Bersi klón építés - Mit rontok el?

Csodálom a kitartásod, komolyan.:clap:

Te már megszabadultál volna tőle? :joy:

1 kedvelés

Az összes tekerés hézagos volt benne?

Azt hittem már kidobtad! :grin: 2-es mag 6 menet hézagosan vatta épp hogy ellenáljon áthúzásnál. Rendesen mindkét oldalon vezesd át a járaton. Nem ritkítani belőle semmit. És a végén az aljára ne érjen le a vatta. 1mm vágd vissza. Annak így jónak kell lenni. Ha nem tényleg tedd takába. Akkor valami a klónnal van.

Szia Anna! :slightly_smiling_face:
Készítettem néhány képet,hátha segítségedre lesznek.
A vatta,cotton coulds


először is harmadoltam,a kettes maghoz.Bal oldalit használtam

Átfűzve a tekerésen.

Deck szélénél lenyisszantottam a végeit,

Egy kis ritkítás

Tömködés,szemből.


Itt még egy kis szépítgetés,…

Tankot sosem töltöm teljesen tele.

10 Watt,1Ohm kellemes langyos gőzök, :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Smash Lady Gaga GIF by Interscope Records

Mielőtt kidobod, az előretekert claptont - amit küldtem, próbáld meg benne.
A kedvemért… Úgyis meg akartad tudni, hogy allergiás vagy-e a nikkelre. :smiley:

1 kedvelés

Nem, próbáltam szép szabályosan is :sweat_smile:

Az előbb pont azt írta valaki hogy érjen le a deck legaljáig a vatta :sweat_smile:
Ja és amikor nem ritkítottam a végeit akkor olyan mértékben vitte be a liquidet mintha nem driptip hanem szívószál lett volna a számban :woman_facepalming:
Ami eddig leginkább bejött az a középen tömörebb vattázás megritkított hosszú végekkel. De most legutóbb az elkezdett dry hitelni.

1 kedvelés

@megyko megszavazta hogy még egyszer utoljára kísérleti nyúl legyek, csak az ő kedvéért most kiderül hogy:
A- nikkelallergiás vagyok-e
B- csak az én tekeréseim a szrok vagy a gyári se
jó bele
Dobpergés, újravattázás indul.
Ígérem mindenki jótanácsait megtartom, egyszerre lesz hosszú és rövidebb, tömör és ritkított a vattám :see_no_evil:
Az amúgy mikorra derül ki hogy van-e fémallergia, illetve mik a tünetei? Csak úgy mellesleg kíváncsiságból kérdezem…:thinking::joy:

1 kedvelés

Hidd el nem jó ha leér az aljára a vatta. 1. Tök csontra úgy sem akarod kiszívni 2. Ha leér nem tudja a megfelelő ütemben szállítani a levest. 1x csináld úgy ahogy írtam! :+1:

Saját tapasztalatból írom :blush: pár óra használat után viszketni kezd az arcom,állam,kezd kipirosodni az arcom mint futás vagy …ás után :grin:(ÁSÁS) :rofl:

2 kedvelés

Köszi :grin:
Viszont a clapton jó vastag (attól tartok ki fogok pirulni tőle… az a fránya fémallergia persze​:sweat_smile:)
A kérdés az hogy akkor ide nagyobb levegőző nyílás kell hogy ne égjen meg ugye?

Én írtam. Mert sok szempontból hasznos, ha lenn van az aljáig.

  • Le tudod üríteni rendesen a tankot, ha pl. elmosnád, vagy új ízt szeretnél rátölteni.
  • Nincs esélye visszacsúsznia a vattának. Még, ha megfelelő a mennyiség, könnyen visszacsúszhat, ha rosszul billen meg a tank (mint mikor majdnem leesik, de Te utánakapsz), vagy hidegről melegre bemész, vagy vica versa.
  • Könnyebb eltalálni a megfelelő mennyiséget ami kitölti a bemarást, ezért nehezebben folyik meg, vagy épp szivárog fel a liquid.

Amit @Elek_Segits ír azzal rövidebb utat tesz meg a liquid, ezért jóízű lesz, kéne lennie stb… Én azt javaslom, probálgasd végig a lehetőségeket. Megéri, mert, ha megvan a tuti, akkor egy nagyon szuper tankod lesz. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Akkor most a rövid jön mert 2x levezettem az aljára különböző tekerésekkel, szerintem nem az volt a baj hogy lenn van de próbálkozom ezzel is.

1 kedvelés

Nekem egyébként nem volt lészállítási problémám a Berserkerben Cotton Cloud’s vattával.

2 kedvelés

Itt a kép, gyári clapton és super sorb. Mennyit vegyek le a vatta vastagságából?

1 kedvelés

Szerintem a negyedét. :slightly_smiling_face::thinking:

1 kedvelés

Sac/kb felénél egy kicsivel többet.

Legyen még vékonyabb a vatta?


1 kedvelés