Bersi klón építés - Mit rontok el?

Komolyan mondom kidobom a bersi klónt. Nem tudom szebben megfogalmazni :see_no_evil:

(Nehogy magadra vedd @Gumikacsa nem téged hibáztatlak érte :heart:)

Hogy tud egy tank úgy dryhitelni közben folyik fel a driptipen a liquid??? :woman_facepalming::sweat_smile:
Nincs elkokszolódva a tekerés, leszedtem 2x a decket és tiszta liquid minden, megszívom és undorító füst, mint egy nagyon tönkrement poriból.
Valaki ötlet hogy mit rontok el?
Az új cuccokkal szokás szerint a fizetésig várok de közben úgy voltam vele hogy próbálkozok azzal ami van.
Tekerés ilyen benne:

Bár nincsen bersim, csak volt, a v1, utáltam is, mint a szart, de szerintem kevesebb vasat tegyél bele és egy kicsit húzd szét. Nen tudom milyen anyag ez, mekkorra az ellenállás és mennyi a watt, ezek kellenének…és mintha a vatta is picit több lenne, de csak találgatok. :grin:

Én 2es magra tekertem és leért a vatta a deck aljáig. Ott borzoltam szét, hogy szétterüljön. Érzékeny a vattázásra, ezért nem kell sok. A 2es mag amúgy is elegendő, mert nem olyan huzatos ketyere ez. A liquid meg azért jön fel, mert lehet, hogy túl erősen szivod.

3 kedvelés

A neved alapján nem gondoltam volna, hogy van neked olyanod, ahova a kazánt szánod… :wink: A tekerés, így szemre, szerintem elég jó, bár két menettel kevesebb is megtenné. Próbáld meg lassabban szívni. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia!Sok az a vatta.Nekem mini volt,de ott is előfordult ez.Inkább kevesebb legyen a vatta,mint több.

1 kedvelés

1 ohm körüli tekerés ss kuzalból.
A vatta végei a vályaton át leérnek egészen mélyre.
Azért lett több vatta mert kevesebbel szörcsögött és feljött a liquid. Fokozatosan növeltem a vattát addig amíg elállt a szörcsögés…

1 kedvelés

Azért csodálkoztam mert ugyanúgy szívom mint eddig de ezt először csinálja.

A kettes magot meg fogom próbálni, lehet abba kevesebb vatta kell amúgy is és majd jobban működik vele.

1 kedvelés

28 ga ss-ből a kevesebb tekerés 2 magon nagyon alacsony ohm számot ad.
Minimum 0.7-0.8 közé szoktam tekerni, ahhoz meg kell a 8 menet.
Ez okozhat gondot?

Egyébként az 1.4es levegőző van benne szóval még erőlködni se kellett a szíváshoz… nem értem.

2 kedvelés

Így volt nekem megtekerve.

3 kedvelés

Nem az ohm szám a lényeg, hanem, hogy hüljön jól. Nekem a fenti képen 0.6 ohm körüli érték jött össze. Erre pontosan emlékszem mert akkor még SS-el tekertem mindent. Ha ragaszkodsz a 0.8-1 ohm-hoz, ahhoz kanthal kell.

5 kedvelés

majd ma megtekerem 2,5 magon a bersi v2 nekem jol adja nem folyik nem köpködi a levest majd mutatom képek formályában​:blush:hátha segít valamit.Ja és még a sima levegő is 3 van nyitva alul nekem,benne a d1 levegő betét.

2 kedvelés

2es mag, kicsit kevesebb tekerés, kevesebb vatta.
Az alsó levegőző teljesen nyitva, 1.6os levegőbetét benne.
Nekem túl sok a gőz, 1.4 vissza és így sokkal használhatóbb.
Most egyenlőre nem szörcsög, nem ég csak az ízei középszerűek.
Mondjuk ebben sztem szerepe van a nem túl jó liquidnek is amit nem sajnáltam kísérletezni :sweat_smile:

1 kedvelés

Az a furcsa benne hogy inkább kifújáskor adja az ízeket.

Köszi mindenkinek mert a nagyja probléma megoldódott.
Az továbbra se értem miért van hogy kifújva van csak íze :woman_shrugging:

Én is leszoktam az 1 ohmról a Bájkákban. Fél ohm elég oda, ha azokat nem teszem sohasem mechanikus modra. Vattázáshoz meg mindig is béna voltam, hiába a legjobb vatták, ha sok, az is baj, ha kevés a vatta, az is baj. Túladtam a lelógatós kazánokon, de nem fikázásból, hanem csak azért, mert még azokat is folyton-folyvást elrontom, amelyeket könnyű bevattázni. Pláne, ha abból dupla hosszú kell, dupla a baj. Ma reggel például túl laza voltam, száraz ütés a Bájka nyolcban, amit tavalyelőtt vettem. Szétszedés után a vatta könnyen kicsúszott, szinte kiesett, még kettévágni sem kellett a kihúzáshoz, valószínűleg oda sem ért a huzal tetejéhez. Láttam én, hogy kevés lesz, de mindig azt írjátok, hogy csak lazán csináljam.

Nem lazán, hanem érzéssel. Mikor áthúzod a tekerésen a vattát akkor látod, hogy hozzáér a tekeréshez, de nem érzel túl nagy ellenállást húzáskor. Én azért szoktam így (másnál amúgy nem igazán láttam ilyet, szerintem csak én csinálom így), mert azonnal és jól hozza az ízeket, meg persze a gőz is több egy kicsit, ha nem erősen fogja a tekerés a vattát. Kell egy kis puffer is, hogy ne essen össze. Persze nem mindegyik vatta esik össze, de mivel ezt a módszert bármelyikkel el lehet játszani, így nem árt, ha van puffer. Márpedig A laza vattázást is lehet jól csinálni Ezt is ki kell tapasztalni. Nekem “csak” 3-4 hónapba telt. Ez nem olyan dolog, ami szinte azonnal jó lesz és csalódásmentes.

3 kedvelés

Azt mondják: “Az ismétlés a tudás anyja” , azért ezt is érdemes újra olvasni: A laza vattázást is lehet jól csinálni
Már csak arra kellene kitalálni egy jó segédeszközt, amivel a behúzandó vatta vastagságát előre meg lehetne mérni, nem csak saccolgatni, mert 33% az esély hogy sok, 33% az esély, hogy kevés, és 33% az esély, hogy jó lesz. Tudom, amikor már be van húzva, akkor húzogatom oldalra. És ha kevés? Erre volt jó a varrótűvel utánahúzni egy kis pluszt. De elvesztettem a tűmet. Jó, majd veszek, lehet, hogy egyszerre egy tucatot. Sok tűm van, de olyan, aminek a befűzője 1 centi hosszú rés, olyan csak egy volt. De el lehetne találni a vatta vastagságot anélkül is. De hogyan? A Cotton Cloudst ha felezem, az majdnem sok, ha harmadolom, az meg talán már túl kevés. Tudom, saccra kellene dupla vastagnak kinéznie, mint a tekerés. Utána meg benne könnyen mozogjon. A By-ka íze olyan jó lett, mint eddig soha. De csak a szerencsemalac miatt. Legközelebb már úgyse lesz olyan.

Kevesebb a vatta, visszatért a köpködés :roll_eyes:
A pattogások után rendszeresen nagyobb liquidcseppeket lő a tank.