Akkumlátor töltő

Ez nem egészen biztos,hogy a mod hibája…hasonló volt nekem is valamelyik boltból vett huzalnál(tudom melyiknél de nem írom) nem az a huzal volt a spulnin mint aminek vettem…
Ezzel csak azt akarom írni az új modnál majd kiderül a turpiság…lehet tényleg ez a mod a szériahibás…

2 kedvelés

Ez a szépség ebben. Az embernek állandóan van min agyalnia. És külön jó, hogy itt vagytok Ti is :smile:

Most közben átállítottam vpc módra. 12, 11,11,11 a beállítás. Marad így egy darabig, aztán meglátjuk, mi lesz.

Azért nem hagy nyugodni, 30-as Kantal volt? (Felirat alapján.)

Én nemtudom nem én csomagoltam

Diplomatikus válasz. Éppen olyan, mint anno amit az orosz tisztek válaszoltak a 80-as években arra a kérdésemre, hogy van magyarországon atomfegyverük? Válasz egységesen, alakulattól függetlenül: Ja nye znaju, nye vigyel. (Nem tudom, nem láttam.)

3 kedvelés

Akksitöltő témára visszatérve, ma a visszakukázott xstarban töltöttem a munkahelyemen, de még nem fejezte be napzártáig. A 3000 mAh-os akksit 1670 mAh-ra nyomta, meg még kijelzése szerint töltött volna rajta. (Túl sokat szerintem nem.) Hazahozva a nem teljes feltöltésű akksikat, betettem őket az Ever Active nevű elvileg szintén “okos” töltőbe, az teljesen feltöltöttnek találta őket. Úgy látszik az egyik okos töltő okosabb, mint a másik, de az általam korábban szidott, kodobott, majd az elektronikai hulladékból visszakukázott Xstar többre képes, mint a másik. Ha nyugger leszek, majd megfejtem ezeknek a lelkivilágát. Addig meg majd gondolkodom rajta félálomban.

3 kedvelés

Kicsit olyan ez, mint a viccben:

  • doktor úr, ha megnyomom a lában fáj, ha megnyomom a karom fáj, ha megnyomom az arcom fáj, mi lehet a bajom?
  • el van törve az ujja

Szóval szerintem az akksi szar. :grin:

4 kedvelés

Jogos a kérdésed. Szerintem az akksi is szar, de azt nem tudom, hogy gagyit, régit vettem, de az is lehet, hogy nálam rombolta meg őket valami, csak azt nem tudom, mi lehetett az. Mindenesetre ma rendeltem néhányat máshonnan és útban van az újabb (nem új) DNA is. Úgysem élet az élet egy moddal, mert így sokat unatkozik a Bersi, egyébként pedig a kiváló Eleaf GTL tankocskám, amihez van még egy csomó porim és el kéne őket használni, ott rohad egy magnézium plusszos dobozban. Ezt az én Geekem megégeti, vagy legalábbis eddig megégette.

Én jártam úgy, hogy a 3000-es akksi sosem tudott 3000-et, volt amelyik 2700-at, de volt amelyik csak 1900-at. Szóval kukáztam és vettem újakat, most jó. Persze lehet a töltő is, de ha 2 töltő ugyanazt a hibát produkálja, ott valami gyanús.

2 kedvelés

Ugyanazzal a töltőfejjel használod a két töltőt? Még az is lehet hiba forrás.

2 kedvelés

Jogos. Itt valójában egy töltő volt a ludas, ha az volt, mert az xstar hamar ment a kukába és a töltéseket javarészt a másik végezte. Nagy szerencse, hogy a cégnél kevés elektronikai hulladék keletkezik, ezért ritkán viszik el, így könnyű volt visszanyerni. És még egérszar sem volt benne!

3 kedvelés

Ezt már kizártam, azok eltérőek.

2 kedvelés

Akkor méggyanúsabb…

Èn QC3.0 töltő adaptert használok.A 18650-es akksikat ~60 perc alatt,a 21700-asokat ~90 perc elteltèvel teljesen feltölti.Igaz kèt ágyas töltőm van,de mindig csak az egyik felèben töltök.

3 kedvelés

Honnan tudod, hogy teljesen feltölti?

2 kedvelés

Igazából sehonnan.:slightly_smiling_face:
Nekem elèg infó,ha a mod 100%-os töltöttsèget mutat.Règebben mèg a puff számot figyeltem,de azzal már nem foglalkozom.
1 ève használok 4db 18650-es akksikat ,ezeket felváltva,tehát nem 1-2 akkumulátort gyilkolok napi szinten,inkább állagmegóvás szempontjából 4db-ot.

5 kedvelés

Ami biztos, az az, amikor az első puff nagy :roll_eyes::grin: anno ment szét úgy (jellemzően Samsung) akkum, pár hónap után.

2 kedvelés

Ezzel én is ugyanígy vagyok. A mod 100 %-os töltöttséget mutat. Két db. 3000 mAh-s névleges kapacitású akksival 2 napot ki kellene bírni a cuccosnak, de nem bír ki egy teljes napot sem, ill. lehet, hogy kibírná reggeltől estig. Ennek másnap estig kellene bírnia. Az akksi kapacitását az egyik töltőm, az xstar méri. Feltöltés után alig több, mint fele a névlegesnek, ennek ellenére ez a feltöltött állapot.( A mod is valami teszt alapján állípítja ezt meg, nem pedig abból, hogy mennyi szufla is van az akksiban.) Nem tud bele a töltő több töltést juttatni. A másik töltőm még kevesebbet tud belenyomni, mert korábban érzékeli azt, hogy elég ez ennek az akksinak. Nyilván méri az akksik belső ellenállását és el akarja kerülni a membránszakadással járó tűzijátékot, ami dícséretes a biztonság szempontjából. Az is valószínű, hogy ez valamilyen beépített algoritmus alapján számítódik ki, hogy minek mikor elég. Az egy másik kérdés, hogy valószínűságe lehet annak, a töltő korábban fejezi be a töltést, mint az optimális lenne. Ez is érthető, hiszen első a biztonság. Igen ám, de ha az akksikat mindig csak pl. 70% feltöltöttséggel használjuk a lemerülésig, kérdés, hogy az élettartamukat ez hogyan befolyásolja. Sokat foglalkoztatott engem valaha az elektrokémia hobbi szinten, de be kell valljam, soha nem voltam jó belőle. Még az egyetemen sem, mert a lelkem mélyén úgy éreztem, erre születni kell, f@szom a sok képletbe, amikor vannak ennél fontosabbak és érdekesebbek is, ez meg egész embert kíván. Most azonban úgy érzem, tanulnom kell, ezek a cuccosok ráadásul az általam korábban tanultaknál újabb elemeket tartalmaznak és olyanokat, amik nem igazán vannak ott a hétköznapi függvénytáblázatokban. Az elektród folyamatokat pontosan meg kellene értenem ahhoz, hogy azt merjem mondani, talán van lövésem hozzá. Egyelőre még itt sem tartok, inkább ott tartok, hogy kezd kihívássá válni.

5 kedvelés

Ez az esetek 100 százalékában jót tesz az okosok szerint.
Csak ellene meg néha az szól, hogy az extra power miatt vette valaki, vagy kellene a maradék 30 egy nyűgös napon :slight_smile:

1 kedvelés