja.

https://vimeo.com/680519302

7 kedvelés

Reméljük jó is marad ! Ha 5-6 láncslukkot kibír akkor nem lesz gond vele ! :innocent: :+1:

Sziasztok!

Hagytam pár órát, most teszteltem.
Sajnos 4-5 slukk utan ilyen…

Kezdem feladni :smiley:

2 kedvelés

Ezen látszik jól, hogy nem veszi fel a levest ! :face_with_diagonal_mouth:

1 kedvelés

Csupán egy ötlet… Szedd ki a sodronyokat, es a helyükbe tegyél vattát. Egyszóval lógasd le bele a vattát egészen addig, ameddig a sodronyok érnek. Le az aljáig. A build deck ugyanúgy lesz mint normálisan megvattázva, csak annyi h a vatta annyival legyen hosszabb, h Leérjen a tank aljáig… Mint a sodrony…
Igy azon a vattán át a liquid fel kell utazzon a tekerésig gond nélkül…

5 kedvelés

Szia Róbert!

Más is javasolta, ki fogom majd próbálni.

Köszönöm!

2 kedvelés

Szia! Első körben azt tudni kell hogy a sodronyok állapotátt tekintve néha ellenőrzése,muszáj mert pl elmosáskor elég egy két száll ami kicsit feljebb áll mint a többi már egyenletlen lesz a szállítási opció ,( volt már rá példa)…vagy ha egyenletlenül ül az alján a tanknak azaz kicsit ferdén . viszont a vatátt én momentán nem kicsit ritkitom meg igy nagyából összhangba hozva a sodronyok adagolásával nekem még soha nem volt dryhittem vele igy …én pl cipő fűzőst használok hozzá Demon killer vattát az jol vezeti a levest

4 kedvelés

Én jobban megritkitanám a vatátt :thinking:

3 kedvelés

Szia!

Sodronyokkal kapcsolatban figyelek egyébként ezekre pont amiket leírtál. A vattánál nem mertem még úgy nekiállni ritkítani. Félek, hogy a liquid kifolyik ha nagyon sokat szedek belőle…

Nah majd holnap vattázok megint kettőt, kiderül mit tudok kihozni belőle…

Köszi.

3 kedvelés

Ha nem jutsz előrébb ezzel sem akkor fémszővettel helyetesitsd a sodronyokat … az ugyanolyan jol vezeti a levest​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

@Deepfreeze Korábbi posztjában olvastam róla, de nem tudom elképzeni, hogy hogyan lehetne kiváltani a sorronyokat egy fémszövettel. Gondolom hajlítok csigába belőle egy sodronyt.:smile:

4 kedvelés

Az biztos nem én voltam, mert még sosem próbáltam fémszövettel, nem is volt rá szükségem. De egyébként nekem is rémilik, hogy valaki írt ilyesmit. Nekem eleve kételyeim vannak, hogy a fémszövet mitől működne.
Nálam kiválóan működik a sodrony, de hát én MTL-ben használom, oda azért kevesebb lé kell.
Az SS huzallal sincs tapasztalatom, de arról sem gondolom, hogy amiatt lenne más, szóval én is azt mondom, hogy ritkíts még a vattán.
Itt egy vattázás, itt is aszongya a srác, hogy alaposan meg kell ritkítani:

3 kedvelés

Hajnalban kicsit benéztem a neveket. Valóban nem rád gondoltam, hanem @Kabak társunkra (neki is csak narancs profil ikonja van :sweat_smile: ), de pont el is küldte a témát privátban. Brünhilde SS sodrony probléma

Most alszok egy jót, mert éjszakás voltam, de amint kelek, tesztelek. Kicsit körbenéztem a külföldi fórumokon is, olvastam olyat, hogy valaki javasolta, hogy ki kell szedni a sodrony középső szárát. Az lesz a legutolsó, ha már semmi nem működik.

Köszönöm a videót!
Szép napot!

3 kedvelés

Tuti más a probléma, ráadásul neki MTL-ben jött elő. Egy duál DL-nél még el tudom képzelni, hogy valahogy kevés a lé, de az MTL-nél nem.

1 kedvelés

Hmmm. Én el tudom képzelni, hogy MTL-ben kevés likvidet szállít az acélsodrony. Sőt meg is tapasztaltam, átéltem. Az akkori írásomhoz csatoltam is egy fényképet, amit tisztán látszott, hogy a vatta kifehéredett, mert nem kapott elég likvidet. Amikor a sodronyt teljes egészében vattával váltottam ki, akkor megszűnt a probléma, kapott elég likvidet a vatta. Ennyi. Ismétlem: én ezt végig próbáltam, végig csináltam.

4 kedvelés

Én sem azt mondom, hogy ez egy nem létező jelenség :slight_smile:
Csak azt, hogy kell valami oka legyen. Elég rég használom a sajátomat, de még sosem fordult elő dryhit, szóval maga a konstrukció működöképes,a hiba a vattázás körül kell legyen. Lehet, hogy én mindjárt az elején tök véletlenül eltaláltam, mit akar a kicsike és azóta is ugyanúgy csinálom, ezért nincs problémám :sweat_smile:

2 kedvelés