A Nagy Brunhilde kibeszélő!

Szia, megkérdezhetem, hogy milyen mod látható a képen?

2 kedvelés

Szervusz !

Az egy Ehpro Cold Steel 100 120W TC Box Mod ! :slight_smile:

3 kedvelés

Szia, nagyon szépen köszönöm a válaszod :wink:

3 kedvelés

Nagyon szívesen ! :blush:

És üdvözlünk a vaperinán ! Érezd jól magad ! :slight_smile:

4 kedvelés

Biztosan el leszek, már egy idelye gőzölgetek, de nem vagyok benne nagy mágus így mindig tartogat számomra újdonságokat, érdekességeket :slight_smile:
Köszönöm az üdvözlést is :wink:

5 kedvelés

Sziasztok ! Pár hete vacilálok,hogy Dl Brunhilde jöjjön a házhoz vagy az Aromamizer v3 supreme advenced esetleg tudnátok segíteni hogy melyik adna jobb ízeket ? A válaszokat várom és köszönöm.

3 kedvelés

Szia Norbert!

Üdv itt nálunk! :wink: Aromamizer terén nem tudok segíteni, a DL Hildáról azonban csak a legnagyobb elismerés hangján tudok szólni. Illetve miután elsősorban nem én használom (csupán építem, ilyen az apák élete) így rögtön két nemzedék véleményét is tudom továbbítani:

  1. Nagyszerű szerkezet, nagyszerű ízekkel és DL élménnyel. :+1:
  2. Igazi gourmet gőzb@szás öööö izélés. :+1:

Nehéz döntés lesz ez… És ha most az egyik, kicsit később a másik? :wink: :grinning:

6 kedvelés

A barátság szent dolog! Így nem rondítok bele! Csak tartsd észben Attila! :grinning: :rofl: Mármint a lehetőséget. :raised_back_of_hand:

3 kedvelés

Az utazó tank utazni fog.:slightly_smiling_face: Ha akarod, hozzád 8s! :slightly_smiling_face: Cserébe egy “Móricka” videóért!:kissing_heart:

2 kedvelés

Sziasztok!

Kb. 1 hete váltottam porlasztóról az építésre, rengeteg videó és fórum olvasgatás után megvettem a Brünhilde mtl-t.
Gyári huzallal semmi íz és melegedett… Majd ismét jött az olvasgatás és kipróbáltam 6-7 féle összeállítást különböző huzalokkal és ellenállásokkal. Az egyik ízetlen volt, a másik kapart egyik sem volt jó. :nauseated_face: Köztük volt a Kinga által használt Vandy huzal 5 tekeréssel is, de borzalmas volt… Már kezdtem feladni a clapton huzalt, mert kb. tűzijátékot rendezett a tankban… :boom:
A vége az lett, hogy adtam ennek az összeállításnak még egy esélyt, annyi apró változtatással, hogy szorosabbra vettem a tekercsek közti rést, picit lejjebb tettem a levegőzéshez és lazábban vattáztam (annyira, hogy a behúzásnál ne mozdítsa el a tekercset)…
Úgy érzem megérkeztem, 1.8 afc-vel tökéletes ízek, tökéletes hőmérséklet és nem akar szétrobbanni a tank a pattogástól. :star_struck:
Azt tanácsolom a kezdőknek (mint én), hogy olvass és kísérletezz!
Szerintem a fórum nélkül már a sarokban pihenne a kisasszony és szívnám a porlasztós tankom… :man_shrugging:

9 kedvelés

Szia @Adams :blush: Üdv a Vaperinán. Érezd jól magad! :heart:

Visszaolvastam amit írtam a Brünhildéről. Sajnos azzal szembesültem, hogy nagyon pontatlanul fogalmaztam. Így majd hamarosan kap egy frissítést a cikk. Úgy használom, ahogy Te is írtad. Összenyomott tekeréssel, ám nem annyira, hogy összeérjen. A vatta nem túl sok, különben dry hit a vége. Én 1.8 helyett 2.1-es AFC-t tettem bele, de ettől függetlenül ugyanúgy használom mint Te. Még ami lényeges, hogy a tekercs teteje egyvonalban van a bekötőoszlopok tetejével. Ez a forrósodás miatt is lényeges. Nagyon köszönöm a visszajelzést és a véleményt. Csak így tovább! :slight_smile:

5 kedvelés

Köszi :wink:
Teljesen érthető volt, csak nem volt még tapasztalatom, hogy pár miliméter mennyit számít, mert szellősebbre hagytam a tekerést, így valószínűleg túl széles volt a tekercs és a kisebb szellőzés már nem tudta úgy hűteni, illetve az első hevítéseknél már túl sok lé volt a hézagokban és amiatt “robbant”. Most talán 1 miliméterrel sincs a bekötőoszlopok felett a teteje, de nem melegszik, csak annyira, amennyi üzemszerű. (0,75 ohm és 17 wattal hajtom)
Vattából meg nem akartam kísérletezgetni, vettem 2,5-es “cipőfűzőst”, hogy az pont jó lesz bele, hát rohadtul nem :smiley: Picit le kellett csípni belőle…
Felkészítettek, hogy vásároljak be rendesen, mert az elején még naponta akár több tekerésem is lesz, ha elcseszem, vagy meg akarom találni a nekem ideális setupot. :sweat_smile:
A tekerés meg annyira megtetszett, hogy le is gyártottam ötöt ebből minél pontosabbra, szebbre. :grin:

6 kedvelés


És megérkezett a brunhilde.
Kaptam a doboz mellé még 5ml liquidet is, hogy legyen ám teljes az első be üzemelés…első benyomásként eléggé meggyőző a kicsike…

12 kedvelés


Hali!
Így néz ki a brunhilde mtl tekerésem. Tegnap délben hozta a futár, akkor kapta az első tekerést. És hatalmasat pattog minden szívásnál… Amúgy semmi gond nincs vele.

5 kedvelés

Olyat nekem is csinált régebben. Ki kell tapasztalni a vattázást.

5 kedvelés

Lehet, hogy egy picivel több vatta kéne. :thinking:

7 kedvelés

Én mindig a lehető legkevesebb vattával próbálom megoldani a tekerést Lehet a képen levő tekerésben kevés a vatta(tudni kéne,hogy ritkitott-e),de ennél nálam mindig kevesebb van kinézetre és nem patttog.Lehet inkább az összetolt tekercs miatt pattog ?Túl széles az egybe felület ,ahol a hőt kapja és nem tud egyenletesen elvezetődni hirtelen?Csak egy feltevés ,meg kene próbálni spaced coil-lal.

4 kedvelés

Én nem húzom szét a vatta végeit. Inkább hengeresre formázom, hogy a lyuk felett legyen az egész (kis túlzással persze).

3 kedvelés

Én se ,a vályú sarka gyakran nincs kitöltve nálam és lefektetve sem folyik akkor sem.Sőt,volt már olyan,hogy topcap levevetelnel vettem eszre hogy a vatta az egyik oldalon elmozdult és a sodrony is látszott egy picit.Még így sem folyik meg lefektetve (szofán​:grin:),ha a vattával találkozik ,a leves arra megy,nem a top cap-be.

4 kedvelés


Először is köszönöm a tippeket. Volt vattacsere volt új tekerés is. Spaced coilt tekertem. Volt afc csere is. 1.8-ról 1.2-re. Így most tökéletes.

13 kedvelés