MTL RTA vacillálás

Sziasztok!

Miután tekercsbehelyezés/becsavarozás terén vért izzadok az Ares2-vel (a csavar hegyét kell a coilszálra rányomatolni, de úgy hogy pont eltaláld, na ez nekem nem megy) elhatároztam, hogy ezzel nem szenvedek tovább, mennie kell.
A másik tankom egy Berserker V2 na annak jó a deckje, tök egyszerű szerelni, viszont annak meg nagyon könnyen letekeredik a kupakja (direkt ilyen a konstrukció) utazós buszozós tanknak nem a legjobb… Szóval ezek miatt kellene vennem egy új MTL RTA-t, felső töltésű kell (Dwarval nem hülyéskednék az alsó töltés miatt), ami JÓ ÍZŰ is.
Sajnos ezt a Kayfun Lite-ot csak nagyonkülföldi oldalakról lehet rendelni, amikben nem nagyon bízom eleve ha nincs magyar nyelv a webshopon hanem úgy kell írni nekik levelet… ez nem az én műfajom.
Maradt a Maximum Smoke (eliquidonlineshop), és hát ott se túl nagy a választék, de két tank tetszik végülis Ares2 kiváltásra:

ZQ Vapor Trio MTL RTA 2ml Silver

Digiflavor Siren V4 MTL RTA 2ml SS

Ezeknél mennyire könnyen kezelhető, szerelhető a deck, ugye nem a csavar hegyével kell eltalálni a coilt?
Milyen az ízük?

Van-e valami más ajánlatotok ami best buy és beszerezhető?

Főleg sütis desszertes ízek mennek 70% VG alaplével, illetve olyan csipetdohányízű desszertek, mint a Grampa’s Cream (Journey), ahol dominál a desszert, a dohányíz csak fűszerez.

24mm diameter és SS szín előnyben van a 22-höz és a feketéhez képest de ha best buy akkor 22mm is jöhet.

A Modjaim GeekVape Aegis Legend 2-k. (Ugyanazok csak más színben)

15watton szoktam melegíteni 0,8 ohm körül általában NI80 clapton coillal.

Köszönöm szépen előre is a segítő véleményeket, ajánlásokat!

https://eliquidonlineshop.com/profi-felujithato-tankok-rta-rba-rda/93886-digiflavor-siren-v4-mtl-rta-2ml-ss.html

https://eliquidonlineshop.com/profi-felujithato-tankok-rta-rba-rda/93948-zq-vapor-trio-mtl-rta-2ml-silver.html

3 kedvelés

Szia @farkasel :blush:

Nekem kapásból lenne is egy kérdésem. Az Ares 2-t is MTL claptonnal szereled? Mert akkor el is hiszem, hogy nehéz pont a csavar hegye/vége alá befogatni. Bár a sima huzalt úgy gondolom nehezebb. Nekem is van olyan tankom ahogy a csavar végéhez kell fogatni a csavart. De megmondom őszintén én még nem próbáltam koppra a csavarhegy alá. Csupán arra törekszem, hogy a csavar fogja oda a fémhez. Így még nem próbáltad? Lehet megérne egy próbát, úgy is működik, hisz nálam is úgy vannak. :slightly_smiling_face: Egyébként a Siren V4 is ilyen. A Trio-nál pedig a csavar köré kell tekerni a huzalt. Ám képes az MTL claptont is lefogni. Sirennel nem volt dolgom, csak láttam. De biztos, hogy jó ízű, mert az összes Siren szuper. :blush: A Trio-val a személyes tapasztalatom, hogy nagyon jó ízű. Viszont picit könnyezik a felső levegőzőnél. Ez csupán kondenz. Én együtt tudok élni vele, de pl., ha elvinném kondenzesen valahova és valami hozzáérne a felső gyűrűhöz már ki is nyomná alóla a lecsapódott folyadékot. Még nem próbáltam, de ötletem már van. Alá kell cérnézni, amit a napokban le is szeretnék tesztelni. :slightly_smiling_face: Majd úgyis beszámolók róla.

Összességében, ha a Te igényeidet nézem, akkor inkább a Trio lehet befutó. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szia!

Esetleg egy bp mods pioneer?

https://liquidhall.com/porlasztok-es-kazanok/felujithato-porlasztok-rta-rda-rdta/mtl-1/bp-mods-pioneer-rta-tank

4 kedvelés

Hasonló a befogatása a pioneernak is. Mármint a berserkerhez hasonló. :grinning:

2 kedvelés

A Pioneert újonnan gondoltad, hogy rendeljek vagy van neked használt is?
Fekete?
Ez a BP valami utalás Budapestre és ez ilyen magyar csoda vagy csak véletlen egybeesés? :slight_smile:

Van nekem kettő is, csak nem eladó. :sweat_smile:

Aliról olcsóbban meg lehet szerezni, csak írtad az aggályaid, az LH-n lehet utánvéttel is fizetni és pár nap alatt nálad van.

2 kedvelés

Köszönöm Kinga!
Imádom, hogy regényeket írsz!
Mindig tanulok tőled valamit.
Próbáltam süllyeszteni a coilszárat a vályatba de nem szorította oda.
Én nem tudom elképzelni sem ezt mások hogy használják.
Úgy lötyög, inog ki-be.
Érthetetlen.

Szívesen! :blush: Szeretem kifejteni a dolgokat, nem mindig elég egy egyszerű válasz. :slight_smile: De így akkor nem jó amit írtam. :thinking: A Galaxies-ban és a Brünhilde-ben is lapos a csavar hegye, illetve tömzsi is. Ott nincs ilyen probléma. A claptont pedig kéne, hogy tartsa, nem is értem. Nincs esetleg pót csavar a csomagban? Hátha az fogja rendesen. :slight_smile:

Szerk.: Amit feljebb linkel Ispy és Attila azok közül mindkettő jó lehet. Ám a Pioneer egyszerűbb. A Precisio is csavar köré tekerős megoldás. Bár nem lehetetlen azt sem összehozni, csak szánni kell rá pár percet. :slight_smile: Esetleg még az Ammit MTL ami olyan mint a Berserker V2.

Esetleg egy ilyen?
https://liquidhall.com/exvape-expromizer-v5-mtl-rta-tank

2 kedvelés

A pioneer viszont klasszik mtl, abba nem hiszem, hogy a clapton müködne, olyan pici hely van benne, inkább egy szálhúzal.

A precisio viszont egy nagyon levegős mtl tank, már-már fél dl.

Szóval elég nagy a különbség a két tank között, mondhatni az mtl vonal két szélén vannak. Nekem a precisioban nem is működött a szálhúzal.

2 kedvelés

Épp néztem a deck-eket. Hát igen, hatalmas űr tátong a kettő között. Viszont, ha Ares 2-höz kell kalibrálni, akkor a Pioneer közelebb áll hozzá. Mert egyik sem szűk. A Precisio meg amolyan nekem való. :smiley:

2 kedvelés

Nem kalibrálok semmihez. Nekem a Vandy Berserker V2 eddig tökély csak a kupakja könnyen fellazul. Más konstrukciós hibája nincs szerintem. Ízre nem tudom milyennek számít. De nyitottabbak benne az ízek mint az Ares 2-ben.

3 kedvelés

Szerintem a Berserker nagyon jó ízű tank. Ha kedveled ezt a lefogatási sémát akkor vagy Pionerr vagy az Ammit ami szerintem szóba ejthető. De biztos van még ilyen lefogatású tank csak vagy nem jut eszembe, vagy nem tudok róla. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hát a pioneert konkrétan 0.8-as afc-vel homlokhorpasztosra is lehet venni :wink:

3 kedvelés

És erről az Expromizer V5-ről mit tudsz? Íz? Szerelhetőség? Levegős?

Erről az oldalról simán tudok rendelni kosárba rakással vagy írnom kell nekik levélkét? :slight_smile:

https://liquidhall.com/porlasztok-es-kazanok/felujithato-porlasztok-rta-rda-rdta/mtl-1/exvape-expromizer-v5-mtl-rta-tank

1 kedvelés

De miért nem jött be ez a Precisio neked?

Az mit jelent,hogy letekeredik a kupakja?Szemezek a Berserker V2-vel…

4 kedvelés

Expro V5 @Deepfreeze - nek van. Én csak szemezek vele. :slightly_smiling_face: Ő bővebben be tud róla számolni.

2 kedvelés

Bajonett zárás, egy fél fordítás és lenn is van. Töltéskor egyszerű, táskában nem annyira. :thinking:

4 kedvelés

Nemcsakhogy lejön, hanem egy lágy tavaszi szellőtől is lejön, meg lehetett volna ezt feszesebbre is csinálni.

2 kedvelés