Ares 2 vattázása

Szép estét Vaperek.

Ares 2 vattázással kapcsolatban szeretnék kérni tanácsot. A helyzet az, hogy 2.5mm-es magátmérőn tökéletesen be tudom vattázni az RTA-t, viszont az ízhatás kicsit halovány. 2mm-es magon finomabbak az ízek, viszont a vattázást nem minden esetbe sikerül(t) normálisan eltalálni és ilyenkor hajlamos a folyásra. Próbáltam szűkíteni egy kicsit az afc-n, de inkább visszaállítottam a teljesen nyitott állására. Próbáltam még a vattatartó nylásba tömni még egy kis plussz vattát, mert a 2mm-es maghoz elég kevés megy bele a nyilás pedig elég nagy. Nos ez a megoldás sem volt annyira szerencsés, mert nem volt megfelelő a liquid szállítás. Azonban könnyen megeshet, hogy én voltam bal***z! :smiley: A vatta amit használok Vapefly Cotton Coulds. Szeretnék is maradni az ilyen kialakítású vattánál és szeretnék 2mm-es magátmérőhöz való vattacsíkot találni. Ha létezik ilyen?! Gondolom igen! Légyszíves osszátok meg velem vagy esetleg ha van valami trükkje a vattázásnak akkor azt is szívesen fogadom. :slight_smile:

7 kedvelés

Szia !
Nekem a Super sorb cotton vált be 2,és 2.5 magon
Könnyű behúzni nem kell leszedni belőle ,és kiadós :smiling_face:

7 kedvelés

Köszönöm, éppen ezzel szemeztem én is. Valószinüleg megpróbálom ezt a vattát. :wink:

5 kedvelés

Részemről +1 nagy pont a Super Sorb Cotton Cord vattának! Már egy jó ideje csak azt használom MTL-be. Ahogy Zoli írta nagyon jól formálható és kiadós! :no_smoking:Only vaping!

7 kedvelés

Az a gondom, h az Ares 2 kicsit RDTA-ra hasonlit kialakitasban. Szal ha eltomiteni nem lehet a - na most bajban vagyok, ha lyukat irok szexista vagyok?!, ha nyilast akkor buzi?! - szal vattanak szant helyet (szexista :S ) akkor el kell erni h ne folyjon - ez se lett lobb - de nedvesedjen is (auuuch ezt nem magyarazom ki… :S).
En a helyedben nem eroltetnem a 2-es magot, de ha megis akkor beszeljunk majd ossze mert ha jobbak ugy a izek akkor erdekel … mar megint :thinking: … de te legalabb nem erted felre :face_with_hand_over_mouth:

2 kedvelés

Köszönöm a + egy szavazatot! Mindenképpen kipróbálom. :wink:

1 kedvelés

Értem én! :slight_smile: Nálam jobban működik a 2mm-es mag. Ni80 huzal, 4-6 menet és 14-19W között élvezhetőbb ízeket sikerült kihozni belőle, mint 2.5mm-es magon.

2 kedvelés

Szia! Ez így igaz 2-es mag teltebb ízek! MTL-re a legjobb már ha az ízeket keresed! Kicsit vastagabb vattacsíkot húzz bele fogd meg a tekerést és tarts ellen. Mikor a felénél jársz párszor húzd meg jobbra-balra ameddig a tekerésben már nem szorul! Így tökéletes lesz!

5 kedvelés

Köszönöm, különösen az írásod első felét. Eddig nem tudtam, hogy a 2-es mag teltebb ízeket ad. Ezt annak tudtam be, hogy én így tapasztaltam. A vattázással már többféle képpen is próbálkoztam, de a megoldás talán az lesz amit korábban ajánlottak. A mostanival sincs semmi gond, csak nem tudom pontosan azt a vastagságot eltalálni ami kell. 5-ből 2x ha sikerül. Ettől sem fogok eret vágni magamon, de ha nem muszály akkor ne folyassam meg a tankot. :slight_smile: Van még egy doboz, azt még elhasználom és úgy is esedégkes lesz lassan a nagy bevásárlás, akkor egyúttal már egy másik vattával próbálom meg.

4 kedvelés

Nem tudom, de én az ilyenek olvastán szörnyűlködök: 2-es, meg 2,5 mm-es mag? Szerintem azokba semmi vatta nem fér! Kezdetben én is próbálkoztam vékonyabb átmérőkre is tekerni, most 4 mm -es mag átmérőnél tartok. Csodálatos ízek égés nélkül. Én a Siren - hez kaptam 2 db gyárilag tekert coilt. Azok is 3,5 - 4 mm-esek. Azt a cipőfűzős végű vattát még ezekhez is feleznem kellett átmérőre. De hát ezért is érdemes kísérletezni.

2 kedvelés

A bild deck nem tudom mennyire tudna fogadni ilyen átmérőt. Nem próbáltam, de szerintem 3mm-nél nagyobb nem biztos, hogy elférne. 2.5, vagy 3mm-es átmérőt szépen és gyorsan be tudtam vattázni, ízbe maradt kicsit alul a 2-es mamaghoz képest.

2 kedvelés

Magátmérő és ízek? Én még ilyen összefüggést nem tapasztaltam. Egyébként tegnap nálam is elmentek az ízek. Túlszívtam volna magam? Kevés, vagy gyenge az aroma? A legutolsó tippem talán már kokszosodna, hogy lehet az? A porlasztókra némelyek még akár egy hónapot is mondanak, az hogy van? A hét elején vattáztam újra, kiégetés után. Miután szétszedtem, látom, hogy már a kazán tetejét is lepattogzott koksz darabok lepik. Nálam a két legnagyobb mumus: 1.: Az égett vatta íz. 2.: A folyás. Az ízek csak ezután következnek. Legfeljebb akkor jócskán 10 % felett aromázom. Megfigyelésem alapján a kevesebb gőz, egyben kevesebb ízt is jelent. Lehet, hogyha nagyobb magátmérőt több Wattal hajtanád, nem éreznéd a különbséget. A vékonyabb tekercs hamarább forróbb, ez tetszhet neked. A vatta nyílásokat ha nem töltöd ki vattával, ott akadálytalanul ki tud folyni a liquid a levegő beömlőig, aztán folyik. Töltéskor egész biztosan, ha jók a tömítések, a töltő nyílás bezárása után talán abbahagyja a folyást. Sanyi a huzalod kanthal, vagy valamilyen clapton? Mert hát ezek közt is vannak különbségek. Valamint minden összefügg mindennel. (Huzal anyaga, átmérője, hossza, ellenállása, a teljesítmény, a bevitt folyadék, és a levegő aránya, a liquid összetétele, érlelése? kihagytam valamit?) :thinking:

1 kedvelés

@Mefeca bizony,hogy belefér a 2-es és a 2.5-es magba a vatta.Nekem csak olyan tankjaim vannak,amibe ekkorák férnek bele.Nagyobb nem.Tehát nehéz lenne pl.4-es magátmérőst beletenni​:wink:

4 kedvelés

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz az előre elkészített vattacsíkokhoz. Ha gyakran kísérletezel (mai szerintem nagyon dicséretes és csak biztatni tudlak ezen a téren) esetleg kipróbálhatnád a muji vattát. Abból akkor csíkot vágsz, amekkorát akarsz, te határozod meg a vastagságát.

Én úgy figyeltem meg, hogy a gyári (cipőfűzős) vattacsíkok két méretben vannak. Az egyik a 2-3 mm-es tekerésekhez, a másik méret a 3-4 mm-es tekerésekhez.

Esetedben, ha eddig 2,5 mm-es magra tekertél és most 2-es magra akarsz, akkor legegyszerűbbnek az tűnik, hogy “picit leveszel” az eddig használt vattacsíkból. A magátmérő és a lébeömlő méretbeli különbségét kicsit azért lehet kompenzálni. MTL-ről van szó, tehát e tekerésnek nem kell vastagon áramoltatni a likvidet, lehet egy kicsit tömöttebb benne a vatta (behúzáskor lehet kicsit szorosabb). Ha átfűzted, akkor ritkítás nélkül lazítsd fel a kiálló végeket és így lazán - nagyon óvatosan - helyezd a beömlő nyílásba. Még száraz vattával tedd ezt, mert ha már likvides, akkor nem “rugja ki magát”, tehát nem tölti ki a beömlő nyílását.

További szép napot, kellemes gőzölést!

2 kedvelés

Ni80 huzalt használok.


Kipróbáltam a kanthalt is, de annyira nem jött be. 7 ízem van jelenleg aminek egy része 50/50 a másik pedig VG többletes 70/30-ba lett keverve. Minden nap más ízt szívok jellemzően 15-18W között. Ezzel a huzollal 0.50-0.70 ohmos tekeréseket tudtam tekerni változó menetszámmal. Hézagosan is próbáltam és szorosan is. A 2mm-es tekerés estén kicsivel jobbak az ízek. Ez persze lehet nem törvényszerű, de az Ares 2-ben én ezt tapasztaltam ezért használom ezt a magátmérőt még úgy is, hogy kicsit nehezen tudom bevattázni a Vapfly Cotton Clouds vattájával.

Ebből a vattából van még egy dobozzal, azt ha elhasználtam váltok egy másikra, de a magátmérő az valószinüleg megmarad. Legalább is egyenlőre. A megfolyás nálam is fennáll, abban az esetben ha kevés a vatta. De hát nyilván, ez egyértelmű mindenki számára aki tekerésre adja a fejét. Én 3-4 naponta cserélem a vattát, nem is nagyon szoktam megvárni azt, hogy égett legyen az íz. Nem is igazán szívok erősen kokszolós leveseket. Tekerést minden 2. alkalommal cserélem.

3 kedvelés

A mostani vattával is az a helyzet, hogy kicsit leszedek belőle. Ez az a pont amit nem minden esetbe sikerül eltalálni. Nagyobb magátmérőbe, gond nélkül belemegy. Összességében nem rossz ez a vatta, szeretem. Csak kicsit nehézkes a 2mm-es magátmérőbe tenni. Az is megeshet, hogy még nincs elég rutinom és tapasztalatom ezügyeben, hogy szemre megállapítsam mennyi vatta kell. Nem régóta kezdtem a tekerést, úgyhogy van még jónéhány dolog amit nem próbáltam. :slight_smile:

4 kedvelés

Kinga a blogjában már leírta, hogy a vatta 2x olyan vastag legyen lazán, mint ahová behúzod. Én az egyik végét megnyálazom, összepödröm, befűzöm, és kicsit csavargatva húzom. Ha nagyon megszorul, akkor visszahúzom, ás tépkedek belőle. Lényeg az, hogy lehessen mozgatni anélkül, hogy a drót elgörbülne. A végeit egyenesre vágom, széthúzogatom, a helyére igazítgatom. Összeszerelés előtt az egészet belocsolom liquiddel, majd csipesszel még 1x megfésülgetem, ha túllóg, még ollóval csípek a végeiből, és összeszerelem a kazánt. Megtöltöm a tartályt, és szívom.

6 kedvelés

Bizony változnak az idők. Gyűlnek a tapasztalatok is. A Dvarw16 - ba 2-es magnál vastagabb nem fér el. De a többiben sem tekerek 2,5-esnél vastagabbra többet, az ízek miatt. A Sirenbe túlméretezett vattalelógató nyílások vannak. Más tanknál nincs ilyen probléma, hogy egy 2,5 m-es coil vattája nem tölti ki az üregeket. Oda kis vattagát kell, s a helyzet megoldva.

2 kedvelés