Rta coil Mike Vapes Blaze

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy járt-e hasonloan mas is mint én. Blaze Rta-t használok. Tegnap csereltem coilt/vattát. Az első 3 slukk mennyei volt. Majd megjelent 1 savanyú fémes íz. Több alkalommal jártam így új coillal. Fuse clapton 0.4ohm os coil van benne. Elpöfiztem 1 tankot mert nem volt szívem szetszedni es pocsékolni. A közepére erve a tanknak kiszorult ez a kellemetlen fémes íz. Mit gondoltok miert lehetett ez? Tovabbra is erződik benne de mar nem zavaró es eleg halvány is. Mi lehet ennek az oka. Máskor semmi ilyesmi gond nincs. Neha meg ilyen lesz.

2 kedvelés

Talán nem égetted le rendesen. A gyári kosz okozhat ilyet szerintem.

Arra gondoltam először, hogy nem égetted le vattázás előtt a huzalt, de ha az első három slukk jó, akkor nem az a hiba. Lehet nem kap elég liqudet utána?! Vagy nem dryhit szerű az íz?

3 kedvelés

Az első 3 slukknál még jó sok liquid van a huzalon, talán csak nem érződik ki…

Szia!
Tipp: Talán az eléjén még nem “tört be” a vatta.

Megtekered, leégeted, bevattázod, jól megöntözöd a friss(!) vattát és az első slukkok után még finom, de nincs betörve. Fél tank pöfi után viszont kezdenek jönni az elvártak. “Betörött” a vatta.:+1:

Minél több a vatta mennyisége, nagy magátmérő, dupla coil, annál késöbb áll be az üzemi “kémhatás”.:wink:

3 kedvelés

Nem is tudom, nekem pont akkor nincs íz, amíg törik, vagyis van, vattaíz. :thinking:

Ez inkább szerintem is oxidálás gond lesz, lehet meg kell jobban kapirgálni izzítás közben a huzalt, főleg ha valami clapton. De csak tipp.

1 kedvelés

Nem. Nem dry hit. Mindig alaposan leégetem vattázás előtt és jó alaposan belikvidezem a vattát. Ezért nem értem miért van ez néha.

Meglehet. De később pedig kb teljesen eltünt ez a rossz íz.

Azt mondanám igen. De nem minden építésnél jatsza el ezt. Van mikor perfect. Ezért nem értettem a dolgot. :slight_smile:

Hülye kérdés no 1: szoktál a vatta berakás előtt alaposan kezett mosni? :grin:

Nem hülye kérdés, mert volt hogy a tekerés elött megmostam de a vatta elött már nem.:face_exhaling:
Fini volt​:rofl:

Tekerés előtt nem szoktam, a pörköltszaft ugyis leég. :rofl:

2 kedvelés

Meg a kutyaszőr is :rofl::rofl::rofl: :nauseated_face:

Valaki szeret az asztal körül lenni :laughing:

5 kedvelés

Igen mindig. Első par epitesnel még nem. De meg is fozettem ugymond az árát. Pedig szemmel lathatoan nem volt koszos a kezem. De a faggyú a bőrről nem a kedvenc izem :smiley:

Gondoltam, a belocsolás után még pár slukk és jó az íz, de az hamar elillan. A többit majd a vatta szállítja, de ahoz be kell járatni. Ha ritkább gyorsabban szállít, néha még pattog is, ha sűrűbb lassaban, ha szoros el is tömődhet. Amennyi vatta kerül bele, éppen attól függhet a léellátás és az új vatta új ízének eltűnése.

Előszőr a kappilláris elv érvényesül, a szűk keresztmetszeten elkezd szívódni a leves. Ezért jó, ha bojhos és kivan fésülve. Utána a vákumhatástól húzódik a manna az elpárolgó liquvid helyére.

A vatta kezdetleges betörését az elején kísérheti un. pelenka íz, ami kis időmúlva elenyész.

Üdv köztünk…
Hány watton használod azt a 0.4 ohm-os ellenállást?
Egy másik kérdés… új tekerés előtt el szoktad mosni rendesen a kazánt?

1 kedvelés

Mondjuk én amikor készen van tesztelni szoktam az építést pár hosszabb tűzgombbal, szerintem ekkor el is párolog a felesleg a tekerésről, szóval ha nincs betörve a vatta azt már az első slukk után érzem.

1 kedvelés

Ami még eszembe jutott, hogy teszteljed másik vattával, ugyanez a márka vagy más márka, vagy mindkettő, hogy történik-e változás.

Ez ilyen dl kazán, jó sok lét felszívhat már az első locsolkodásnál:

Ha kezem patyolat tiszta, vattát mindíg túlhúzom, pödrött végét levágom. Utána már csak szerszámokkal érek hozzá, hogy a helyére kerüljön vagy igazodjon.

Igaza lesz @Ispy nek, ha innentől a vatta márka váltás lesz majd a megoldás.

Altalaban 60-65 watton hasznalom. 30-35 watton egetem ki mikor epitem elsőnek aztan 40-45el havitem a nedvesitett vattazott coilt. Ha kész akkor általaban 60-65 max 70 de akkor kinn vagyok teljes levegőre allitom es hűvös időben hasznalom ennyin. Maskepp kicsit oda eget a vattának. Az am cloud 9 vatta. 1mes kiszereles. Illetve amit még használok az a cipőfűzős wotofo 3mm szeles 60 hosszú vattaja. És igen, atszoktam melegvizzel csap alatt öbliteni. Azert nem teljesen szetszedve csak az alsó reszét. Meg egyben az üveg és tank részt. A felső drippes reszt levéve.