Vattázás bénázgatás

Sziasztok !

Miért van az , hogy ha megnézek egy profile rdta építős videót, vannak akik borzolják a vattát, de vannak akik csak simán borzolás nélkül rakják bele ? Ez vattafüggő ? Ki kell tapasztalni ? Meg ha nagyon nincs íze mikor szívom, az kevés vagy túl sok vatta jele ? vaperfly cotton cloud-om van most és eddig sosem tudtam vele jót csinálni :confused: ellenben wotofo vattájával igen. Meg még egy dolog, hogy a likvidjeim az idő múlásával elvesztik az ízüket vagy én rontok el valamit keveréskor ?

Köszönöm előre is :slight_smile:

1 kedvelés

Szia Bálint! Boldog tortanapot!

  • Általánosan nem borzolni a vattát egyfajta lezserség, borzolni egy plussz törődés, a vágásnál összepréselt szálakról szétválasztással való gondoskodás…én mindent is borzolok.:wink:
  • A “nincs íz” pl. sokminden is lehet, az optimumtól eltérő kazántér kitöltése, azaz rosszul megválasztott coil méret, vattázás, levegőzés, teljesítmény…:thinking:
  • Ha a liquid íze halványul, lehet ízvakság, válts másik ízre vagy a tekerés elhasználódása, építs új tekerést…:building_construction:
9 kedvelés

Szevasz!
Ez a vattaborzolás nekem eddig nem jött be,csak annyit értem el vele,hogy mire elszipákolok egy tanknyi levest,majdnem csontszáraz lesz a pamutom.
Ez nem tudom miért van,de annyira nem is idegesít a dolog,mivel borzolás nélkül minden tökéletes,szóval ezt a számomra felesleges biz-baszolást elengedtem:).
Van két DvarwMtlFl tankom és a “hülyebiztos tekerést” alkalmazom,lehet az a baj(ill.nem baj).

Nekem is van pár darab,de ha borzolom,elősegítem vele a liquid áramlását (könnyebben felveszi a lötyit :wink:)és nem egy tank-kal szívok el naponta :stuck_out_tongue_winking_eye::man_shrugging:

5 kedvelés

A liquid áramlása mit jelent,erősebb ízt?
Pont kifogyott az egyik tankom,most kipróbálom a fésűt :grinning:

Borzolok (BorZoltán?), de nem állat módjára, hanem finoman, gyengéden. Csak amennyire szükséges. Nem csinálok szőrmekucsmát a vágott végből, csupán szétszedem kicsit.

6 kedvelés

A danival is ugyan azt érzed ? :thinking:
Próbáld ki mennyivel hamarabb felveszi az anyagot ha borzolod,vagy ha összepödröd és úgy itatod :wink:

3 kedvelés

Példa én így :

6 kedvelés



Felborzoltam a hülyebiztos tekerésem,ízben nem igazán érzek különbséget,most is ugyanolyan jó,mint amikor simán tekerek egy újat és már előre látom,hogy tank-félúton csepegtetnem kell,hogy ne legyen dryhit.
Mindegy,nem vagyok túl rutinos vaper,de ez a borzolás a dvarw-nál qrvára felesleges szerintem.

Rengeteg a vatta,sok a vas :wink:
Bár én nem tudom nem értek hozzá :grin:
(Nem csodálkozom hogy megfullad a tekerés :joy:)

2 kedvelés

Szerintem itt nem a borzolás miatt kapsz szárazat, ez rengetek vas és rengetek vatta, azon ámulok, hogy ez egyáltalán működik neked. :sweat_smile:

2 kedvelés

Ennél a drótnál így adja ki a kb 1ohm-ot.a vatta meg a hülye borzolás miatt sok:)
mindegy,nekem így finom

Nem kell ragaszkodni az 1ohmhoz :smiling_face:ha neked így a jó,akkor így a jó :smiling_face:csak próbáltunk segíteni :man_shrugging:

5 kedvelés

Nyilván hülye vagyok ehhez,nem tagadom,de mi a megoldás a drótra?
MTL-dohányíz-11/13w?

Szálhuzal….ka 1, 28ga 5 menet 2.5 mag :man_shrugging:

8 kedvelés

Passz, claptonba nem vagyok járatos, 28-29ga szálhúzal, 3-4 menet, 0.8-1ohm, 13-14 watt, ez az én setupom. De ha neked így jó, akkor nem kell ám észnélkül eldobni, ez a szép ebben, sok megoldás lehet.

8 kedvelés

Éppen rendelés előtt vagyok,mert kb 1 hónapon belül kifogynak a leveseim,szóval kösz a segítséget mindkettőtöknek,rendelek egy kisebb vasat,aztán majd megírom,hogy mire jutottam.
Eddig azért sem mertem nagyon változtatni,mert eddig bevált ez a szett,illetve így is le tudtam rakni az analógot,de ha sikerül jobb ízt,stb találni,akkor persze változtatok.A nikotint már elhagytam,kibasdzottul büszke vagyok magamra már most is,1 éve még napi másfél dobozzal szívtam,korábban ezt el sem tudtam képzelni,hogy én leszokok arról a büdös ge$iről :grinning:

7 kedvelés

profile rdta mesh lapot használok, vattázást videó alapján csináltam, levegőzés mindig maximumra van nyitva 0.13 volt mesh lap ellenállása 30-40 watton használtam.

most 0.27 es tekercset csináltam küldök képet hátha valaki ránézésre tudja miert lehet ízetlen.



1 kedvelés

Enyhén magasan van a levegőzőhöz képest, és túl szoros a menet egymás mellett - de ez csak halvány tipp.

2 kedvelés

Szerintem is hosszúra hagytad a lábakat…a kürtöskalács viszont oké :slight_smile:

3 kedvelés