Első RTA tank vàsàrlàs segítség kérése

Sziasztok.Kèt napja folyamatosan azt keresem hogy melyik RTA tank lenne számomra a megfelelő…Nagyon sokat olvastam itt is hogy ki milyet vett,mi jött be stb …de sajnos nem segìtett a döntésben…

Vettem egy pár hónapja egy innokin coolfire z80 kit-et.Amit eddig nagyon szerettem,de úgy gondoltam ki szeretném próbálni egy RTA tankot.Kipróbàltam több porlasztóval de a 0,8ohm-ossal 50/50 es liquiddel 17 watton jött be a legjobban.Nicsalt lèvel pedig az íz /füst kombináció nagyon élvezhető.
A kérdés tudtok nekem olyan RTA tankot ajánlani mint pl az innokin Ares2 MTL RTA? Azért ezt hozom példának mert egész egyszerűnek tűnt a tekercselès,és egy teljes készlet van/kiegészítőkkel plusz elérhető MTL és DL hatás is, de sokan azt írtàtok hogy folyik…meg nem adja azt az ízt amit kellene…
A másik kérdés pedig az lenne hogy milyen sűrűn kellene nekem cserélni a vattàt egy RTL tankba ? 1-1,5 tankkal szívtam el a zenith-et használva egy nap alatt…de elég drága a porlasztó és van amikor 2 nap után kidobhattam…
Mindenféle véleményre kíváncsi vagyok ,és előre is köszönöm a válaszokat!

(Utóirat talán a dl hatás nem is olyan fontos,ezt azért írom mert kommentben erre is reagàltatok)
De nagyon köszönöm!

2 kedvelés

Szia!
Tankot nem ajánlok, mert én elég szűk mtl ben használok mindent, nem tudom melyik lehet jó dl-re is.
Viszont a vatta csere… Erősen függ a liquidtől, hogy mennyire kokszol. Van amelyiknél naponta cserélem a vattát, van amelyiknél elég hetente. Persze lesz aki majd több hetet is ír :slightly_smiling_face:
De a vatta csere 5 perc se, és egyáltalán nem drága.
Egyébként amikor a. Zenith II tankot használtam, nekem legalább 1 hétig bírták a porlasztók, szóval vagy nagyon rossz szériát fogtál ki, vagy kokszol nagyon a liquided

6 kedvelés

Szia Márk. Üdv köztünk, érezd jól magad.

Aspire Neeko amit szerintem Te keresel. Levegős MTL és még DL felé is el lehet menni vele. Én szerettem, utóbbi időben már csak DL setuppal használtam, nem mellesleg mert eltörtem az MTL drip tipjét. Véleményem szerint ha jól hűl 1 hétig simán bírja a huzal is, vatta is. Márpedig jól hűl.

Szerk.: Nem mellesleg nagyon jó ízeket produkál a megfelelő vattával, ami számomra a Vapefly Cotton Cloud’s.

7 kedvelés

Szia!

Adódik a kérdés, hogy mennyit szeretnél invesztálni.
Középkategóriában is vannak jó dolgok, esetleg valami menő cucc klónja, de ha nagyon el vagy eresztve, akár eredeti high end is lehet, bár kísérletezni azért nem ilyesmit ajánlanék.

6 kedvelés

Klónról jut eszembe: Kayfun V5/2 is nagyon ott van. Ez bár DL, de lehet MTL-esíteni.

4 kedvelés

Volt olyan 5-ös csomag amit egyenként 1-2 hétig használtam.De az elmúlt 2 úgyszint 5/pcs csomag csak napokat bírt…és ez így nem túl baráti…

Ha olyan ajánlást kapnék ami vélhetően megfelelő lenne számomra és egy kicsit drágább mint a többi de viszont megérné az àràt akkor nem lenne gond.Mikre gondoltál?

Nekem most az Abition Ripley jár az eszemben, azt lehet szűken is meg lehet levegősen is használni.
Illetve a By-Ka V9 ami szerintem elég tág MTL, legalábbis nekem még a legszűkebb beállításnál sem tűnik szűknek.
Ja meg hát a nagy kedvenc Brünhilde MTL :smile:

5 kedvelés

Byka v9, caiman rdta, dvarw, kayfun prime, stb. Sok lehetőség, és határ a csillagos ég :joy::slightly_smiling_face:
A v9 és dvarw nagyon egyszerű, könnyen kezelhető, építhető, nálam sosem folyt meg egyik sem. A caiman nekem a legjobb ízre, de vannak kétségeim, hogy ha eldől mondjuk táskában, hogy bírná.

3 kedvelés

Bírja nem folyik meg…(de mit keres a táskában?Használni kell) :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Mióta megvan, ő az állandó játékos. Mellette cserélődnek a többiek :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Örülök,hogy tetszik…

3 kedvelés

Szia @Peva71!
Ez az újabb, v4 vagy az első kiadás amit használsz?

2 kedvelés

Szia!
Nem. Csak simán caiman rdta, szóval gondolom az első kiadás :slightly_smiling_face:
Nem tudom mi a különbség. Ilyet kaptam próbára, ezért ilyet vettem, nem próbálkoztam másikkal

amire te gondolsz az RDA amit Éva használ az RDTA

Értem, köszi. Én is nézegettem, bár a hordozhatósága számomra is talány.

Noi táskában eddig még nem folyt, de óvatos vagyok azért vele :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Aha, itt a lényeg. Értem.

1 kedvelés

Nem árt óvatosnak lenni az igaz…

Az is számít, mekkora az a táska…:smiley: