Azt hiszem, eljött az építés ideje

Sziasztok!

Néhány hónapja álltam át analógról, jelenleg van két modom és három porlasztós tankom. Két tank esetén tapasztalható folyás, míg a harmadikból semmi. 50/50 és 70% VG többletes alapokat használok, de ebbe a nagy melegbe tök mindegy mit csinálok. Szeretném kicsit tovább gondolni a vapelést és belekezdenék az építésbe. Ennek az egyik oka az, amit már fentébb is írtam. Szeretnék olyan tankot, amiből nem folyik ki még az 50/50-es sem (pl.: Innokin Zlide). Illetve az ízek miatt megpróbálkoznék az építéssel. Nyilván a porlasztókat valamennyivel egyszerűbb cserélgetni és gyorsabb, mint építeni, de a többség általában az építésre esküszik. Az, hogy melyik módszer olcsóbb a másiktól, annyira nem foglalkoztat se most, se korábban. Azt szeretném, hogy ne szivárogjon a leves a tankból, legyen kellő gőz és íz élmény, de MTL-ben. Létezik ilyen egyátalán?! Biztosan!

Nagyon tapasztalatlan vagyok ezen a téren, úgyhogy próbáltam néhány videóra támaszkodni, hogy legyen valami kiindulás alap amerre elindulhatok. Azt szeretném kérni kedves tapasztalt vaper társak, hogy segítsetek nekem, lássatok el némi tanáccsal az alábbi összeválogatott dolgokkal kapcsolatosan, hogy jó lesz-e, vagy nem, de ha nem, akkor miért nem.

Két MTL RTA közt gondolkodok, melyik lenne jobb választás az igényeimnek megfelelően (folyásbiztos, intenzív ízélmény, könnyű építés). Fontos szempont, hogy 4-5ml levest fogadjon, egyszerű legyen építeni és ha egy mód van rá, akkor folyásbiztos legyen. Az Innokin Zlide tankom, nagyon szeretem, semmi nem folyik ki belőle. Ebből kifolyólag gondolom én, az Innokin gyártók az Ares 2-őt is jól összerakták. A Zlide tankolása, lenyűgözött az egyszerűségével, ez hál’istennek megmaradt az Ares 2-nél is. Nem kell tekergetni! Szuper!

Innokin Ares 2 MTL RTA
image
A másik opció, Geekvape Ammint MTL RTA ami elvileg folyásbiztos, de gyakorlatban nem tudom. Mivel felső levegőzésű ez a tank, én is arra gondolnék, hogy ebből nem folyhat ki a leves.


Akkor most jön, amivel már nem vagyok egészen tisztában, hogy mi micsoda. Nem szeretnék hülyeséget venni. Az biztos, hogy előretekert tekeréseket szeretnék használni, így jött a VandyVape / Prebuilt Ni80 Superfine MTL Fused Clapton Coil 0,7 Ohm


Vatta, amit talán láttam már néhányszor különbözős csoportokba. Cotton Bacon V2

És hát valamivel meg is kell építeni a tankot, Coil Master DIY Kit Mini V2

Összességében ezekre gondoltam, amivel elkezdeném az RTA vonalat. A két tank kivételével, minden mást az aromaparadise-ról szeretném rendelni, egy helyről (az aromákat is onnan szoktam rendelni).

5 kedvelés

Szia,

Pont kapóra jön nekem is a téma. Szeretnék egy mtl rta tankot, hasonló elvárásokkal. Mivel én DL vonalon kezdtem egy Druga rta-m van, de 10-bol egyszer sikerült eddig úgy megepitenem, hogy én szívjam el a levest, ne a törlőkendő. :slightly_smiling_face: Egy időre félre is tettem. Majd egy találkozóra elviszem és megkerek egy szakít, hogy élőben dobja már össze nekem, ellesve a helyes építést.

3 kedvelés

Szerintem legegyszerűbb kezdesnek egy dvarw clone beszerzése mtl-re,ha folyás problemáid vannak.Én is kezdő vagyok,de ezzel csinálhatok bármit (táskában hánykolódhat napokig,zsebben össze-vissza,kevés vatta ,stb),nem tud megfolyni.Egy gondom van vele,deszertesebb levesekre vagy deszert dohanyra elég hamar íz vakság jön elő nálam de ez szerintem egyedi gond.Gyümölccsel meg nem próbáltam ,de fogom később .Letisztult dohány ízeket kétségtelenül ez adja vissza a legjobban.Nekem kötelező meg minimum egyet beszerezni mert nagyon megbízható,egyszerű tank.

4 kedvelés

Akkor hátha látsz majd te is olyan érdemi információt, amit hasznodra vállhat. Én nem tudok segíteni, mert túlságosan tudatlan vagyok a témában. :slight_smile:

2 kedvelés

Egyik ismerősömnek van Draw-ja, amit volt szerencsém kipróbálni, de ha jól tudom akkor az csak 2ml képes tárolni, nekem pedig ennek legalább a duplája kell illetve az SS szín nekem nem játszik, mert nem megy a modomhoz. Azt viszont nem tudom, hogy gunmetál vagy feketében van-e. Összességében hamar elengedtem ezt a tankot, de azért köszönöm. :slight_smile: Én is inkább a dohányos ízeket szívom, ez a jövőben se lesz másképpen. 7 ízem van jelenleg, minden nap mást szívok és így eddig nekem sikerült kibekkelnem az ízvakságot. :slight_smile:

3 kedvelés

Ha folyásbiztos szeretnél, akkor felső levegőzésű tankot kell venni, egyébként meg mindegyiket meg lehet folyatni, dvarw, pioneer, ezeket biztosan.

De ha megtanulod építeni, jól vattázni, akkor nem fognak folyni, én 50-50-es alappal használom ezeket, igaz a pioneert nem szabad csutkára tölteni, mert akkor a topcap visszarakásakor a levest kipaszírozod belőle. Dvarwnál ilyen gond nincs, csak cserébe azt meg alulról kell tölteni.

4 kedvelés

Szia Sanyi! Hát ha a 2 tank az opció akkor mindenképp az Ares 2 javaslom! Azt nem állítom, hogy nem fog folyni de ha megismered elkerülheted! Az Ammitot mindenképp hanyagold inkább válassz másik opciót! Vattát szerintem mindenképp cseréld le vagy erre Super Sorb cotton refill vagy erre Native Wicks Platinum Plus +! Előre épített tekerések teljesen mindegy úgy is kitapasztalod neked melyik gelel meg! De szerintem ha kötegbe vennéd jobban jársz! Sokkal jobban személyre szabható ráadásul ha a kazánbekötés úgy esik a kész tekeréssel is bajlódmi kell!

2 kedvelés

Kb egy hete vettem új kitet, Eleaf Istick Power 2. Ennek a tankját is alulról kell tölteni, de ez számomra olyan, hogy a lehető leghamarbb szabadulni kell tőle. Nekem nagyon nem jön be. Az Innokin Zlide tankot nagyon szerettem ebből a szempontból ahogyan fent a leírásban is szerepelt. Draw tankot ismerem, olyan nem lesz. Pioneer-ről még nem hallottam, de igazából nem is tankot keresek, mert már megvan. Vagy is kettő közül választok majd, ami színbe is passzol a Power 2-höz. Inkább a hangsúly az utána lévő dolgokban van, hogy akkor most milyen tekerés, milyen vatta kell. A tank kiválasztása, TALÁN a könnyebbik része. Én is az általad leírt vélemény mellett vagyok, hogy a felső levegőzésű jó lehet, így akkor a Geekvape tank a nyerő. :slight_smile:

3 kedvelés

Istvánom, hogy sikerült megfolyatni a Dvarwot?

3 kedvelés

Jó kérdés, mostanában már nem szokott, gondolom szarul vattáztam meg és nem volt elég vatta az etetőlyukaknál.

Most már csak akkor folyik meg, ha elfelejtem visszarakni azt a kis köcsög fémkalapot (nem tudom mi annak a neve), ami a kéménybe megy bele. :joy:

5 kedvelés

Nagyon köszönöm a segítséget! Sok olyan dolog van ebben a vapelésben, amit még meg kell tanulnom. Szeretném a lehető legjobb élményt megadni… Magamnak! :slight_smile: Természetesen a tanulópénzt itt is meg fogom majd fizetni, de ez ilyen. Köszönöm a segítséget! :wink:

4 kedvelés

Ha folyásbiztos tankot szeretnél, a Geekvape Ammit MTL RTA az jó vállasztás én már 1 éve használom, a tank melett a többi cucc is jó!
De én még ezeket is ajánlom, nekem bejött!
Cotn Threads 3mm 20db


Muji japán vatta 60x50mm

2 kedvelés

Ez egy összevont válasz lesz. @Ispy kollega azért folytatta meg mert vatta nélkül rakta össze :rofl:,de szerintem ezt tényleg lehetetlen.És a topic szerzőjének dvarw-bol van fekete is ,5ml-es is(most éppen azt szipákolom ebben a pillanatban,fotó ),3.5ml-es es 2ml-es is.Gondolkozom rajta,hogy következőnek vagy következőknek 3.5-est veszek.

3 kedvelés

Szia Sanyi!

Az Ares 2 és az Ares 2 LE verzió is remek választás. Az Ammit szubjektív véleményem szerint nem túl jó tank. Ez itt az LE verzió:

Szintén személyes tapasztalat (sőt tapi :grinning:), egy 28GA SS huzallal csodákat lehet kihozni belőlük. Az Ares 2 esetén pedig az építés nem is lehetne egyszerűbb. Folyni nem folyik, de a levegőgyűrűnél pici lecsapódás, könnyezés előfordul, semmi olyan, amit egy másodperc alatt ne lehetne azonnal eltüntetni.

Tudom, egyértelműen leírtad, pre-built coilt használnál, de fontold meg a tekerést! Tényleg nem egy varázslat és megéri.

A többi választás sem rossz, vattában a Vapefly Cotton Cloudját is merem ajánlani, most épp ezt nyúzom amiben csak tudom.

5 kedvelés

Én most a bishop-ot nézegetem. Érdekes a felépítése. Még ha macera is, szeretem a nem szokványos kütyüket. :grin: (És ezzel gyakran szivatva magam :rofl: )

3 kedvelés

Én vagyok az élő példa rá, hogy nem az. :wink:

Hidd el bevallanám, ha mindig tökéletesen sikerült volna megvattázni, de gondoltam leírom, hogy létezik ilyen is, sőt, ami alsó levegőzésű, azt konkrétan mind el lehet bszni, ez van, ez az igazság.

Az már más kérédés, hogy emiatt érdemes-e felső levegőzésűt választani, szerintem nem.

6 kedvelés

Hát igen a Chimney Capot ha lefelejted akkor igen! De azért van a matrica nehogy lehagyd a végén! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

2 kedvelés

Nem véletlen van a kalapban az Ammint. A videók amiket megnézetm róla, meggyőzőek. Az Ares 2 pedig talán olyan jó lehet, mint mondjuk a Zlide. A Zlideból nem folyik ki semmi (50/50) még a több mint 40 fokos munkahelyi körülmények között sem. Az első vatta 3mm nem túl nagy a 2.5-es átmérőhöz? Ketté kell szedni, vagy egy az egybe belemegy? Ilyet azt hiszem láttam az aromaparadise-on, az utóbbit már nemhiszem.

3 kedvelés

3 éve építem a dvarwot, pont egy hete, hogy lehagytam :joy:

Néztem is, hogy mi fsz van, tiszta leves vagyok, akkor vettem észre, hogy ott hever az asztalon.

3 kedvelés

Elnézést, én meg azt hittem csak SS van! :slight_smile:

2 kedvelés