Építéshez segítség kérés

sziasztok!
Visszaszoktam egy bő éve a dohányzásra párom unszolására, de ismételten inkább visszaszeretnék térni az elektromos világba.

Sajnos meghalt porlasztókkal kezdtem, mire feleszméltem, hogy van két építős kazánom.
Egy Dead Rabbit RDA-m meg egy Berserker V2-m
Még az aktív elektromos használatkor vettem, előtte csak porlasztós kazánokat használtam, így mint kezdő építős, gyorsan el is rontottam a gyárilag hozzáadott tekeréseket.
Nemrég sikerült megépítenem mindkét tankot hogy aktívan tudjam használni, de nagy a problémám.
Egyszerűen nem érzem a liquidek ízét.
A Dead Rabbit esetében valamit érzek, de a Berserker esetében egyáltalán semmit.
A Dead Rabbitba 2db 0.3 ohmos előre megtekert Ni80 28x3+38(GA) 3mm-es magátmérős coil van, fűzős wotofo vattával.
Szellősre hagytam a vattát, cseréltem 2x hogy kipróbáljak más ízt, de az eredmény amit vártam, nem adatott meg (Egy geekvape aegis mod-on használom)

A másik próbálkozásom a Berserker V2.
Ide már nincs előre tekert coilom, de van tekercsem(egy Superfine MTL Fused Clapton Wire, mindent leírok róla inkább amit látok, mert nem értek hozzá, és lehet hasznos lehet : 10ft 6.71 ohm/ft 32ga*2(=)+38ga) ebből próbálkoztam tekerni, kisebb nagyobb sikerrel, 1.2es ohm ellenállás lett, bevattáztam az előbb leírt vattával, és tudomásom szerint alacsony watton kellene használni, de egyszerűen alacsony watton nem izzik, csak egy 25watt környékén, de akkor is 0 ízzel(ez viszont egy Voopoo drag x plus pod-on volt rajta)

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni, nagyon új vagyok ebben, és nagyon valószínűnek találom, hogy nem is lesznek ezek a tekercsek jók (szerintem), szóval a fizetésig fog várni ez a projekt, mivel most a kicsikocsi kér egy kis szervízt. :smiley:
Bármiféle segítséget, tippet, tanácsot, akármit elfogadok és nagyon szépen köszönöm mindenkinek is előre!

A döglött nyúlról nem nyilatkoznék, az már nem az én világom.
A BSKR v2-be viszont valószínűleg túl nagy a tekerés. Látatlanba azt mondanám, a fele elég lenne… Hányas magméret, hány menet és mekkora levegővel használnád? Egyébként nem nagy barátja a claptonoknak, szálhuzal elég bele…

Kép is jöhet, néha segít az is!
Szerk.
Szakik, akinek van ilyen ketyeréje…ebben a drag x-ben van boost circuit vagy 4.2V a kimenő fesz.maximum???

4 kedvelés

Csináltam egy új tekerést, 1 ohm lett, 2.5 mag átmérő, vatta egy cotton bacon lett.
Egy fokkal jobb lett az íze, 1.6os levegőzés, alul teljesen nyitva
De ez még mindig nem az igazi, 25 watton van egy kis íze, 30on meg már a vattát érezni.


Szia!
Nálam napi használatban van a v2.Nyilván azt írom le ami az èn ízlèsemnek legjobban megfelel.
Kanthal huzalból a 29 GA vagy a 30-as.
2-es magmèreten ~1.2 Ohm ellenállásal.
1.4-es afcvel.Alul a levegező 4 lyukra van nyitva.
10-11 Watt teljesítmènyen,Cotton clouds vattával,
nagyjából a második újratöltèsnèl már jönnek az ízek.
Maximálisan elègedett vagyok vele.:slightly_smiling_face:
Amit javasolni tudok,a tekerèst körülbelül 1-1.5 mm-re tedd az afctől,ès a vattának is adj egy-kèt tanknyi időt,amíg “betörik”.
A teljesítmènyből is èrdemes visszavenni 12-15 Watt-ra.

5 kedvelés

Most egy pár slukkig viszonylag elviselhető volt, most meg már csak a vatta ízét érezni

Valszeg ez már majd csak fizetés utánra marad

Hasonló nulla ízzel küzdöttem mtl-ben, majd most hétvégén kaptam egy jó tanácsot, lehet neked is segít. :slight_smile: Én túl gyorsan/nagy erővel szívtam, ezért kb semmi íz nem jött. Próbáld meg lassabban szívni, legyen ideje a liquidnek párologni. Nekem így határozottan jobb lett, bár így sem vagyok elájulva. :slight_smile: A sok szenvedés az elején el ne vegye tőle a kedved… Valami poris cuccal lehet jobban járnál első körben, mellette meg tudsz kísérletezni az építősökkel. Az XR Max-ot én eddig csalódásmentesen ajánlottam mindenkinek. :slight_smile:

5 kedvelés

Szerintem nagyon sok az a vatta…
@John nálad is leér a deck aljáig?
Néztem egy videót abban is rövid vatta van…

2 kedvelés

A vattázást nagyon el kell találni ennèl a tanknál is.
Ha túl kevès,akkor előbb-utóbb megfolyik,ha túl van tömve, annak száraz slukk lesz a vège.:face_vomiting:
Ami a kèrdèsedet illeti,arra a válaszom,hogy szerintem nem igazán van jelentősège,hogy leèr-e a deck aljáig a vatta.Nálam,ahogy èppen kijön a lèpès,de általában leèr.
Szerk.:
A kèpen látható módszert mèg nem próbáltam,illetve nem is gondoltam volna,hogy így is működhet.:thinking:
No,majd következő èpítèsnèl kipróbálom.

4 kedvelés

sziasztok,nekem pl 4 menet 28ga kanthal van benne 2,5 magon 4 lyukon a levegő és ízre nem rossz,a vattát meg én a tank szélénél vágom le álltalában.:blush:de majd dobok fel képet róla nekem milyen is.:blush:

6 kedvelés

Rendben, még ma éjszaka munkába újraépítem mindkettőt, kevesebb vattával, óvatosabb slukkokkal, de sanszosnak találom akkor hogy ez a coil nem éppen lesz jó, de nem szeretném feladni!

Köszönöm mindenkinek a tippet és tanácsot!

3 kedvelés

Még egy kérdés, azzal a coillal amivel a dead rabbit van, működhet jobban berserkebe?

Az ebbe kerítésdrót​:flushed:

Egyébként az ötlet megszívlelendő: lassú, hosszú slukkok. Nem DL, hogy 1mp alatt teleszívd magad.
3-4,5mp nyugodtan. A 25W is rengeteg ennek a tekerésnek, ha túl meleg, az is ízvesztés.
Csak hogy teljes legyen a káosz, a v2-t mindig deck aljáig vattáztam, de a végeket V alakba vágva- nincs dry hit és az utolsó cseppet is felveszi :grin:

5 kedvelés

ja meg a d1 levegő van benne nekem amin 2 kis lyuk van​:blush:tegnapi tekerés van benne​:grin:

5 kedvelés

Hogy egy picit kötekedjek is: kép után elég kis nyomorult a tekerés(ne vedd magadra, baromi rondán tekerek én is, mikor a helyén van, melegen szoktam megigazgatni, h kinézzen valahogy), nem egyenletes az átmérő sem(esetlegesen tölti ki a vatta, pici íz,pici gőz,viszont gyorsan megég), meg a 3 menet se az igazi, 4-5-öt adhatnál neki. Ha nagyobbra tekered 1-2 menettel, és a lábánál húzva visszaveszel belőle fél-1 menetet(segédre merőlegesen húzva letekeredik), akkor szép, egyenletes gurigát kapsz.

Kifejezetten ezzel a huzallal nem volt még dolgom, de nekem ebből így soknak tűnik az 1Ω, anyaga mi? Valahogy fejben nem jön ki a matek​:thinking:

1 kedvelés

Igen tudom, baromi csunya a tekeres :sweat_smile:


Itt az alsó ami fel van bontva

2 kedvelés

Sose törődj vele, ha összerakod, nem látszik :sweat_smile:

Próbáljak meg a fentebb lévő tekercsből csinálni egy 5 wrapes coilt?

Clapton nem a legjobb MTL-be de ha ez van igen 5tekerés jobb lenne. ha kész és be húztad a vattát a 2végét vágd meg 45 fokba és úgy vezesd le a lé ellátó lyukon…én így csinálnám… :no_good_man:

2 kedvelés

Rendben, mindenféleképpen megpróbálkozom, csak így hogy egész nap áll a lötyibe, és még mindig csak a vatta ízét érzem, nem tudom mivel tudnék rajta segíteni
Kevesebbet rakjak bele, vagy jobban ritkítsam meg, vagy hogy legyen?
Nemsokára neki is tudok állni

Ahogy írtam vágd meg 45fokban majd rakd a helyére és szúrkáld meg tűvel…ezzel segíted a leves áramlását…

2 kedvelés