Vélemény kérése: Smok X-Priv 225W Kit + TFV12 Prince készülékről

Sziasztok!

Új tag vagyok az oldalon, ami azt illeti, e cigit is csak kb egy hónapja használunk, de siker, mert a napi másfél doboz hagyományos cigiről mindketten lemondtuk a férjemmel. A lötyit én keverem, így egy hónap után egész jól ráéreztem a dologra, és arra gondoltam, “szintet lépnék” és kipróbálnám az “építést” is tekeréssel stb.

Ehhez nézelődtem valami komolyabb cigi után, és be kell valljam, ez ( https://eliquidonlineshop.com/vvvw-mod/93666-smok-x-priv-225w-kit-tfv12-prince-black-red.html ) az érintő kijelzős bagó azonnal levett a lábamról. Érdekelne, esetleg használ-e valaki ilyet közületek, mik a tapasztalatai? Mennyire megbízható márka ez a Smok? Mire számíthatok, ha ezt választom? Esetleg ha van jobb, hasonló kaliberű, megbízható e cigi, amit bátran ajánlatok, szívesen fogadom.

Egyelőre az MTL mód mellett vagyunk, én 9-es, a férejem 6-os nikotinos lötyijével. 1.0 ohm-os porlasztót használunk, ehhez a készülékhez ( https://e-liquidbolt.cc/termek/ego-aio-pro-box/) bár leginkább csak azért, mert éppen ez volt készleten, amikor rendeltük, és rendeltünk többet. A porlasztót szinte zabálja, úgyhogy azt hiszem, a kazánépítésbe, tekerésbe is belevágnék.
A fent linkelt (Smoke) cigihez, ha erre esne a választásom, milyen “cuccokat” ajánlanánok a kazán építéséhez (minden ötlet jöhet, egyelőre semmim nincs hozzá)?
Bocsi, ha pontatlanul fogalmazok, full kezdő vagyok (de baromi kitartó :sweat_smile:).
Bocsi, ha már volt téma valahol, kerestem a típusra az oldalon, de nem hozott eredményt, bár az is lehet, hogy csak én vagyok béna…

A válaszokat előre is köszönöm.
Legyen szép napotok! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia :blush:először is jól tettétek hogy abbahagytátok :ok_hand:
Az általad nézett tfv-12 az nem mtl kazán :blush:az konkrétan dl.
Maga a mod sem érintőkijelzős,a második modom volt de még mindíg működik,semmi baja nem volt,bár mtl felhasználasra kicsit nagy és nehéz lesz :grin:cserébe kibír egy hetet :grin::grin:

4 kedvelés

Szia!

Saját tapasztalatom a Smok-ról nincs, de itt az oldalon nem túl népszerű. Egyébként szép :smiley:
Viszon MTL-hez túlméretezett a teljesítménye. Persze általában a szépség a legfőbb tényező :smiley:
Viszont nem tudom alapból jár-e hozzá az építhető RBA vagy hogy van, de építeni RBA-t általában nem túl barátságos. Ez egy hybrid megoldás akar lenni, ami ritkán sül el jól, mert se ez, se az. Kivétel persze van és a konkrét tankról nem tudok nyilatkozni.
Azt viszont javaslom, hogy ha építeni szeretnél, akkor külön vegyél tankot, ami csak építős, jobban jársz, nagyobb tered lesz bármiféle finomhangoláshoz.

3 kedvelés

Szia, köszi a gyors választ.
Nem érintős? Én a leírásban ezt olvastam, ez az egy ok volt, ami miatt konkrétan ezt linkeltem be. Gondoltam, könnyebb lenne beállítani, ha nem kell gombkombinációkat használni a változatáshoz. :sweat_smile:
De ha még csak nem is, vagy csak nehezen használható MTL-re… Az nekem, nekünk nem opció, hogy heteket bírjon töltés nélkül 1-2 napos üzemidő nekünk már simán jó.
Inkább legyen MTL-es, egyszerűen, könnyen építhető, tekerhető kazán hozzá, az sem hátrány ha olcsóbb, starapabíró.
Még Eleaf e cigi is szóba jöhet, mert a helyi dohányboltban ezekhez van pótalkatrész, nem hátrán, ,ha nem kell raklapszámra rendelnem, ha szeretnék hozzá valamit.

4 kedvelés

Tényleg nem érintős.Semmi bonyolult nincs a menüjében :blush:
Mtl használatra viszont eléggé zseblehúzós(nehéz)
Tudom már sokszor leírtuk,de :
Istick Pico (vagy Plus )
Bishop rta.
2db 18650 akku
1db kétágyas töltő.
A tekeréshez szerszámok vatta és huzal.
Ezekkel elkezdheted a tekerést nem bonyolult és elég jó ízeket hoz. :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 kedvelés

Vagy Mdura mini. Szerintem szebb és eccerű mint a faék :sweat_smile:

2 kedvelés

Szia, köszi a gyors választ.
Esetleg tudnál is ajánlani tankot, amit te használsz, ami neked bevállt?
Nem hátrány, ha jól kombinálható, alakítható, de egyszerű.
Köszi

3 kedvelés

Köszi, azt hiszem, pont ez a készülék van a dohányboltunkban is, kicsit drágább, mint a neten, de ha gond van, a garanciát ők érvényesítik, plus minden tartozék megvehető helyben is.
Szerintem kipróbáljuk, az ára sem vészes.
Köszi mégegyszer.

3 kedvelés

Köszi, ez sem rossz. De at hiszem, az istick eleaf mellett maradunk, leginkább azért,mert helyben is elérhető minden hozzá.
Nem kell napokat várnom, mire megérkezik hozzá cucc, ha benézek valamit a rendelésnél.

3 kedvelés

Nekem most egy Vapfly Brunhilde van az Mdurán. Merem ajánlani, mert kiváló tank, de egyesek szerint nem kezdőbarát. Én ezzel ellenkezem, nekem soha nem volt nehéz összerakni, vattázni, de hát nem vagyunk egyformák.
Ami viszont atom biztos a Kayfun Lite. Ebből nekem is csak másolatom van, mert az eredeti ára nem túl barátságos. De azt szerintem lehetetlen elrontani.

4 kedvelés

Erre gondolsz: https://stora.hu/termek/kayfun-lite-plus-2021-mtl-rta-vape-parologtato-22mm-24-mm-atmeroje-316sss-egy-tekercs-ujjaepitheto-tartaly-vs-penodat-v2-ka-v9-atomizator/ ?
Ez jó lehet az Eleaf istickhez is, vagy elég annyit figyelnem a tank rendelésénel, hogy 510-es-e, nem kell a típus, márka is egyezzen? Elég ha illeszkedik a csatlakozás?
Bocsi, ha hülye a kérdés, igyekszem képbe kerülni.:sweat_smile:

3 kedvelés

Nincs hülye kérdés :smiley:
Erre gondoltam, igen.
Bármilyen készülékre rátehetsz bármilyen tankot, csak a csatlakozó a fontos, abból meg csak 510-zessel fogsz találkozni.

5 kedvelés

Esetleg még annyival egészíteném ki ha szabad ,mekkora ármérőjűt fogad a modod.:blush:22-24 mm

3 kedvelés

Pont ezt akartam… :sweat_smile:

1 kedvelés

Nekem van érintős modom, asmodus colossal, ne akarj érintős modot. :rofl: Ja és itt is van kombináció, csak a kijezőt kell püffölni gomb helyet.

2 kedvelés

Na és a bájka? :grin: Vagy a dvarw? :rofl:

2 kedvelés

Remek, akkor ezt nem innen már nehéz lesz elrontani. :sweat_smile:
Nekem azért még így is szokott sikerülni.:joy:

Még egy kérdés, ami még nem egészen tiszta. Milyen huzalt érdemes hozzá vásárolni MTL használathoz, valahol azt olvastam, hogy minél kisebb az ohm (0.3, 0.5 ohm) teljesítménye, annál jobb, mivel kisebb ellenállásnál gyorsabban “izzik”, nem egészen tiszta, hogy az ohm erőssége hogyan befolyásolja, hogy mennyire erős. Tehát, ha eleinte egy normál (cigihez hasonló) erősséget, torokhatást szeretnék eléni, milyen ellenállású huzallal kellene próbalkoznom?
Illetve lehet, hogy hülye kérdés (tudom, olyan nincs, de próbálkozom​:sweat_smile:), láttam olyan videót a you tuben, ahol a huzal nem tekerve van, hanem sodrást is tekerték rá, illetve olyat is, amelyik már be van sodorva, és csak formára tekerték, és már rakták is kazánba. Gondolom ez fel lesz tűnttve a huzal vásárlásakor? Egyáltalán megéri foglalkozni a sodrással is, van különbség?
Ha nem igazán érthető a kérdésem, megkeresem a videót, ahol eg, idős úr sodrással tekeri.

3 kedvelés

Az szép, én kis naiv pedig azt hittem, ez majd egy okos telefon elegnaciájával fog nekem működni.:sweat_smile::rofl:

A húzal típusa első sorban azt határozza meg, hogy dl vagy mtl felhasználásra lesz. Először ezt kéne helyre rakni.

Lehet kapni kész húzalt, ne vegyél lehúzás, és nincs szabad kezed, hogy változtass rajta. A sima húzal tekercsben van.

Pre build coli, ez a lehúzás, főleg mtlre.

image

Tekercsben kapható húzal.

28 ga-s keress, lehet ss316l, ni80 vagy kanthal, én az ss-t ajánlom. Kezdéshez.

Meg kell egy coil jig.

Vagy tool.

4 kedvelés

Pssszt ! :shushing_face:Most kezdi :stuck_out_tongue_winking_eye:majd ajánlunk neki is “”““olcsóbb””“”"kategóriát issssss​:rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés