Akkumulátor vagy mod probléma?

Sziasztok!

Már egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog, már a lehető legtöbb dolgot elolvastam amit tudtam, de nem jutottam előrébb.

A helyzet a következő:
Adott egy Geekvape L200 egy Zeus rta tankkal, dualban építve, 0.30 ohm. 50-60 watton hajtva. Xtar M1 töltővel töltöm az akkumulátoraim. Nemes egyszerűséggel sorra mennek tönkre. Először 2 db Samsung 30Q 15A-s ment tönkre, utána rá pár napra rá 2 db Efest 35A-s ment tönkre. A 2 samsungnál elkönyveltem azt, hogy biztos régi. Mondom jó, 2 db efest betesz. Pár slukkot szívtam, le tettem utána pár perc múlva ismét szívni akartam és már sötét a képernyő. Pár napon belül rendeltem 4 db vadi új Samsung 30Q 15A-s akkut. 2-3 óra töltési idő alatt fel is töltöttem őket (2-3 óra / db). Reggel indulás előtt 2 akksi betesz, 2-3 napig megy, utána megint ugyan az a stroy, sötét kijelző semmi reakció. Másik 2 betesz, abból az egyik már nem volt jó. Kicserélték. Pár nap múlva megint ugyan ez a dolog, kijelző sötét nem reagál semmire. Az utóbbi 2 hétben 8 db! akksim ment tönkre. A kollégám modjaiban és töltőjébe is bele tettem a rosszakat, nem érzékelte az övé sem. A töltő mindegyik darabra teljes töltöttséget mutat. Most már ott vagyok, hogy nem tudom eldönteni azt, hogy a modom teszi tönkre őket, a töltő, vagy bele nyúltam mindenből a sz*rba.
Még az építést is megnéztem nem ér hozzá semmi semmihez.
Van valami ötletet valakinek a fent leírt jelenségre?

Szia,másik moddal próbáltad mit tudnak az akkujaid ? Uccsó próba :grin:

Nagyon kacifántos, Scully ügynök kell ide :roll_eyes: leírásod alapján a töltő a gyanúsabb pedig…ha az L200 zárlatos/hibás, akkor ott melegedést is kellene tapasztalnod. 8 akku nem lehet rossz​:thinking:

3 kedvelés

A töltő pont nem a legizgalmasabb. Lehet hogy az adapter miatt ha 1 A nél erősebb elképzelhető az vágja haza .

2 kedvelés

Próbáltam igen, de le is írtam :smile:

2A-s a töltő.

Szia. Akár a modban is elszállhatott valami. Nagyon sokan használnak ilyen töltőt gond nélkül. Esetleg másik töltővel töltött akkukkal próbáltad?

3 kedvelés

Szia, nem!
Nincs másik töltöm, meg most jelenleg akksim sem.
Tudnék kérni kölcsön tetszett képpen, de nem szeretném ha más akksija is tönkre menne. Akkor szerinted lehetséges hogy a mod teszi tönkre?

Alkalom adtán ki kéne próbálni, kár lenne a modért. Láttam már pár furcsa dolgot. Ha a board-on elszáll egy apró kis biszbasz, simán lehet, hogy az terheli meg ennyire. Ezért lenne jó másik töltővel töltött akkuval is, mert, ha a töltő a ludas (abban is simán elszállhat egy mosfet vagy kondi, bármi…) akkor az úgymond kissebb gond. Bár már így is sok akksi ment a kukába. :confused:

4 kedvelés

Én nem értek hozzá.de szerintem ha a mod zárlatos akkor melegednie kéne benne az aksinak…szerintem a töltő a hiba okozója…

2 kedvelés

Bármelyik okozhatja. Szerintem, ha a töltő a rossz akkor nem írna 100%-ot, meg nem bírná napokig sem mielőtt elhal a cella. Mindenesetre különleges eset.

1 kedvelés

Rendben…

2 kedvelés

Akkor akku,töltő és mod csere :smiling_face:
Vagy a három kombinációja :smiling_face:
Ha a kolléga modjával,ő töltőjével,ő akkujával is ugyanazt produkálja a modod :man_shrugging:
Ha nem,akkor lehet kiszűrni a további dolgokat.
Viszont 8 ! db akku (efest ) 6 pénz darabja​:thinking:annyiból le tudtad volna cserélni a gépparkodat is .

3 kedvelés

Nekem az egyik xtar töltőm így szívatott aksit bele raktam tölteni …ki írta feltöltött modba be se kép se hang…másik töltő ua.aksi jé töltés után müködik azóta is…töltő dobozba be elrak… :no_good_man:

3 kedvelés

3 éve van meg a négy akkus töltőm,még semmi baja,estétől megy reggelig full tele,de lassan elgondolkodom mi lesz ha :grin:

Egyébként Xtar töltőkre sok panasz volt korábban. Nekem is Xtar van, nincs baja, teszi a dolgát.

2 kedvelés

ez 10éves volt így megbocsátok neki…még van 2db 4 ágyas :smile:

én csak azt használok,hogy miért… :no_good_man: megszokásból…

3 kedvelés

Enyém valami no name vacak :joy:de megszolgálja az árát :joy:

3 kedvelés

Első Xtar töltöm, megy már 3 éve. Előtte Liitokala volt, az még mindig megy, csak nem nálam. Ki kell fogni ezt is asszem.

4 kedvelés