Most akkor mit tegyek? Berserker vs lötyi probléma

Sziasztok!
Tegnap nagyon sokat olvasgattam erről a tankról, mert akárhogy állítottam sehogysem volt íze. Délutánra már csak sima natúr ízt produkált. Na szóval egyik külföldi oldalon akadtam a probléma nyitjára.
Miután a Bersi kéménye eléggé zárt rendszerű a lötyi a vattával csak alul érintkezik. Na mostan én 30/70 pg/vg arányban keverek és nem tudja a vatta fölszivni a levest! Ma még kipróbáltam, hogy eszméletlen hézagos vattával megtekertem, csak egy pici árnyalatot érzek ízre. Tanácsokat várnék! Most akkor mit tegyek itt van egy csomó lötyi bekeverve. Lehet átváltok dl-re!? Veszek egy voopoo pnp tankot porlasztósat, eddig az ízlik a legjobban levegőzésre és ízre is.

5 kedvelés

Fú, ne vegyél porlasztósat.
30/70-nel még nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni. Az 50/50-nel eddig semmi baj nem volt, jön az íz/gőz.
Kéne tudni a konfigot, amivel próbálkozol, esetleg fotográfia, hogy miként van bevattázva.

3 kedvelés

Tudom, de már nagyon a f…om kivan ezzel, meg a doggyval is (az meg folyik mindenfele) :exploding_head: mindjárt fotózok egyet

1 kedvelés

Én meg nem is értem, mert nekem minden kapásból ment vele. Mingyá bele is szippantok :slight_smile:

2 kedvelés

Nagy nehezen sikerült képet csinálni, remélem látszik! A konfig a Kinga ajánlásával megy: ni80 2 magon, 6 menet, ja és hézagosan tekerve!

Szép homályos :slight_smile:
De hogy akkor ez milyen huzal?
Vagy akkor legyen az ahogy nálam van most:
Ni80 sima clapton, 2.5 mag, ha jól emlékszem 5-6 tekerés, 1.1 ohm a vége és ezt hajtom 18.5W-on.
A képeken pont nem látom, de a vatta kicsit lógjon be a teknőbe. Én akkorát vágok, hogy kb 1mm-t lógjon be mindkét oldalon. Nem kell agyon tépkedni, de egy kicsit ritkítani igen. És a tekerésben azért ne lötyögjön a vatta, ne szaladjon át rajta. Persze tanktól függően, én úgy szoktam, hogy olyan vastag legyen, hogy csak úgy nem tudom könnyedén áthúzni, de körömmel ellentartva a tekerésnek már nem okoz problémát.

2 kedvelés

Ha ízek, akkor inkább mtl, mint dl

Watton próbáltál emelni? Mennyi az ellenállás és mennyin használod most?

2 kedvelés

Ezzel tekertem

A több vatta, mint írtam nem hozott jó eredményt :pensive: a vg sűrűsége miatt!
Fölvittem 18 wattig, semmi!
És fogalmam sincs, hogy kell megnézni az ellenállást​:roll_eyes:

Nem ismerem a modot nem lehet az,hogy tc-re van téve??

Csinálj egy képet a kijelzőről, de a fókuszt állítsd be, mert a tekerésedből sem látszik sok, cserébe szép kezed van. :grin:

De a 18 watt az már elég magas…

Egyébként miből gondolod, hogy nem tudja felszívni? Volt dryhited vele?

Másik fórumon sokat panaszkodnak, hogy a dragnak elég hulladék a boardja és több wattot kell neki adni, mint másik modokon.

3 kedvelés

a 18watt miatt gondoltam,hogy véletlenül tc-van

Na szóval itt a kép:

Tegnap fölraktam a picora is a tankot, ott is ugyanez volt! Nem dryhit nem volt, csak olyan érzés, mintha sima alaplét szívnék

1 kedvelés

Azt a mod írja ki, ha intelligens, mecha, és félmecha modok nem írják ki az ellenállást, sajnos nem ismerjük a mod -odat.
Nálam az íz probléma úgy oldódott meg, hogy vékony, max. 2 mm-es magon tekerek, és a levegőző nyílástól max. 1 mm-re teszem. Kinga azt írja: fél mm alatt már nincs értelme, azért is állítom olyan szúken 1 mm-re, de félnél azért több legyen. Ez a távolság a legfontosabb az ízek szempontjából. Vattán meg nem spórolok, az töltse ki rendesen az üregeket, akkor nem fog folyni a leves. A tekerésben némi erővel lehessen ide-oda mozgatni, kb annyit fogjon rajta a tekerés, mint egy varrógépben a szálfeszítő.

1 kedvelés

Szia ez sima wat

2 kedvelés

Tudom :woman_shrugging::woman_shrugging::woman_shrugging:

A puff alatt az az 1,00 az ohm. Teljesen jó. A huzalod is. A távolságokat nem látom. Alatta csak egy szűk rés legyen, két oldalt meg legalább 1 mm hézag a levegőnek. Ja, és a tekerés két oldalt max. 2 menettel lóghat túl a levegőző nyíláson. Ha túl hosszú a tekercs, vatta nélkül izzítva, kerámiacsipesszel nyomjad össze. Ha nem akarsz microcoilt, pengét dugdoss a menetek közé, akkor a hézag szép egyforma lesz. Régen, amíg Kinga blogját nem olvastam, nem mertem microcoilt készíteni, de mióta kipróbáltam, állítom, hogy teljesen jó.

1 kedvelés

Az meg van hézagos és van távolság is!
De senki nem figyel oda, hogy mit írtam eredetileg VG 70 %!!!

2 kedvelés

10 watt-ról indulj a probával én 1ohm-os tekerést még bőven 10watton használok…

2 kedvelés

Milyen vatta? Mennyit használtad már? Átment már rajta legalább egy tank? Nekem is szokta a pioneer csinálni, hogy kell legalább egy fél tank, mire megjön az íz.

3 kedvelés

22ig fölmentem, tovább nem merem