Építés, segítség!

Sziasztok!
Anno vettem egy dwarvot, mellé még van egy ammit mtl kazánom nagyon régről, de sokáig inkább porlasztós tankokkal nyomtam, mert sokkal egyszerűbbnek tűnt. Eljutottam arra a pontra, hogy jó-jó mostmar azért csak meg kellene barátkozni az újraépíthetőkkel, ekkor vettem a dwarvot is, de nem sokat volt használva mert nem tudtam már akkor se megcsinálni normálisan…így maradtak a pod készülékek meg a porlasztós tankok. Most vásároltam kész tekeréseket meg mindent, hogy újra nekifutok de nagyon szar eredményekkel zártam. Semmi íz, alig jön gőz és két szívás után olyan meleg a gőz is meg a tank is, hogy élvezhetetlen az egész. Próbáltam többféle tekeréssel, mindegyik ezt az eredményt adja, egyszerűen tanácstalan vagyok. Leves is volt benne minden, 50/50,60/40 de még 70/30 is. Semmi sem változik…
A tekerések amiket belepróbáltam a teljesség igénye nélkül:
vandy vape ka1 0.99ohm: semmi íz, rohadt meleg a kazántér azonnal
Vandy vape Ss 0.74ohm, ezt mindig a felének ismeri fel annak ellenére, hogy ellenőrzöm a lábak normális lefogását, 4db-ot próbáltam bele
Vandy vale ss 1.35ohm, azonnal meleg és a vatta is odaég gyorsan, ízek sehol…
Vatta: cotton bacon, titanium fiber
Levegő: 2x1,5, 2, 2x2
Ha valamit kihagytam volna ami kulcsfontosságú kérlek szóljatok, már a falat kaparom…
Persze mellékelek egy képet is a legújabb próbálkozásomról, hátha az többet mond


Köszi előre is.
Ami még fontos lehet esetleg, niksós lötyiket szívok és nem is akarok nagy gőzöket, csak egy normális mtl érzést…

4 kedvelés

Szia :blush:először is ! Ne add fel !
A sajátomat 1.2 pinnel használom jelen pillanatban is 28Ga Ka1 2.5 mag 6tekerés ,az kb 1 ohm. Super sorb vattával.
Ezt a fotót loptam ,próbáld így ,hellyel közzel én is így vattázom és ma volt rá tanum elvileg neki is ízlett ilyen beállítással​:grin:

10 kedvelés

Hány watton?

2 kedvelés

Igaz ezt én nem kérdeztem :roll_eyes:

1 kedvelés

Jó a rajz :joy::+1:

És jól is műkszik most mind a 4 ben így van :grin::grin::grin::grin:

1 kedvelés

A +8-ashoz még oda irhatták volna, hogy never forget :upside_down_face:

A bajszos vattázás a legjobb ebbe a tankba. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

10 és 16 watt között próbáltam mindig, 10en még sehol semmi 13-15 környékén meg már olyan forró, hogy nincs értelme tovább menni. Több videót is megnéztem hogyan csinálják és próbálom követni, ezt a “bajuszba hajtom a végén” módszert még nem próbáltam de az ötös lépésig stimmel, majd utána csak behajtom mindig…

3 kedvelés

De szerintem a magméret lesz a ludas, illetve, hogy az mtl clapton vastag ide. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nálam a dvarwnak csakis a szálhuzal jött be :blush:elvileg azt hallottam “öregektől” hogy kanthallal a legtutibb 13 watton :grin:
Hiába …mindíg érdeklődök valamit :rofl:

2 kedvelés

Szerintem még egy levegősebb vattát próbálj :blush: ajánlom a cotton clouds-ot

4 kedvelés

Vattázás a légyege :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 kedvelés

ha jól emlékszem mikor ezeket a tekeréseket vettem mindig figyeltem, hogy 2,5 legyen, az is túl nagy lenne? Ha lesz időm kigyűjtöm miket próbáltam bele de egészen biztos vagyok benne, hogy 2,5 az összes mert pont itt olvastam, hogy többet már nem érdemes (meg ránézésre sem férne bele, ez -a képen a 0.99 vandy vapes- is necces…)
Viszont…kivétel nélkül mindegyik clapton, csak így gyorsan ránéztem webshopokban a felsorolt huzalokra…

4 kedvelés

A 2.5-ös okés, de szálhuzallal. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Elvileg az a belső átmérő…claptonnal csak max a gőzmennyiség nőtt nálam de íz egy fokkal sem volt jobb .

1 kedvelés

Meg is van a forróság oka. :grin:

4 kedvelés

akkor ezekről az előre legyártott tekerésekről le is mondhatok nagyjából, mert mindegyik clapton, meg fused meg anyámkínja, már bocsánat:D a szálhuzal amit itt Ti is mondotok, ez az amit megveszek feltekerve x métert és magamnak csinálom meg a tekerést, ugye?
(Lehet kicsit fogalmatlan vagyok, sose gondoltam volna, hogy ennyire nem fog menni…)

5 kedvelés

Ez köll néked

https://juicyvape.hu/vandyvape-ss316l-huzal-28ga-10m

Meg ez

https://www.aromaparadise.hu/micro-coil-jig-tekeroseged

Vagy valami ilyesmi

https://www.aromaparadise.hu/coil-master-ceramik-sticks

Amelyik tetszik, vagy akár egy fúrószár, ha épp az van. :grin:

5 kedvelés

28 ga a varázsszó nálad :stuck_out_tongue_winking_eye:nem kell oda clapton,ahoz nagyobb kazántér és nagyobb levegő kell :blush:
Vagyis csak az én véleményem szerint :crazy_face:

4 kedvelés