Nyitás az RTA felé

Sziasztok!

Nemrég tettem le a cigit 10 év után (+7 év pipázás), most elővettem a régi Eleaf Pico-t is illetve fellángolva de utánanézve megvettem egy GeekVape Legend 2-t, ami tetszik is nagyon, de nem kitben vettem, hanem csak a modot. Illetve vettem mellé egy GeekVape Zeus Nano Tank-ot. Ez is ugye bolti porlasztós. Ami járt hozzá azzal jó íze volt de vettem mellé valami KA1 mesh porlasztót amivel viszont nem. Mindeközben rájöttem, hogy már a régi Pico-ba is az EC (0,5 ohm) porlasztók is egy ezresbe kerülnek, nem fogom én ezt bírni anyagilag, szóval kipróbálom a felújítható RTA-t.
Teljesen tanácstalan vagyok annyi lehetőség van, van aki szerint Kaifunt vegyek vagy Taifun-t van aki szerint Dvarw MTL (ja igen MTL-ezek) de rengeteg tank van a piacon, túl sok.

Most végülis kezdésnek rendeltem egy GeekVape Blitzen-t. RTA kellett, lehetőleg single coil,és 4ml körül. És kék. :smiley: Vettem mellé valamilyen “Bacon” vattát meg valamilyen 3mm-es premade coil-t 0.5 ohm körülit.
Ééés… ennyit tudok egyelőre az egészről. :slight_smile:

Most kezdésnek annyit kérdeznék, hogy ha van coil meg vatta meg a Blitzen tank akkor kb. elkezdhetem ezt az egészet vagy sok szerszám, kellék stb. fog kelleni még?

Köszönöm szépen a véleményeteket vagy bármilyen tanácsot!

11 kedvelés

Szia László!
A moddal jó lóra tettél, ha tetszik a forma és kényelmes is számodra, akkor a tudásával nem lesz probléma.

Az építéshez kevés dologra van szükség, coil (nálad pre-built), vatta, olló a vatta vágásához alakításához, megfelelő csavarhúzó(k), egy oldalcsípő (körömvágó csipesz is megteszi bármelyik típusú) és egy csipesz (szemöldökcsipesz is tökéletes) a vatta kezeléséhez, illesztéséhez, valamint tekerősegéd ha majd magad készítenéd a coilodat.

Ami számomra kicsit zavarossá teszi a sztorit :wink: az az MTL vonal, amit ha jól értem favorizálsz. Viszont a Geekvape Blitzen egy elég szép DL tank, ráadásul alapból dual is. Abba tökéletes lehet az általad vásárolt coil, akár single-ben építve is.

Egy kis szerencsével, akár a posztodhoz hozzászólók között is lesz aki jelentkezik a Nano-ra. :grinning:

7 kedvelés

Szia Laci!

Sajnos ez a tank kapufa mtl-re, első körben onnan tudni, hogy a tetjén nem egy csinos szipka van, hanem egy bazinagy kályhacső méretű lyuk.

Szóval most úgy néz ki már 2 eladó tankod is van. :grin:

Itt majd tudsz feladni hirdetést, ha elérted a megfelelő szintet, viszont vannak eladó mtl tankok fent használtba vagy kénytelen leszel venni egyet, ezek 8-10k körül indulnak.

Én hatalmas ellensége vagyok a premade coilnak, szimpla lehúzás, meg hát a 3-as mag lehet sok lesz, bár ezt tankja és ízlése válogatja, ezért is jobb egy tekercs huzalt venni meg egy tekerősegédet.

9 kedvelés

Szia László :slight_smile:

Az eladó termékre vonatkozó részt eltávolítom a témádból, kérlek ezt az Adok-Veszek kategóriában helyezd el. Köszönöm. :slight_smile:

8 kedvelés

Úgy láttam van a Blitzenhez 510-es drip tip adapter ezért gondoltam, hogy jó lesz MTL-re is.
Sajnos a boltok legtöbbje nem aszerint csoportosít, hogy MTL/DL hanem RTA/RDA/RBA/RTDA.
Ez ránk kezdőkre nézve így nem túl jó…

Amit még kinéztem: Digiflavor Pilgrim GTA.
Az is DL-re van? Csak dualban lehet használni?

3 kedvelés

Manapság nagy divat ilyen hibrid cuccokat csinálni, ami dl is meg mtl is, de nem a driptip határozza ezt meg, hanem a kazán felépítése. Ugyanis a kis méret az mtlnek kedvez, de oda meg nem lehet berakni nagy dl tekerést, mert nincs elég hely. Lehet ez ilyen öszvér megoldás, nincs róla infom, de gondolom inkább a levegős mtl élmény lesz vagy szűk dl. Szóval még az is lehet, hogy tudod majd használni.

Ez a pilgrim gta is dualba építhető, nos a dual építés nem az mtl velejárója, ráadásul ez egy RDTA, ami hát elég macerás cucc tud lenni, nem egy kezdőbarát, szerintem inkább ne vedd meg.

3 kedvelés

Amit most sokan használnak és szeretik, az a ZQ trio tank, viszonylag olcsó 10k alatti mtl-re. Vagy van aprón eladó dvarw klón.

Nekem egy purity plus rtam van eladó, ez klasszik mtl, vagy a pioneer rta, ha még találsz valahol, ares 2, siren 2, bishop rta, persze jó lenne tudni mennyit tudsz rászánni.

Vagy megküzdesz a blitzennel. :grinning: Sajnos azt nem ismerem, de még csak nem is láttam itt senkinél sem.

9 kedvelés

Köszönöm szépen István!

Látom sok helyen a neved, sok eladásnál és köszönetnyilvánításban.
Esetleg tudsz valamit ajánlani? Vagy jövő hónapban akár tudnék tőled valamit venni is, MTL RTA terén ha van használtan valami best buy cuccod…
Az íz lenne a fontos nem a nagy füst.
Emellett a megbízhatóság szerkezeti téren.
Illetve nem utolsó sorban a kinézet (tudom hülyeség de nekem sajnos ez is fontos, hogy szeressem a tárgyat, kissé animista vagyok).
24-25 mm átmérőjű nagyobb tankok tetszenek, fekete vagy kék.
Illetve meglepő de a Dvarw kinézete is tetszik, nagyon letisztult.

Köszönöm szépen előre is ha van valami konkrét ajánlatod vagy tanácsod!

3 kedvelés

Nekem most 1 tankom van eladó, de az 22-es.

24-ben amit érdemes megnézni az az ares 2 és a berserker v2, ezek 24-esek és viszonylag olcsók. Van most eladó eredeti dvarw 24-es, csak annak borsos az ára.

Az íz meg sajnos olyan, hogy vagy jön vagy nem, mindenkinek szubjektív, valaki az egyik tanktól elájul, olyan jó, másnak meg semmi extra.

Ráadásul az építéssel is játszani kell, mit raksz bele, hány menet, milyen vatta, milyen levegőzéssel használod stb. szóval el lehet vele játszani.

6 kedvelés

Kék az necces, nekem volt egy brunhildám kékben, igaz nem ilyen klasszik kék, inkább ilyen acélos, igaz egy percet nem használtam, mert nem vagyok hajlandó egy pici lyukon tölteni az oldalán a tankot. :grinning:

De fekete az szinte mindenből van.

4 kedvelés

purity plus rta az nekem is van ss színben legalább na annak az rta nak jó íze van nagyon egyébként igaz tőled szermányoltam de tényleg jó kis tank mtl re és még leves is fér bele.Ez az én véleményen ugyan de lehet másnak más lesz de tény tekerés és vatta sokat számít mit rakunk bele.:wink:

2 kedvelés

Kedves @farkasel ! Először is Üdv a Vaperinán! :slightly_smiling_face:

Az általad leírtakban számomra van némi ellentmondás. :slightly_smiling_face: Miért MTL vonalon keresgélsz? :slightly_smiling_face: A meló és a Zeus bejött, azt írtad. Azt hozzá kell tennem, egyik sem MTL tank, hanem mindkettő DL. A 0.5-os ellenállás is szerintem inkább DL, mint MTL. Ez felvet néhány kérdést, amely szerintem gyökeresen meg tudja változtatni az esetleges ajánlásokat. :slightly_smiling_face: Hány watton hajtottad ezeket a tankokat? :slightly_smiling_face: A levegő nyílást mennyire szűkítetted le rajtuk? :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Üdv!
Használtam nyitottan is de kevés levegővel félig zártan jobban esett.
18-22 watton hajtottam ohmtól függően.
Bocsánat, sajnos nem értek hozzá egyáltalán.
Teljesen új infók ezek nekem, 3 napja tudom, hogy van külön DL és MTL. :slight_smile:

3 kedvelés

Akkor ezek alapján mindenképpen olyan RTA/RDTA-t mondanék, ami közel DL-ig is nyitható. :slightly_smiling_face: Ezek alapján nekem 3 lehetőség jutott eszembe, amikről tudom, hogy ilyenek.

Vapefly Brunhilde MTL

letöltés (3)

Digiflavor Siren 2 GTA MTL tank 24 mm

letöltés (4)

Innokin Ares 2 d24 elektromos cigaretta tank fekete
Innokin Ares 2 – D24

letöltés (5)

Brunhilde most is van itthon egy (nem eladó! :slightly_smiling_face:), Siren és Ares pedig volt már nálam, ezért is tudom, hogy szűk DL-re is jól használhatóak. :slightly_smiling_face: Rájuk szerintem érdemes egy-két pillantást vetni, mert nem horror arúak (max 10.000 HUF használtan/Kínából), és levegő-méret-iz szempontjából szerintem jól lehetnek. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Mármint Ares :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Igen, köszi! :kissing_heart: Javítottam. :slightly_smiling_face::kissing_heart:

Miután az Eliq nem hajlandó kommunikálni velem, az átutalt pénzemet lenyelték, rendeltem a MaximumSmoke-tól egy VandyVape Berserker V2 Stainless Steel MTL RTA-t. Erről valahol jókat olvastam. Van valakinek? Milyen “ízű” tank? Elégedettek vagytok vele? Első RTA-nak megteszi? Nekem elég jónak tűnt képeken, de nem értek hozzá. Ez jó döntés volt?

1 kedvelés

Szia @farkasel :slightly_smiling_face:

Nekem van, és egyik kedvenc tankom. Építeni és vattázni is könnyű, ízre és gőzre is nagyon ott van. Viszont arra kell vigyázni, hogy mikor beteszed majd a tekerést majd bepozícionálod, akkor a leoxidálás (leizzítás) előtt vedd ki a műanyag AFC-t, mert odapörköli. Utána már nem lesz gond. Csak akkor mikor oxidálod a tekercset még bevattázás előtt, akkor ne legyen ott. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ha nem hajlandóak veled kommunikálni és kártyával vagy PayPal-lal fizettel,simán indíts egy dispute-ot a kártya szolgáltatóddal,vagy a paypallal.Ez pl Visa kártya esetén kb 100-105 napig megjátszható ,PayPal -nal talán 90 nap.Kíváncsian várom ,hogy amikor megkezdődik az eljárás akkor hajlandóak-e kommunikálni ,mert ezek nem fognak cicózni …:sunglasses:

4 kedvelés

Kinga! Köszönöm, ahogy írtad úgy csináltam!
Kb 1,5 mm van most a coil és a AFC elem között.