ZQ Trijó, ami majdnem jó. 🙂

Akkor a Brünhilde, Fresia, Galaxies, és a Kayfunok-Taifunok aranyérmesek :joy: ha kapkodok mindig ez van. :woman_shrugging: De nem vészes és nem is szivárog. A palást illeszkedik rendesen még így is. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Egy napja 2-es magon szivom es tenyleg finomabb.Igaz egy mamutfenyo vastagsagu vattat eroszakoltam at a tekercsen,mert feltem a folyastol ,amit aztan vagy 5 pecig tartott borzolgatni​:rofl:De megerte,nem eg a vatta es finooom​:heart_eyes:
A kerdesem ,a napokban erkezik majd hozzam egy snv,nem en akartam,ajandek​:rofl:Namarmost a kis 20-as boostereimmel rengeteg kene belole,hogy a kivant nic szint meglegyen,ugy meg a minoseg romolna.Marpedig en ezt elszivom​:point_up:
A terv a kovetkezo,az egyik trio-t fognam be szuk dl,nagyon tag mtl-re a vastagabb drip tip-el estenkent filmnezes kozben,amikor nem tunne fel annyira ,hogy csalok a nic-kel,na jo az mtl ott lenne mellette .
Szerinted hanyas magon ,kb mekkora ellanallasra tekerve lenne idealis megtekerni a triot ,hogy ilyen 18-25w korul csapatni lehetne?Ez egyelore(vagy vegleg) csak egy 60 ml-es projekt lenne,tehat csak 28 ga-s ss,ni es kanthal van itthon,clapton huzalra ennyiert nem beruhaznek.

3 kedvelés

18-25w… :thinking: Annyinak már fém is kell rendesen. Sima szállal égetni fog. Hacsaaaaak… Nem próbálod meg paralelben a kb 5 max 6 menetet, az elkérne számításaim szerint (:joy:) legalább 17-19 wattot. Annak viszont csak 2.5-ös magon lenne értelme, a gyors porlasztás miatt, mert akkor annyi vattát tudnál beletenni amivel nem lenne dry hit. Illetve nem azonnal. :flushed: Nehéz megmondani, bár a léellátása a tanknak nagyon jó, így ha el tudod találni a vattát, főleg a végeinél, akkor nem hiszem, hogy dry hitre futnál. :slightly_smiling_face:

Egyébként igazad van, 60ml liquidhez max 3x tekeréd újra, ami miatt felesleges 3 méter mtl clapton. :thinking:

4 kedvelés

Koszi szepen,ok lehet eltuloztam,ilyen 0.7 ohm körül csapattam mar 16w-tal 2.5mm-en ss-t.Kiváncsi voltam meddig lehet lemenni(fel) a vastag drip tip-el.Mert a gozt meg tuti nem tudtam kimaxolni rajta,az biztos​:rofl:

4 kedvelés

Én még nem merészeltem bele mtl claptont tenni, viszont jelenleg 2.5-ös magon van asszem 5 menet hézagosan (visszatérek majd a 2es magra csak még kísérletezek kicsit), 0.64 ohm 14 watton hajtva:

Áttértem a Vapefly Cotton Clouds vattára, érezhetően tejesebb és észrevehetően több gőzt nyújt. És ízben is abszolút jól teljesít. Nem tudom hogyan nézne ki kimaxolva, de már oda merek állni egy DL-es mellé is. :joy:

10 kedvelés

Annyit áradoztok erről a tankról, hogy már én is kedvet kaptam hozzá :grin:

7 kedvelés

Koszi a tapasztalatokat,demonstraciot.Na ha megjon az snv betoltom az uj trioba es elmenybeszamolok​:sunglasses::rofl:
Amugy van a nautilus tankomhoz nullkilometeres mesh porim,lehet elo kene kaparni​:thinking:

3 kedvelés

Nagyon szeretjük az élménybeszámolókat. :blush:

5 kedvelés

Nekem kéne egy kis help, pont ma jött meg… És az előre tekert 0,8ohm 2.5mag claptont raktam bele.
Nem tudom milyen fajta clapton, és azt látom, hogy vastagabb, mint az SS316, amit a többiben használok. Hány watton kellene használnom?

2 kedvelés

szerintem kezd olyan 13-14w hátha onnan jó lesz neked ki kell tapasztalni.:wink:meg ugye kinek mi a jó,úgyis fogod érezni hol a jó:blush:

5 kedvelés

Jelenleg 22w-on van, csak mivel vastagabb, így több wattal számolok. Nem tudom meddig mehetek el, leginkább ezért kérdezem, mert mindig a porlasztós 0.8ohm-os porlasztóval számolok, ami 15-18w között enged. De itt meg előjön újra, hogy vastagabb a húzal, mint a 28-as SS

2 kedvelés

Szerintem max 16-18w-on hajtsd csak. Ha a felső levegőzőt is kinyitottad akkor nem érzed, ha égetne, vagy már “kormos” a magas watt miatt. Én ezért is zárom el inkább, az alsó levegőzőket hangolom. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszi :smiley:
Akkor már világos, hogy a claptonokkal is hasonló számokkal kell dolgozni.
A levegőzésével még barátkozom, bishop és ares után nagyon kicsinek érzem a munkaterületet, így valószínűleg marad csak filmes tank. Viszonylag könnyebben is melegedik a tank, de lehet csak a claptop miatt. Még barátkozunk.

3 kedvelés

Szerintem is csak a clapton miatt, közel 3x akkora a felülete mint a 28ga-s SS-nek.

3 kedvelés

Nekem is annyin megy, cca. 4,2V lesz 22W-on. A felső és középső gyűrű teljesen zárva, a legalsó teljesen nyitva :smiley: jelenleg így érzem optimálisnak

4 kedvelés

Szerintem a középső gyűrű felel az ízekért,kár teljesen lezárni .Bár minden szubjektív :+1:

3 kedvelés

Valószínűleg leves és egyénfüggő is, ha zárom a középső gyűrűt, akkor egyedül annyi hatását érzem, hogy megszűnik az izzadás :slight_smile:
Nehezen kiismerhető tank, az biztos :smiley:

3 kedvelés

Az izzadásnak több oka lehet,de leegyszerűsítem kettőre ,vagyis háromra .A harmadikkal kezdem,mert itt nem a tekerés vagy levegő ami befolyásolja,hamár öreg a vatta,összeesett szinte mindig előjön az izzadás .
A másik kettő ,ha túl sok buffert hagysz a vattából és ez a kéményhez,oszlopokhoz ér kondenz keletkezhet,ami szökhet ,főleg láncslukknál amikor akaratlanul is belefújhatsz.
A harmadik,ezt csak ss-nél vettem észre ,nálam ritka hogy nem Ni huzalt használok dohányos levessel.Tehát ha ss-el gyümiset szívok alacsonyabb ellenenállással nagyobb 14-15 watton ,a trio azért tudja okádni bőven a gőzt.Ha itt még a két gyűrű nyitva van azért kell vele tartani a tempót ,ha nem szívom ki az összes gőzt akkor jön a kondenzació és egyes pont.

7 kedvelés

Sziasztok!

Sokan jeleztétek vagy írtátok (más posztban is), hogy a Trio izzad a két alsó gyűrűnél, meg folyik. Nem emlészkem minden társamra, de aki érintett biztos megtalálja ezt a posztot.

Egyesek szerint a kevés vatta vagy a vatta összeesése okozhatja,teletömik vattával-ezért lesz dry-hit …nem tudja szállítani a folyadékot rendesen a vattaágyak túlzott eltömítésével.

Mások kondenzációra gyanakodnak.

Másoknál a tank melegedett, gondolom igyekeztek minél kisebbre állítani a szellőzést (hogy ne könnyezzen a tank) és így az alacsonyabb ellenállású tekerés túlzottan melegedett.

Sokkal, de sokkal egyszerűbb az oka: egész egyszerűen a decknél lévő O ring hibás. Cseréljétek ki a dobozban található pót gyűrűre és minden gondotok megszűnik.

Nálam is előfordult, de csak kis mértékben, aztán elkezdtem kutakodni és egy-két külföldi oldalon jött fel ez problémaként és a gyűrű cserével megoldódott. Természetesen én is kicseréltem és hoppsz…minden OK.

Talán megérhet egy próbát…nem? Nekem 100%-ban bevált. Mindenki saját felelősségére tegye, nem szeretném, hogy aztán engem szídjatok.

Erről a gyűrűről van szó, ezt kell kicserélni (persze óvatosan, hogy ne sérüljön az új gyűrű):

:no_smoking:Only vaping!

13 kedvelés

Nagyon szépen köszönjük @Baki :heart_eyes:

Nekem is könnyezik, de nem alul, hanem a felső levegőzőnél, arra esetleg van valami tipped? Sajna én külföldi fórumokat már nem nézem. :confused:

3 kedvelés