Akkumlátor töltő

Ezzel én is ugyanígy vagyok. A mod 100 %-os töltöttséget mutat. Két db. 3000 mAh-s névleges kapacitású akksival 2 napot ki kellene bírni a cuccosnak, de nem bír ki egy teljes napot sem, ill. lehet, hogy kibírná reggeltől estig. Ennek másnap estig kellene bírnia. Az akksi kapacitását az egyik töltőm, az xstar méri. Feltöltés után alig több, mint fele a névlegesnek, ennek ellenére ez a feltöltött állapot.( A mod is valami teszt alapján állípítja ezt meg, nem pedig abból, hogy mennyi szufla is van az akksiban.) Nem tud bele a töltő több töltést juttatni. A másik töltőm még kevesebbet tud belenyomni, mert korábban érzékeli azt, hogy elég ez ennek az akksinak. Nyilván méri az akksik belső ellenállását és el akarja kerülni a membránszakadással járó tűzijátékot, ami dícséretes a biztonság szempontjából. Az is valószínű, hogy ez valamilyen beépített algoritmus alapján számítódik ki, hogy minek mikor elég. Az egy másik kérdés, hogy valószínűságe lehet annak, a töltő korábban fejezi be a töltést, mint az optimális lenne. Ez is érthető, hiszen első a biztonság. Igen ám, de ha az akksikat mindig csak pl. 70% feltöltöttséggel használjuk a lemerülésig, kérdés, hogy az élettartamukat ez hogyan befolyásolja. Sokat foglalkoztatott engem valaha az elektrokémia hobbi szinten, de be kell valljam, soha nem voltam jó belőle. Még az egyetemen sem, mert a lelkem mélyén úgy éreztem, erre születni kell, f@szom a sok képletbe, amikor vannak ennél fontosabbak és érdekesebbek is, ez meg egész embert kíván. Most azonban úgy érzem, tanulnom kell, ezek a cuccosok ráadásul az általam korábban tanultaknál újabb elemeket tartalmaznak és olyanokat, amik nem igazán vannak ott a hétköznapi függvénytáblázatokban. Az elektród folyamatokat pontosan meg kellene értenem ahhoz, hogy azt merjem mondani, talán van lövésem hozzá. Egyelőre még itt sem tartok, inkább ott tartok, hogy kezd kihívássá válni.

5 kedvelés