Miért jó a külső töltő? És milyen?

Másik kérdés megjött a Drag X plus módom de nincs külön aksi töltöm még Szerintettek tölthettem magába a készülékben az aksit ?

2 kedvelés

szia,nem célszerű a készülékben tölteni az akkukat mert fel melegedhet és nincs elég szellőzése és az elektronikának sem tesz jót.ideiglenesen lehet tölteni benne de minél előbb külső töltő javasolt.mindenki mindenhol azt mondja hogy ne töltsd benne az aksikat ha lehet.de előttem már leírta @HaaszZoli .érdemes hallgatni rá.

3 kedvelés

Engem érdekelne a dolog alapja, mert évek óta minden modomat így töltöm és soha semmi kivételes dolog nem történt.

3 kedvelés

mint a telefon ha töltöd melegszik.a e-cigi készülékekben nincs olyan elektronika mint egy külső töltőbe.a külső töltők az újabbak folyamatosan váltogatják az áram erősséget és felismerik a cellákat,annak megfelelően töltenek hogy kiméllyék az aksit míg a módok egy feszültséggel addig töltik míg jó nem lesz. Külső töltőnél ha van tartalék aksi akkor azt lehet addig tölteni amíg a másik használatban van , nem 1-2 ember állítja hogy ne töltsd benne ha lehet.ha hülyeséget írok akkor bocsi de én így halottam.senkinek nem akarom-akarjuk megmondani mit csináljon mindenki el tudja dönteni.ha te így akarod tölteni a te dolgod.

3 kedvelés

Félreértesz, nem gondolom hülyeségnek, csak nem tudom, hogy mi van mögötte. Én is rengetegszer hallottam, de a magyarázat valahogy mindíg elmaradt, illetve leragatd ott, hogy “jobb az úgy”.
Mondjuk azt aláírom, hogy egy kifejezetten erre a célra fejlesztett eszköz jobb lehet akár csak az általad említettek miatt is.

3 kedvelés

ami ki maradt hogy a csatlakozó is tönkre mehet ha sokáig benne töltöd a készülékben.a készülék szerintem ha be adja a kulcsot az drágább mint egy pár ezer forintos külső töltő+amit el felejtettem hogy vannak olyan töltők is amik ki írják az állapotát az aksiknak hogy hány ohmos asszem.de ebbe @Vaperina_Kinga okosabb mint én nekem csak egy olcsóbb töltőm van.van is erről azt hiszem cikk itt.de azért írtam én nem vagyok pro csak nekem is azt tanácsolták itt hogy külső töltő amint lehet.

5 kedvelés

Köszönöm @KapitanyHU :blush::kissing_heart:

Az okostöltők írják az akku belső ellenállását, amiből kiderül, hogy mennyire használódott el az akku. :slightly_smiling_face: Ez az MR (miliohm) érték a töltőn. :slightly_smiling_face: Én javaslom mindenki számára az okostöltőt, általában kijelzi a bajt. És bizonyos típusok a mélymerült akkut is képesek (teszt funkcióval) visszahozni a halál torkából. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Kívánom, hogy ez így is maradjon! :slightly_smiling_face:

Ami mögötte van:

Előttem már @KapitanyHU és @Vaperina_Kinga egy részét jól megfogalmazta, de ezen kívül más is akad.
Amikor az akkut töltöd, az melegszik. Minél zártabb egy rendszer (Pl. Aegis sorozat), annál kevésbé tud ez a hó távozni. Egy külső töltő esetén ezt észre sem veszed, de egy zárt rendszerben igen. Szépen elkezd melegedni az akku, majd a ház, majd az elektronika is. Ez nem minden esetben okoz problémát, de okozhat. :slightly_smiling_face:
A másik dolog a 2 vagy több akkus modoknál lép/léphet fel. Példaként maradjunk 2 akkusnál. Az akkuk nem ugyanúgy merülnek/töltődnek fel)jól megfigyelhető a merülés kor, ha két akku visszajelző van a modban). Egy jó minőségű okos töltő (de már egy régebbi esetleg butább is) figyeli az akkuk töltöttségi szintjét, és ezáltal “szinkronba” hozza őket. Egy normál mód elsődleges felhasználása az akku merítésre, és nem a töltésre összpontosít, tehát ez a rész jobban el van hanyagolja, és jobb esetben van benne egy olcsóbb töltés vezérlő, hogy tudd ebben tölteni az akkukat.

Szerintem ezért jobb külső töltőt használni.:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Samsung INR21700 50E 5000mAh 10A Akkumulátor ez az aksim van milyen töltőt vegyek hozzá ?Esetleg link ?/köszönöm

2 kedvelés

Igen, a különböző töltöttségi szint az már bejátszott, de problémát nem okozott eddig, pedig tényleg évek óta így töltöm. Gondolkodtam régebben is rendes töltőn, de eddig nem vitt rá a lélek, de most újra elgondolkodom rajta.
Szegény halott Target Pro modomon volt szellőzőnyílás, kettő is :slight_smile:
De a többi se melegedett.

Köszi mindenkinek a rávilágítást :face_with_monocle:

2 kedvelés

https://www.fasttech.com/product/2355101-authentic-xtar-vc2-2-slots-li-ion-usb-battery

Ha nagyon gyorsan kell, akkor a második, ha annyira nem gyorsan, akkor az első. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igazából tapasztalat…lehet neked eddig nem volt problémád vele, de ez nem azt jelenti, hogy a jövőben sem lesz.

Évekig lehet gond nélkül jóval a sebbeséghatár fölött autózni, elég, ha egyszer jön a baj…valami ilyesmi itt is a helyzet. És ha ezeket a kockázatokat ki lehet védeni egy pár ezer forintos vacakkal, akkor minek szórakozni? Ezt a modok és az akkuk is meg fogják hálálni. :+1:

4 kedvelés

Srácok, ez az aksi Samsung INR21700 50E nem kevés a 10A a dragx-nek?nem 20A felett kellene lennie?

1 kedvelés

Szia Erika! Pár alkalommal ha töltöd benne, elvileg nem lesz problémája! Az hogy a belső töltés nem válik előnyére az biztos! Jobb ha mihamarabb beszerzel egy min. 2ágyas megbízható külső töltőt! A cserélhető akksis modokban nem a legcélszerűbb töltésre használni az adatkábelt! Ahogy a többiek is írták nem tud rendesen kiszellőzni az akksi! És a chip is túl tud melegedni! Arra mindenképp figyelj hogy feltölt leveszed! Éjszakára semmiképp ne hagyd fenn!

3 kedvelés

mi történhet ha kevés az aksi ?? csak hamarabb merül nem ? 15 w használom mtl re

1 kedvelés

Mekkora ellenállással? :slightly_smiling_face: Amúgy mtl felhasználásra szinte tuti, hogy elég.
DL felhasználásra már kevésbé. :slightly_smiling_face:

Egyébként nem csak az, hogy gyorsabban merül, hanem mellé még könnyen melegszik is.

Mivel Mtl-re használod teljesen jó.:slightly_smiling_face:

Kb 30-35 wattig, 0.5+ ellenállás mellett biztonságosan használható.:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

https://sportlampa.hu/liitokala-lii-s2-akkumulator-tolto?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=Cj0KCQjwktKFBhCkARIsAJeDT0gvxZqzn6l0k3Vdh4MXcqkZYjE67eHplk7i3TiuBmjTpHiyV8PFExoaAvHYEALw_wcB Amit Zoli belinkelt az is jó! Arra figyelj, hogy a 18650-21700-as méretig benne legyenek!

2 kedvelés

0.6 ohm

1 kedvelés

Teljesen jó.:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

köszi na majd legközelebb 20 a veszek sajna nem tudtam uj vagyok ebben a világban :slight_smile:

2 kedvelés