Vatta super sorb

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy super sorb vattát 2,5 magon félbe szeditek vagy csak keveset szedtek le és úgy használjátok?

A sorb az 2.5 maghoz való:smiling_face:

Szoval akkor nem szedtek le belőle?

miért szednék? ahoz gyártották :grin: biztos hogy a
super sorbot kérdezed?

1 kedvelés

annyit tegyél a tekerésbe, hogy még éppen ne szoruljon. (ne húzza el a tekerést ha megmozgatod)

1 kedvelés

Tudom nagyon jól de szedtek le belőle vagy nem kell?

1 kedvelés

Én sosem szedtem le belőle 2.5-ös maghoz.

1 kedvelés

Én mindig szedek le belőle egy kicsit, mert egyébként szanaszét cincálja a 28-as húzalt, szóval egy picit inkább lekapok a széléből, úgy könnyebb berakni. De ha a tank igényli a sok vattát, akkor meg csavarva be lehet húzni, közben meg körömmel meg kell tartani a húzalt. Egyébként is a behúzás során a vatta hajlamos feltorlodni és akkor még nehezebben megy a helyére, szóval ja, engem nem izgat mihez gyártották, nem kényelmes egy az egyben berakni, így nem is csinálom. Hátrányát még sosem tapasztaltam egyébként.

6 kedvelés

Köszönöm szépen,erre voltam kíváncsi.

1 kedvelés

Én is szedek le belőle. Hmmm, még én se vagyok annyira tapasztalt, hogy azt át tujam húzni a 2,5-es tekerésen… sose tudtam behúzni, “feltorlódott”, húzni kellett, körömmel visszatartani a tekercset, stb. Még én se láttam hátrányát, hogy kevés lett volna a vatta. Igaz, én 7 watton is tudok gőzölni, ott is van elég gőz, íz. Nem nagyon láttam hátrányát én sem :slight_smile:

Ha jó húzós tekerést csinálsz akkor le kell belőle szedni . Én kemény húzós tekerést szeretem valaki lazábban készíti annak simán belemegy!

2 kedvelés

jah, ez a titok? Észrevettem, hogy ha “erősen, feszesen” tekerem, akkor még szinte alig tudom kihúhzni is a tekerősegédet vagy bármit. Visszadugni meg végképp nem ha már igazítottam a tekercsen… Szóval ha “lazásan” csinálom a tekerést, akkor könnyen átmegy rajta? Bocsánat, nem az én kérdésem, de engem is érdekel, hogy hogy lehet áthúzni vattát, amit elméletileg át lehetne, de nekem sose sikerül :slight_smile:

4 kedvelés

Robi, mégis hogyan lehet nem feszesen tekerni? Mondjuk az én kézügyességem legendás. :rofl:

Mondjuk én csak mostanában kezdtem kantárt használni, az nem olyan rúganyos, az talán nagyobb játékot ad, nem kell annyira megfeszíteni. :thinking:

1 kedvelés

Így-így !Megnézném ki tudja az én kétésfeles tekerésembe telibe belehúzni.

1 kedvelés

Szerintem egy tekerés se feszes amibe a sorb belemegy.Az enyémbe mikor a a segedet visszateszem, hogy a csavart lehúzzam ,a segéd is csak körbeforgatva,lassan tolva megy át​:grinning:

3 kedvelés

Dettó és még blablablabla… :grin:

2 kedvelés

Így van ezek szerint mi így szeretjük valaki meg lazán. Én egy-egy karikával el játszom a következővel szintúgy. És ennek eredménye, hogy a tekerősegéd is alig jön ki vissza meg aztán teljesen esélytelen!:rofl: A vatta szint úgy! Össze nem pödröm mert kiszárad így inkább lehúzok belőle és szájé!:grin:

6 kedvelés

Én szoktam leszedni belőle, nekem csak nehezen megy bele a 2,5es tekerésbe. Ha bele is tudom húzni, nagyon tömör

5 kedvelés

Akkor ezek szerint te is szoros tekerést készítesz!:grin:

3 kedvelés

Én is szedek le belőle mert hasonló szisztémával tekerek mint @Elek_Segits

5 kedvelés