A Nagy Brunhilde kibeszélő!

Jó reggelt! De nem vagyok főnök! :flushed:

1 kedvelés

Csak úgy idéző jelbe irtam… :smiling_face:

Akkor jó. :blush: Nem vagyok, és nem is szeretnék főnök lenni köztetek. Csak egy tag vagyok, aki tenni szeretne a vaperekért. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Ezt mindannyian tudjuk… :smiling_face:

Értettük, Főnök(nő) :grin:

letöltés (2)

2 kedvelés

Oké, Főnök :rofl:

2 kedvelés

Múlthét pénteken érkezett meg a Brünhilde-m. Szűz kézzel megépítettem, előtte csak bújtam a fórumot, mit merre hogyan. Első megépítés. Szörcsögött, mintha muszáj lenne neki. Elvittem éjszakás műszakban, 4x dryhit-t kapott. Reggel hazajöttem, újraépítés és figyelmesebben jártam el. 0.9-s AFC-re építettem akkor 2-s magra. 1.2-s AFC build-em van most 3-s magon, szörcsögés megszűnt, az ízek szép lágyak, nem halálélesek, de így szeretem (SS 28ga szálhuzal, 7 menet, 0.82 ohm). Amire felfigyeltem, hogy az AFC-re az első tekerésem szinte ráült teljesen. Most kb 0.7-1mm távolságra van a levegőzőtől, és a szörcsögés megszűnt. Holnap jön egy teljes szerelőkészletem, újból belepróbálom a Ni huzalt, megnézzük mit fog tudni, de most nem 2 magra, hanem 2.5 vagy 3-ra tekerem meg, ugyanígy 1mm-re az AFC-től, és meghagyom 1.2-n. Kíváncsi leszek mit fog tudni, majd jelentkezem ezügyben.

5 kedvelés

A 3-as magon már nagy lesz bele a tekerés. Főleg ha még fel is emeled a tekerést… Egy jó tanács… Ha 3-as magon tekerd, ne legyen több mint 4-5 menet. Mert így, ha kevesebb menet van, akkor fejbebb tudod tolni a tekerést, egészen a driptip alá… Ha viszont sok menet lesz(kb 8-10) akkor nem fogja el bírni az a kicsi afc azt a sok menetet…


Most nekem SS316L 29ga sima szálhuzal van. 2.5 magon, 10 menet, 1,21 ohm… 12 watt…
Ez most nekem 1 hetes tekerés…

5 kedvelés

Az biztos hogy most Ni80 fused MTL clapton tekerés lesz bele dobva. De utána megpróbálom úgy ahogy leírtad :slight_smile:

3 kedvelés

El törött a hildám driptip-je. Ami eddig 1volt, most már 2. Letört az a kicsi vége ami bele van menetezve az aljzatba.


Most az ares2 fém driptip-je van benne. Mert szeretem ha hosszú a driptip… Remélem pillanat ragasztóval meg lehet ragasztani…

2 kedvelés

A pillanat ragasztó ciánt tartalmazhat…

7 kedvelés

Akkor kuka… Pedig mintha rémlene valami, h láttam itt talán, egy ugyanilyen driptip-et, csak teljesen fémből… Azt hiszem h vki megosztotta régebben… Ugyanolyan alakja volt mint a bordázottnak, csak tiszta fém vagy acélból volt…

2 kedvelés

Csináltass vele @szasza4791

4 kedvelés

Tudom. A Gőzlérforgácsoló. Nem a csinalassal van gond hanem a fuvar díjjal… :grin::grin::grin:

2 kedvelés

Szia! Ha vállalod a sima levél kockázatait, akkor a posta költség 1000 HUF (Románia) :wink:

9 kedvelés

Az miből áll? Milyen kockázat lenne?
Blokkolhatják?

2 kedvelés

Akár blokkolhatják, elveszhet, eltűnhet… Nem nyomkövethető…

3 kedvelés

Sziasztok!
A legkisebb AFC-t használom az MTL-ben (1-es azt hiszem) és akárhogy vattázom, mintha nem kapna elég löttyöt. Ha hagyom állni, ázni kicsit, akkor az első 1-2 slukk jó, aztán mintha már szárazon égne a vatta. Azon gondolkozom, hogy 1-es levegőzéshez nagy lehet a 2,5-ös mag? Vagy merre induljak el?
Köszi előre is!

Szia. Milyen arányú a liquided? A VG-t nehezen hozzák a sodronyok.

Szia,
50-50. Közben kicseréltem az eggyel nagyobb, 1,2-es betétre az AFC-t és 2-es magra csináltam egy új tekerést. Nem akarom elkiabálni, de 2 tank lötyit kiszívtam és egyelőre álom.

4 kedvelés