Vattázás bénázgatás

Én pl mtl-ezek single DL tankkal…ez érdekelne?

itt két eshetőséget külön vettem. 0.25 ohm DL hez ugyanazzal huzallal dual és signle építéshez coil wrappon kalkuláltam.Alsó 2 kép és első két kép meg 1 ohm MTL hez ugyanazzal huzallal single és dual tekeréshez. Ez az egyetlen szálhuzalom van, és szeretném DL és MTL felhasználást is kipróbálni vele. Gondoltam így hátha észre veszem összefüggéseket. Csak annyi adat van itt ezen coil wrap kalkulátoron, hogy összezavarodtam. Angol videót találtam róla ,de szakmai angol nem az erősségem.

pontosan milyen huzalod van? …közben elugrok ebédelni

Van egy profile RDTA-m most az mesh de amúgy nem építhető meg MTL meg DL -re is ? Úgy gondoltam, ellenállás függvénye hogy MTL vagy DL lesz az építésem. De van még egy tfv 18 tankom most azon szoktam építeni azokat amikben bizonytalan vagyok.

Én ezeket pont kihagynám mtl felhasználásra,mert ezek kőkemény dl kazánok :man_shrugging:

2 kedvelés

De lehetetlen vagy csak nem lesz az igazi élmény ? Ennyire más MTL kazán ? :smiley:

Létezik olyan kazán ami mindkettőre alkalmas ?

MYTHICAL VAPERS 24 GA Ni 80

DL-t már építettem vele és meglepően jól sikerült. Tudom hogy ez nem MTL -hez van, de ki akartam próbálni mégis, milyen ha ebből 1 ohm-ot célzom meg

Nem. Olyan van, ami jó szűk dl-re/tág mtl-re, például az atmizoo tripotd 2 vagy aer, de ezek mtl kazánok ettől még, hiszen a deck más, a kémény más, csak egy nagyobb levegőt is le tudnak adni és elfér bennük egy 3mm-es tekerés.

3 kedvelés

Úgy látom ez sokkal összetettebb mint gondoltam.Érdekel milyen az MTL de azért nem veszek egy új tank-ot, reméltem hogy megtudom építeni jelenlegikkel. Volt régen egy istick pico-m. Akkoriban nem tudtam semmit ezekről. Az DL vagy MTL lehetett?

Tekerhetsz 1 ohmot,de nem tudod annyira leszűkíteni a levegőt hogy élvezetes legyen.
Nem potyára terveztek külön kazánokat más-más felhasználásra.

1 kedvelés

Értelek köszönöm !

Akkor így nagyon nem lehet kimatekozni a dolgot, hanem ki kell tapasztalnom, hogy a legjobb nekem , és ahhoz vásárolni a felszerelést.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek ! :smiley:

Kb 7000ft egy Dvarw FL MTL klón aliexpressről, nem egy ökör ára. :slight_smile: Bőven jó tesztelgetni, és ha nem tetszik ugyanennyiért bármikor eladható 1 nap alatt. :slight_smile:

1 kedvelés

Köszi ! Ez jó lesz :smiley: Valamiért úgy gondoltam, hogy szűk levegőzést úgy kell érteni, hogy eltekerem tankon és csak pici rés maradjon. Mert általában nekem teljesen nyitva szokott lenni profile rdta meg tfv 18 -nál is . De el is tudom zárni csutkára ezeket, és gondoltam akkor ha kisebb részt hagyok levegőnek beáramolni akkor használhatom ezeket MTL-ként.

Tulajdonképpen szöges kesztyűben is lehet maszturbálni… Csak nem lesz olyan jó… :joy:
Szerintem próbáld ki, bajod nem lesz belőle. Max nem fogod élvezni.

3 kedvelés

A levegő csak az egyik tényező, ha belül deck nem elég szűk, akkor oda több levegő fog beáramolni hiába szűkíted kívül, egész más lesz az ármlás. De elég sok tank van, amik próbálják lefedni azt a sávot, ami a dl és az mtl határvonala, viszont a klasszik mtl az pici afc (1-1.4mm), pici kazántér, abból sosem lesz igazi dl (afc >2mm, nagy tekercs, sok levegő). A dvarw viszont alkalmas egy jó levegős mtl-re a nagyobb, 3 lyukú afcvel és emelett akár tud homlokhorpasztós is lenni egy pici, 1mm-es afcvel.

7 kedvelés

KÖSZÖNÖM ! :smiley: így már világos végre :smiley: köszönöm mindenkinek sokat segítettetek :smile: