Hogy a vattázás is gazdaságos legyen

Kedves Fórumtársak! :slightly_smiling_face:

Már néhány hónapja építgetem a saját tankjaimat.A tekerésbe viszonylag hamar belejöttem.
Azonban,van itt egy probléma,ami nem hagy nyugodni.Mégpedig az,hogy akárhányszor vattázom újra a tankjaimat,az esetek döntő többségében elsőre nem sikerül a megfelelő mennyiséget eltalálnom.
Vagy túlságosan laza,vagy éppenséggel annyira sok,hogy nem tudom áthúzni a tekercsen.
A képen csak csekély hányada annak a mennyiségnek,ami sokszor a szemetesben végzi,mert nem tudom felhasználni.


Általában 2-es,2.5-ös mag méretre tekerek.Az általam használt vatták:cotton bacon prime,super sorb.
Az lenne a kérdésem,hogy van-e valamilyen praktika,arra vonatkozóan,hogy elsőre a megfelelő vattamennyiséget tudjam használni?Vagy ez a gyakorlatban alakul ki? :thinking:
Találtam egy videót is,szerintetek ez így jó,amikor is a tenyerével összesodorja?

7 kedvelés

Szia János! Próbáld meg úgy hogy épp az adott tekerés 2x választod le a vattacsíkból! 2-es mag esetén 4mm es 2,5 mag esetén 5mm csíkra lesz szükséged. Én az elején japán vattalapot használtam abból váktam a csíkot azzal ilyen téren egyszerűbb dolgozni de az idő elteltével rá fogsz érezni az adott maghoz ill. kazánhoz mennyi vatta kell! :smiley:

7 kedvelés

Ha máskèpp nem megy mondjuk így? :smiley:


Ez a super sorb.

5 kedvelés

Igen például! :grin: :+1:

2 kedvelés

Igen,talán azzal kevèsbè van bajom 2.5-ös magon.
Viszont a cotton bacon prime-al igencsak gondom van egy 2-es magnál.Ráadásul van belőle kèt csomagnyi.Meg miután “bejáródott” tetszik is az íze.

3 kedvelés

Tanktól is függ azért kicsit, a Super Sorbból 2,5-es maghoz épp hogy egy leheletnyit le kell szednem, mert a Neeko a teljes mennyiséget túl soknak érzi, és beég. Szóval ha a tankban picike az etetőnyílás, akkor nagyon haloványan érdemes megritkítani, viszont ha emberi és normális, akkor tényleg jó bele úgy, ahogy van. :slight_smile:

7 kedvelés

A CB Prime szerintem 3-as magon muzsikál a legjobban, de ez az én tapasztalatom :woman_shrugging:

4 kedvelés

Szerintem az relatív ,hogy mennyire kettes,vagy kettőfeles az a mag amit tekertünk.Nekem csak Magyarországon van tolómérőm,mert már nincs szükségem rá,nem használom.Akinek van és ideje engedi ,tenne egy kísérletet ,hogy mekkora az általa készített tekercs valós belső átmérője ?
Régóta fogalmazódik bennem,hogy felvessem ezt a témát,egészen pontosan mióta super sorb is van a készletemben.Régen,meg most is ,a vattát szemre vágtam-téptem le a tekeréshez.Sokan írják(mindenki?),hogy a sorb egy az egyben átmegy.Namármost nekem soha nem sikerült,akárhogy folytottam le behúzás előtt,sosem sikerült ,pedig a nikkel huzal nem éppen puha,vitte volna az egészet.Meggyőződésem ,hogy segéd és segéd között is van különbség,mármint hogy azzal mennyire passzos,pontos tekerést lehet készíteni.Nekem egy alap lépcsőzetes jig van ,aminél a drót lefogatása és a ráhajtás is a két kezemen múlik .Ezzel olyan szoros,méret pontos tekercseket lehet készíteni ,hogy mikor a tekercs lábait fogatom le és a két lehúzás között a segédet kiveszem,majd a masik oldalról is betolom,érezhető hogy milyen szűk ,a segéd enyhén csavarozó mozdulattal tud belemenni és ez nem azért van mert eldeformálódott a tekercs.
Nem mondom,hogy sokat,de mindenképp kell leszedni a sorb-ból.
A másik ,a “sallangok”,maradékok ,ha láthatóan nem lettek koszosak,tudom hogy nem lettek agyonfogdosva,nálam rendszeresen végzik később a dvarw-ban,ahova nem kell sok vatta​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia!
Láttam.egy videót, mi szerint az ilyen lapoknak az alsó és felső vékony rétegét le kell szedni. Én ezt csak az első építésem után láttam :blush: nem tudom, legközelebb tényleg “hámozzam” meg a vattalapot?

3 kedvelés

A coil master kitben küldtek vattát is, azt próbáltam. Coil master -organic cotton

1 kedvelés

Sziasztok!
CB-t használok a kezdetek (május) óta és a méretet persze hol eltalálom, hol nem, de még így is jól jövök ki belőle. Rápróbáltam más vattákra is, de 90%ban CB-t használva, még csak második zacskó elején járok. Egyszóval kiadós.

De mi a helyzet BPMods vattájával. Jólenne rólla egy beszámoló Tőletek! Vannak-e már tapasztalatok.
Azt láttam, hogy méretre van (2,5-3,0mm) és mindig is tetszett a külcsin, a csomagolás ennél a márkánál.
(Persze a design nehezen szívható el. :wink:)

8 kedvelés

Én használom, imádom. Az első olyan vatta, ami “márkahű”, azaz pont jó a Pio-ba, ami ugye kényeskedő egy ribi tud lenni a vattázásra. Na ez pont jó bele, nem szorul és ritkítani sem kell. Én a 2.5-t használom.

3 kedvelés

…és az íze??? Az ízéről mesélhetne, az ízéről is Mester! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :money_mouth_face:

2 kedvelés

Hát vattát még nem kóstoltam, valahogy ódzkodom tőle, de a liquid, amit felszív az jó ízű :sweat_smile:
Mondjuk én nem vagyok huzal és vatta fetisiszta, szóval lehet, hogy nem vagyok mérvadó sem, de mellékízt nem tapasztaltam. Vagy mindig jó vattákat veszek és azért nem szembeötlő a különbség :slight_smile:
Szerintem megér egy próbát, és így, hogy egy tekercs az egész, nincs felszabdalva, takarékos is.

4 kedvelés

“Félre teccet engemet érteni. Azt akartam kérdezni, hogy Magyarországon, van-e fagyi megkülönböztetés?”
Az-az:
Egyből szívható-e vagy neki is betörési ideje? (“betörést” érsd jól! :wink:)

1 kedvelés

Én egyből szívtam :laughing:
Életemben egyszer éreztem, hogy kis idő kellett a jó ízhez, de szerintem annak is inkább a tankhoz volt köze és nem is ez a vatta volt.
Bártan szívhatod egyből :sweat_smile:
Mivel viszonylag ritka, szerintem hamar adja az ízt.

3 kedvelés

Szia Éva! Igen ajánlatosleszetdni mindkét fedőréteget, simán leválik róla. Pillanatok alatt be tud égni mivel ez a sűrű réteg nem igazán vezeti a levest!

4 kedvelés

Szia Elek!
Köszönöm, akkor úgy fogom csinálni!

2 kedvelés

Off.

Szerintem a youtub-os videókat készítők is ezt a vattát használják. :slightly_smiling_face:
Rögtön,az első pár szívás után “fantasztikus” ízélményben van részük. :sweat_smile:

7 kedvelés

Szintén Pioba használom, tökéletes, nem is kell már mással próbálkoznom, ez marad.

3 kedvelés