Íztelen kazánok

Sziasztok, kellemes hétfőt!
Problémába ütköztem, nem tudom merre tovább.
Jelenleg 5 kazánt használok felváltva(Pioneer, Ares2, Dvarw fl mtl, Kayfun lite, Vertex) és azt tapasztalom, hogy a gyakrabban használtakban elnémulnak az ízek. Például a Pioneer és a Vertex álltak kb 5-7 napig megtöltve érintetlenül és az első slukk után ötletem se volt melyik lötyim ennyire finom, mert még sose éreztem ennyire részletesen az ízt.
Hamar kiderült, hogy ugyanaz a SC Seabiscuit van benne mint a Dvarwban, csak a törpén átpörög pár óra alatt egy tank belőle.
Miért lehet ez? Miért nincsenek ízeim a friss töltéseknél és miért karakteres, részletes és egyértelmű ugyanaz a löttyvid egy napok óta töltve álló kazánban?
Én rontom el?
Bár a tekerés más minden tankban és enyhébb alapvető ízeket érzek a nyelvem hátsó részén mindennel, de nem kielégítő.
Kayfunban és Dvarwban Ni80 mtl clapton kettes magon, Pioneer és Vertex azthiszem kanthal 2.5 magon de frissen töltve azok is gyengébbek.
Arra gondoltam még, hogy mivel kb 2 hetes keverések a lötyik lehet a tankban a 2-3ml sokkal gyorsabban beérik és csak érlelnem kéne még a flakonokban, de őszintén kicsit elvesztem.(Azért rágyujtani nem fogok na)

5 kedvelés

Itt egy kep a Kayfun buildrol, hatha segit

2 kedvelés

Kayfun lite kapcsan azt olvastam, hogy tobbeknek az valt be, hogy felemeltek a tekerest. Ezert probalkoztam en is ezzel. Most tettem bele egy kisebb kanthal coilt, hatha

1 kedvelés

kettes mag?

Csak egy aprócska kérdés… Nem vagy kissé megfázva…? Én most úgy vagyok. És nm sok ízt érzek… Amúgy ez olyankor normális…

Én is úgy veszem észre h eléggé fenn van az a tekerés…

letettem az új coilt a levegőzéshez közelebbre, kettes mag 28ga kanthal nyolcszor átpörgetve 1.4ohm
megvárom, hogy a vatta kicsit megszokja a helyét aztán próba

1 kedvelés

Semmi megfázás, neked jobbulást!
Ezek szerint rossz tanácsokat követtem a kayfun esetében, most lejjebb került a coil, remélem jó lesz.

2 kedvelés

Annak jó kell h lennie. De kérdezz bármikor bátran. Vagyunk itt elegen akik próbálunk segíteni. :smiling_face:

1 kedvelés

Ültesd rá annyira, amennyire csak a szál saját rugalmassága engedi… És nem lesz gondod vele.
És ha nem lenne jó,akkor legfeljebb újra tekered. A múltnap én is 5-ször tekertem meg a hildámat, amíg olyan lett amilyet szerettem volna…

1 kedvelés

kevés vatta vajon okozhatja ezt a dolgot?

1 kedvelés

Sztem legfeljebb szörcsög. Ha kevés a vatta… Annyi legyen benne a vatta, h mikor húzod át rajta akkor ne legyen se laza, se szoros… A vatta sűrűsége picit mozgassa meg a tekerést. De ne rángassa el nagyon…


Nekem ez csütörtöki tekerés. Látszik h van benne vatta elegendő. Ez jelenleg canna cotton benne.

2 kedvelés

Igen, nekem pont Kayfunban okozott ilyet. Vattanyesedékkel töltöttem meg és hát kevés lett, különben tök jól működött, egyedül az íze nem volt meg :slight_smile:

2 kedvelés

Én super sorbot használok, most rákóstoltam a friss építésre de megint nincs íz. Kezd gyanús lenni, hogy a 8. különböző coil se hoz ki ízt. Ugyanez a lötty más kazánban extra édes, itt vmi halvány sejtelmes vmi van csak:(

1 kedvelés

Nyugi… Idővel fog az menni… Senkinek se ment elsőre…

És a több vatta meghozta az ízt? :smiley:

Hát ez a baj, hogy más kazánokat tök jól megépítek és 5 éve is tök jókat csináltam. Erre egy egyszerű kayfun fog ki rajtam:D

1 kedvelés

Igen, kiszedtem a kísérleti vattát és bevattáztam szokás szerint. Visszaállt a rend :slight_smile:

1 kedvelés

Dobj egy képet azzal a tekeréssel. Úgy h látszódjon a vatta is benne… Ha nem gond neked…

fura mert egyébként tök jó sűrű gőzt ad, hidegen-melegen jó a mennyisége
most akkor többet hagyok a vattából, ma már negyedjére:D