Azt hiszem, eljött az építés ideje

Nem, ez nem a jövő, így kell kezdeni. Mindenki így kezdte szerintem itt, de aki prebuildel kezdte, szerintem az is hamar rájött, hogy butaság.

Megkerdezted hogyan és mível kezd, ez rá a válasz.

Vegyél egy tekerő segédet hozzá, 6k, jó lesz életed végéig plusz egy nap. Megveszed a prebuild coilt, berakod, szar lesz, mit csinálsz? Veszel másik fajtát? Aztán még egyet?

5 perc alatt fogod megutálni az egészet.

2 kedvelés

@KSanyi én is a Vapefly vattát ajánlom,amit Viktor mutatott képpel is.4 féle vattám van most,de az a legeslegjobb.Használni is és az ízeket is ő adja vissza a legjobban​:wink:

Én is egy pár hete még az építésről sem akartam hallani.Előtte azt mondtam,ha mégis,akkor csak kész tekerés kell.Szerencsére hallgattam a többiekre és huzalt vettem.Meg Coil master-t segítségnek.De nem is kellett volna,mert nem tudok vele tekerni.Én csinálom a tekerést.Levegősre direkt.
A tekerés tényleg 2mp.A több idő még nekem,az a beállítása a tekerésnek.A betekerése,pozícionálása…ez kész tekeréssel is eleinte több időt vesz igénybe.Tehát nem a tekerés a hosszabb idő,hanem a behelyezése.
Bármit is választasz,sok sikert és kitartást hozzá:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Kedves István! Ez egy nyers és frankó írás volt! Szeretem, ha valaki megmondja/írja a frankót! :wink: Azt hiszem, elgondolkodtató az írásod. Talán az Ares 2 esetén a csomagban van tekerő segéd. De, lehet rosszul tudom.

4 kedvelés

Esküszöm megmutatnám neked, miből áll egy tekerés, nem is értenéd miért kell prebuild coil. Nem akarunk mi rosszat neked, de a döntés a tied. :+1:

1 kedvelés

Jól tudod! Tökéletes mindkettő amit kapsz hozzá! Amikor eladtam az Arest meg is bántam, hogy nem tartottam meg a tekerősegédeket! Az a legjobb abban a szettben így utólag!!! :rofl: :rofl: :rofl:

1 kedvelés

Legutóbb amikor beszéltünk, akkor még nálad is a GTX játszott. Örülök, hogy az azóta eltelt időbe emelted a szintet és belekezdtél az építésbe. Anno amikor beszéltünk fb-n és ha emlékszel rá, akkor én is említettem, hogy nekem is az a tervem hosszú távon, hogy építsek. Nyilván az alapokkal kellett kezdeni, megtanulni, hogy mi miért történik, hogy kell egyátalán vapelni. :slight_smile: Most én is elérkeztem ide, és én is belekóstolok az építésbe. Ha eddig működött az MTL cigiről való átállásban, akkor ezután mostmár élvezni is akarom! :wink:

3 kedvelés

Megfontolom az írásod! És köszönöm! :wink:

2 kedvelés

Még egy pont az Ares mellett! :slight_smile: Azt hiszem, nagyjából kezd körvonalazódni a helyzet és erősen billen az Ares 2 felé. :slight_smile:

1 kedvelés

Ha esetleg segítséget jelent a tekeréshez, itt minden látható, tényleg nem atomfizika, a Hungarovaperses srácok videóiban sok-sok építést találsz:

3 kedvelés

Nézd egy porlasztós kazánnál biztos hogy sokkal nagyobb élményben lesz részed! Mind ízben, mind gőzben, és persze idegileg is! :rofl: De ha ráérzel betege leszel! Utána már nem fogsz ennyit variálni! És most hogy már meg van az elhatározás és ennyi infó rád zúdult körvonalazódik a kép? Meg az sem mindegy mennyibe fog fájni ez az átállás!

2 kedvelés

Ennyi megtekerni…nem hiszem, hogy ezt bárki ne tudná megcsinálni, aki egy ceruzával tud írni. :sweat_smile:

6 kedvelés

Ezt a videót azt hiszem, megnéztem már. Követője vagyok a csatornának! :slight_smile: Nézegetem már a huzalokat. Így első körbe azt gondolom, egy MTL huzal elég sokáig elég lehet ellentétben a 10db-os előre tekert coilokkal. :slight_smile:

2 kedvelés

Ahogy mondod! Örök élet meg egy kicsi az előre tekertekhez képest… :rofl: :rofl: És élményben is sokkal többet tudnak adni a huzalok.
@Ispy remek premierje után azt hiszem nem lehet kérdés a döntés… :heart_eyes:

3 kedvelés

Őszintén szólva, nem godoltam, hogy ennyi infót fogok kapni. Valóban sok és néha elveszek a hozzászólásokban ezért elnézést ha valakinek nem írtam. :slight_smile: Nagyjából körvonalazódni látszik az előrelépés. Elsőkörben a cigiről való átállás volt a cél. Erre tökéletesen beválltak a porlasztós tankok, mert leszoktam a cigiről. :slight_smile: Akkor mostmár az ízekre mennék rá, hogy élvezzem is rendesen, de nem DL-ben, mert az a vonal nem vonz. Köszönöm ezt a sok segítséget, azt hiszem, hogy jobb helyre nem is fordulhattam volna. Sokan leírtátok a meglátásaitok, meglátjuk, hogy végül mit lépek meg. Lesz 1-2 hetem eldönteni. A nyaralás HA lesz 1-2 józan éjszakám, majd akkor eldöntöm, de erősen az Ares 2 felé billen a mérleg nyelve és az előre tekert coil helyett, elgondolkodtam huzalon. Csak, nem tudom, hogy mit kell figyelembe vennem vásárláskor… Ezért is gondolkodtam előretekert coilban.

3 kedvelés

Teljes mértékben egyet értek! Köszönöm a videót! :slight_smile:

2 kedvelés

Már megvan, azt hiszem… Huzal lesz! :slight_smile: Abban azonban kérnék segítséget, hogy ilyenkor mit kell figyelembe venni vásárláskor?! Van néhány fajta huzal (is). :slight_smile:

2 kedvelés

A huzal alapanyaga és átmérője. Erről itt a vaperina-n rengeteg infót kapsz (alapanyag elonyei-hatranyai, az átmérő hogyan befolyásolja az ellenállás mértékét, huzal kezelhetőséget stb). Szintén kezdőként hirtelen ennyi jut az eszembe.

Köszönöm! :wink:

Nekem nagy segítség volt,hogy azt nézzem,hogy 28ga legyen ráírva.Vagy,ha mm-ben van ráírva,akkor itt a táblázat…Én csak Kanthal-t vehetek.Elmagyarázták,hogy mi a magátmérő.Hogy hányas magra tekerjem.Az egyik tankomba 2.5-es magra kell.A másikra 2-es.Akkor a coil master-ből előveszem azt,amire 2.5 vagy 2 van írva.Arra csinálom a tekerést.Azt is megírták a srácok,hogy Kanthal-ból 28ga-s 2.5-es magon kb.5 tekerés lesz 1.14ohm(ennyi lett)A 2-es magnál ugyan ez a 28ga-s Kanthal huzal 5 tekeréssel 0.96ohm lett.Már a w-ot nem is igazán nézem a modon…az a porlasztókkal jó,mert rá van írva,hogy mettől-meddig w-on használd.Itt a tekerde segít,de szerintem sok az érték amit ajánl.
Ezért azt mondták a srácok,hogy 3.7-4.2V között nyugodtan játszadozhatok.Így is teszek.Ezen értékeken belül állítgatom a V-ot és már nem a w a lényeg.


Az én készletem…a kerámia csipesz nincs csak itt most a képen…a tekerősegédbe meg lehet cserélgetni a fejeket…de csavarhúzóra is tudsz tekerni.


5 kedvelés

@KSanyi április 12-én kezdtük az írást​:slightly_smiling_face:Megpróbáltam visszaolvasni,de rengeteg​:joy:
Emlékszel még erre?:


:wink:

3 kedvelés